Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

99,9% sam se odlučila za ASUS EEE PC 1201N . Cena mi se čini okej, izašao pre 2 meseca, već ima W7 i laganini je.baterija traje oko 6 sati, ako je verovati internetskim pričama.Još samo da ga naruče, pošto ga nemaju na lageru.Eto. Hvala svima za savete. :)(ostanite pripravni u slučaju da kasnije moram da kukam :P)
Kad pomenu ASUS-e, imaš onu prodavnicu OM computers u via Giulia, baš preko puta tržnog centra. Skoro sam prolazio i imali su neke u spec.ponudi (čitaj na poniženju), baš ASUS-e, te koje ti hoćeš. Pa prodji tamo i pitaj pre nego što kupiš.
Link to comment

will do. hvala. u tim malim prodavnicama često znaju da prijatno iznenade cenama.bila u samo mediaworldu sa vidim čisto kako se kreću cene i koji je izbor- ništa od onog što meni treba + 50 eura više nego po net prodavnicama.

Link to comment
will do. hvala. u tim malim prodavnicama često znaju da prijatno iznenade cenama.bila u samo mediaworldu sa vidim čisto kako se kreću cene i koji je izbor- ništa od onog što meni treba + 50 eura više nego po net prodavnicama.
Pa da, Mediaworld nije nešto po pitanju PC-ja, tu je bolji Euronics u Giuli-i. A u OM-u sam ja kupio notebook Asus i imali su odlične cene, mnogo povoljnije nego po tržnim centrima, a sad baš imaju akciju za netbookove te male.
Link to comment
  • 2 weeks later...

dragi i drage,citala sam i citala ovaj topik, ali svejedno mi se nije razjasnilo, pa rekoh da priupitam:) hocu da kupim laptop, a vazno mi je sledece:- treba mi za internet, da cuvam neku muziku i dokumenta, da pisem na njemu i gledam filmove; znaci - da je pouzdan i da ima solidnu memoriju- da cena bude izmedju 400 i 500 jura - da ima bar 3 usb portaznaci, nikakva seksi masina, samo nesto sto bolje za male pare:) posavetujte me, molim lepo:)

Link to comment

Šta ti je još važno? Koja veličina ekrana, koja težina, koliko treba da bude trajanje baterije? Od toga takođe zavisi izbor. Ja sam juče video u bloku 45 MSI sa 13,4" ekranom, 1,3 kg teškim, sa nekim CULV procesorom (tek treba da proverim kakva je to mašina) za 38 000 din.

Link to comment

e pa nije mi vazno da bude mnogo lagan, drzacu ga uglavnom na stolu, iz istog razloga baterija ne mora da drzi duze od dva, dva i po sata. a ekran mi je okej da bude 15". i, da, rekli su mi da je dobro da bude intel inside:) koliko vidim, taj intelov CULV 'Due to the smaller chip size and lower power requirements, you’ll see CULV notebooks that are smaller, lighter and thinner, but you’ll sacrifice some relative processing power". i kazu da je skuplji nego sto bi trebalo? ne znam sta da mislim:)

Link to comment

taj asus izgleda dobro, ima doduse yu tastaturu:)ali kako sam razumela i dobru graficku karticu, i veb kameru, kazu da je dosta brz... da se ne nadam da ima i nesto jeftinije mogla bih odmah da skratim sebi muke:D

Link to comment

Hm, da znam kakvi su tačno novi athloni II x2 za prenosne računare mogao bih da predložim HP Compaq Presario CQ61-310EX, ali ne znam... To mi je maca u džaku :)Asus je ok, obično su dobre izrade, mada me čudi da je garancija 12 meseci, tradicionalno pegAsusi u srednjem segmentu imaju barem 24, i izgleda da ne ide torba i miš, a ranije je išlo.

Link to comment

gledam te asuse, i sve sto je ispod 500 eu nema operativni sistem tj. nema windows, koji je, na zalost za mene the operativni sistem:( nije fora, stvarno. drugarica mi predlaze toshiba satellite pro, kaze da je skroz okej, ali ja sam nesto sumnjicava, zalili su mi se neki ljudi na nju, a i cini mi se da joj je zvuk dosta los cak i na zvucnicima. da l'da dam sansu tosibi?

Link to comment

toshiba satellite pro, kazu da je dobra... i da, da laptop ima oridjinale windows, ne mora 7 ni vista ali valjda drugacije ni ne prodaju:) inace, sada koristim prastari ibm thinkpad a21p, i mislim da je najbolji na svetu:)

Link to comment

Pogledaj u GGtronu DELL VOSTRO 1015 C2D T6570 i Toshiba Satellite A300-20O.Znam stariju varijantu ovog Vostra, znam della uopšte, i zadovoljan sam bio, sa inspiron i studio serijama posebno (mada studio 17xx ima foru za izbacivanje diska preko touch dugmeta na XP-u, tj neće :isuse: ), drugova sestra ima Vostro A860 već više od godinu dana i zadovoljna je, vostro je slabiji serija. Niži kvalitet izrade, doduše, po mom subjektivnom mišljenju, i takav je bolji od dobrog dela acera i fujitsu siemensa. Ovaj dell ima dve godine garancije i dolazi sa windows 7 home premium operativnim sistemom.Toshiba, radio sam i sa njima ali dosta manje, svi modeli sa kojima sam radio su bili fenseraj, piano finish, kao fol napucani harman zvučnici i Vista Home toliko opterećena raznim toshibinim alatljikama da se vuče i na moćnoj mašini. Ali to se da srediti i nisu se vraćali na servis. Toshiba ima onu novu foru, nalepnica sa bananom, šta god da se desi menjaju (ako se dobro sećam), garanicija je 2 godine. GGt kao nudi i besplatan upgrade na win 7, ali ne piše koja verzija windows 7 i carina i pdv idu na teret kupca, ccc...Oba su ok, toshiba ima jaču grafiku, treba videti, pipnuti, i prelomiti.Ne verujem da će ijedan lapić trajati kao taj IBM, IBM-ovi su bili najbolji na svetu :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...