Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

http://www.bestbuy.com/site/Computers-PCs/Laptop-Computers/abcat0502000.c?id=abcat0502000Ako imate sreće i imate nekog u USA, spremnog da se iscima i donese evo ponude. Ja sam dobila, još među poznanicima imam studente, profesore, koji imaju dodatne popuste + ako se kupi na neki njihov praznik još popusta, ako prođe carinu bez pregleda, što može da se desi, još... ;) Dell, radi 2 godine, kao drugi računar u kući, mana je to što nema garanciju, ali meni se već isplatio. Jedino mi smeta što nema našu tastaturu, al sad...Ova kupovina važi za svu tehniku, sledeće u planu mi je kamkorder.Edit :Baš gledam najeftinijiDatum kursne liste: 2010-03-26330 USD = 247.3577 EURZa te pare ovde ne može ništ da se kupi <_< Edited by Krotka
Link to comment

Ion2 je prosto GPU nakačen na PCIe 1x interfejs. To jest, Ion2 je više grafička karta nego čipset (jer su u novi atom strpali i memorijski kontroler i ostalo) pa i ne zaslužuje "platforma" kvalifikaciju. Posebno je kod Atom2 "čipseta" ostao praktično samo southbridge koji kontroliše sata, usb itd. A pošto se radi praktično o grafičkoj karti, bilo koja culv platforma koja obezbedi PCIe bi mogla da vozi Ion2 - tj. nema razloga da Ion2 bude nekompatibilan sa nekim od tih procesora per se. Druga je priča da li će hteti da ga pare sa bilo čime drugim osim ovim najslabijim culv procesorima; ion je tu bio zato što sam atom nije mogao da pusti hd video. Čim se radi o jačem culv procesoru verovatno će biti boljih rešenja, bez potrebe da se kači ovako dodatna karta (ako već postojeći čipset ili gpu u procesoru mogu to da obave i bez dodatne elektronike).

Link to comment
Ion2 je prosto GPU nakačen na PCIe 1x interfejs. To jest, Ion2 je više grafička karta nego čipset (jer su u novi atom strpali i memorijski kontroler i ostalo) pa i ne zaslužuje "platforma" kvalifikaciju. Posebno je kod Atom2 "čipseta" ostao praktično samo southbridge koji kontroliše sata, usb itd. A pošto se radi praktično o grafičkoj karti, bilo koja culv platforma koja obezbedi PCIe bi mogla da vozi Ion2 - tj. nema razloga da Ion2 bude nekompatibilan sa nekim od tih procesora per se. Druga je priča da li će hteti da ga pare sa bilo čime drugim osim ovim najslabijim culv procesorima; ion je tu bio zato što sam atom nije mogao da pusti hd video. Čim se radi o jačem culv procesoru verovatno će biti boljih rešenja, bez potrebe da se kači ovako dodatna karta (ako već postojeći čipset ili gpu u procesoru mogu to da obave i bez dodatne elektronike).
Hvala. Sad mi je malo jasnija situacija, tj. treba da vadim min. 700 evra iz džepa za ono što mi treba i da ne čekam jeftinije rešenje u kratkom periodu.
Link to comment
Hvala. Sad mi je malo jasnija situacija, tj. treba da vadim min. 700 evra iz džepa za ono što mi treba i da ne čekam jeftinije rešenje u kratkom periodu.
Pa zavisi šta ti treba; za neki ultra mobilni lap koji može da pušta HD materijal normalno, a da je brži od ovih atom igračaka, imaš recimo Acerove TimeLine 1810 i 1410 - specifikacije ćeš lako naći na netu, a cena im je ovde kod mene ispod 500€. Do 12" je to verovatno best buy - ja bih uvek pre dodao još 100€ i umesto atoma uzeo ovako nešto.Sledeći korak posle toga je recimo Lenovo IdeaPad U350, koji je nešto malo jači, ali i malo veći - 13.3", koji sa SU7300, 4GB DDR3 i 320GB diskom dođe cirka 600€.
Link to comment

Ja bih i grafiku. Ima, ASUS UL30Vt je ono što bih sutra kupio, ali nema ga ovde, a i skup je, 750$ na Amazonu. Sve računam da će mu pasti cena kad izađe Ion 2.

Link to comment
Ja bih i grafiku. Ima, ASUS UL30Vt je ono što bih sutra kupio, ali nema ga ovde, a i skup je, 750$ na Amazonu. Sve računam da će mu pasti cena kad izađe Ion 2.
Grafiku na ulv laptopu?! For what? :huh:I sama čipset grafika 4500HD prikazuje hd video materijal kako treba. A kada se na ulv laptop i doda neka grafika, onda je to neka low end grafika koja ne odmiče daleko od čipset (ili sad cpu) grafike i to više služi kao marketing-prodajni trik. Jer sa time ne možeš pošteno ni aktuelne igre da igraš (da se podsetimo, culv procesori trče ionako na malim frekvencijama - 1,2 do 1,6 GHz) i tu treba da se potrudiš baš da izvučeš prosečnih 25-30 FPS. Čak i kada računamo na hybrid princip, tj. da dodatni gpu ne troši bateriju baš sve vreme (nego se gasi), po meni te dodatne performanse tog dodatnog grafičkog čipa ne opravdavaju doplatu (a nije ni nvidia čipset sa integrisanom grafikom pa da se kombinuju performanse dodatnog gpu-a i čipseta u kvazi sli-ju). Ta platforma tome prosto nije namenjena. Edited by Razzmatazz
Link to comment

Jasno mi je da njemu neću moći da igram Crysis na high details, ali ljudi su ga testirali na malo starijim igrama i radi sasvim korektno. To bi mi značilo kad ga ponesem na more, pa se zakopam tri dana u sobu zbog kiše, da mogu nešto i da odigram. Taj Asus u sebi ima dve grafičke kartice, standardni Intel i GeForce G210M, pa kad ti treba grafika prebaciš ga na GeForce, a sa Intelom mu bateija traje 11 sati. Može se i regularno overklokovati na 1,7 GHz. Po specifikacijama bi trebalo da može da se radi u fotošopu (CS4 je konačno počeo da koristi i grafički čip). Pri svemu tom ima 1,7 kg. Samo da je malo jeftiniji.

Link to comment

Crysis na high details ne možeš igrati ni na boljim kartama, a kamoli na ovim entry modelima (pogotovo sa sporim culv procesorom). Znam da ima i G210M, samo kažem da se po meni ta doplata ne isplati. To je čisto psihološki efekat - čovek računa da ima dodatni grafički čip, a ono truba. Jedino od CUDA-e i video unita neke koristi, ali količina softvera koja to podržava... Sa starim igračkim naslovima će se i 4500HD korektno nositi. Uzimao sam i ja tako nekad modele sa FX5200, X1300 ili drugim entry GPUovima - i sad vozim thinkpad sa nv quadrom, ali sve je to za igre truba (osim ako voziš morrowind i civ3 :lol: ). Zbog toga ne bih čekao, previše se premišljao ili nadao - radije bih izabrao neki model sa dobrim mat ekranom i obavezno izuzetno tihim kulerom i bio izbirljiv oko sličnih karakteristika, nego što bih se nadao u dodatni gpu, pogotovo na ulv modelima.

Link to comment

U stvari si mi dao dobru ideju, da se malo promuvam po beogradskim radnjama i vidim da li negde mogu da probam 4500HD, moguće je da će mi biti i on dobar. U svakom slučaju hvala na savetima.

Link to comment

Hard disk na laptopu lagano otkazuje. Razmišljam da ga zamenim sa Seagate Momentus (320 GB, 7200 RPM, 16MB). Je l' neko imao iskustva sa ovom serijom?

Link to comment

Sa ovom serijom ne, ali sa drugim da. Nemoj da se iznenadiš samo ako zbog povećane obrtaljke počne taj deo lapa da ti vibrira i da se čuje zujanje. Kako će 7200rpm disk biti "udomljen" zavisi već od laptopa do laptopa.

Link to comment

Asus UL30VT ima u Komtrejdu (to jest ima ga na njihovom sajtu), 650 evra. Nego, kako instalirati OS na ljaptop bez CD-a? Moze li sa USB-a ili treba eksterni CD?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...