Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Za setanje po Beogradu preporucujem Vodic kroz Beograd, Ljubice Corovic. Vodic je podeljen na dvocasovne setnje, ima o svakom objektu i spomeniku na ruti kratak istorijat, zanimljivo uradjeno.

Link to comment
  • 2 weeks later...

imam neku porodicno inostranu hordu zla srednjih godina u poseti ovaj vikend. vrlo bih cenio ako neko zna da li se sem biciklijade u beogradu ista zanimljivo desava ovaj vikend u radijusu do 100km od beograda, sa naglaskom na hrani i picu a moze i neka lazna kultura... hvala!

Link to comment

.. moze i neka lazna kultura... hvala!

 

Nešto što se ne viđa svuda niti često:

 

APBT Show  Serbia No. 8.

 

Nedelja 15.maj 2016. godine, početak u 10h a traje do 17-18h.

Odmah pored restorana Golf u Košutnjaku.

Link to comment

sa naglaskom na hrani i picu a moze i neka lazna kultura... hvala!

 

cekiraj i programe za  '10 dana muzeji rade od 10h do 22h', obuhvata ovaj vikend

Link to comment
  • 2 weeks later...

Planiram produzeni vikend, petak-ponedeljak,  u Nisu i okolini. Znam da je kratak period, ali ne mogu bolje i vise zbog manjka odmora.

 

Dakle, zanima me Nis, Djavolja varos i eventualno jos neki predlozi za obilazak.

 

Osnovne stvari o Nisu znam (pomalo se stidim koliko sam retko bio u Nisu, jer mi je rodjena baka po ocu, rodjena Nislijka) ali mi treba pomoc sta videti za kratko vreme?

 

Zanima me sta mi jos preporucujete od okoline ili da batalim i samo se koncentrisem na Nis?

 

Drugo, obavezna je poseta Djavoljoj varosi, da vidim i to cudo prirode, jer iz BG bas nije zgodno svratiti tek tako na pola dana.

 

Koliko je vremena dosta da se obidje? Neko je ovde napisao da je relativno mali prostor i da se moze videti za sat ili dva?

 

Koji put preporucujete? Da li preko Leskovca ili uobicajni preko Kursumlije?

 

I najbitnija stvar, za mene i zenu smestaj GDE? Voleo bih sto blize centru cisto da ne gubim vreme za prevoz i parking.

 

Hvala unapred

Link to comment
  • 2 months later...

Ne znam da li smo pričali o ovome, neka dobra mesta za kampovanje? Idealno u hladu i pored neke vode... Ostalo manje više nebitno. 

Pucajte sa preporukama...

Link to comment

Rogavina_zpsggqqqzn2.jpg

 

Nemam pri ruci bolju kartu, ali gadjaj ovo obelezeno, na licu mesta pitaj za kraj koji zovu Машинерија, tu imas sve sto ti treba.

Osim civilizacije  :D

Nailazi se ponajbolje od Vrnjacke Banje, ali mislim da je bolje od Krusevca ili Brusa; mana je sto je usput i neko Mitrovo Polje gde su smestili neki centar SUP-a za obuku; ne znam u kakvom je stanju i aktivnostima poslednjih nekoliko godina ali to 'ladno izbegnes.

Ako nailazis od Brusa/Aleksandrovca imas i blize, idealno, raskrsnica bese Ботурићи ili tako nekako: reka, Rasina, prostor, veze.

Ipak, prva preporuka pod 1.

Ne znam sta vozis ali ako pokusaj da se dohvatis i pravca ka Гокчаници, to je vec ibarska strana iste planine, kraj potpuno neprovaljen, obaska sto ima sve sto ti treba, odnosno sto si pitao, na celu sa raznim vodama.

Ima, ako pripazis  ;) i divljih kafana u kojima su zamrzivaci puni srnetine :piggy:  i ostale divljaci po ceni kako se dogovoris sa gazdom, mada se - ako si icemu  :) - obicno nadjete na 'drugi put...'

Inace, ovaj deo je prepun raskrsnica tako da ocas posla, mozda sat ili sat i 1/2 imas pod rukom sve, od Josanicke Banje, Kopaonika, Studenice, Novog Pazara, ostalo da ne pominjem.

Putevi su OK, manje-vise. 

Link to comment

Jezera imas dosta, Borsko, Bela Crkva, dole po jugu par... Ili mozda neke manje reke, Gradac kod Valjeva, Rzav kod Arilja... Ili trazis neke kampove?

 

U suštini ne mora kamp, pre bih negde sa što manje ljudi, "samo" da je lepo mesto, mada nije problem ni kamp. Na Borskom sam bio, to otpada. Kanjon Gradca je svakako opcija, kanim se tamo praktično godinama, a Belu Crkvu je takođe neko iz ekipe već predložio. Samo da ima šator da se baci i da je ladovina inače nema spavanja u šatoru dulje od 7, 8 ujutru. 

 

Edit: hvala Namenski, razmotriće se. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Ne znam da li smo pričali o ovome, neka dobra mesta za kampovanje? Idealno u hladu i pored neke vode... Ostalo manje više nebitno. 

 

Pucajte sa preporukama...

 

Uvac, Akmačići.

 

Ovi osim što imaju te dve kućice izdaju na svom imanju mesta za kampovanje. Pre dve godine je bilo 5 evra veče. Krajolik neverovatan, domaćini ekstra (doručak je razvaljivao), na vr' brda si u izolaciji, a jezero je na 10ak minuta peške. Mislim da takođe ima i drugih mesta u okolini gde se može kampovati, mora da ima, raspitaj se.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...