Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Dajte neku preporuku za neki jednodnevni izlet u okolini Beograda, za vikend, bazen ili jezero. Pozeljno je da bude do sat vremena (max. sat i po) voznje od BGa, i da nije nesnosna guzva.

 

Do sada sam video Bazene Horizont (neko bio? I? Meni se cini OK ali se plasim da ce biti guzva ogromna), Hotel Prezident u Kovilovu (cini mi se OK ali mi je bazen nesto mnogo mali), a razmisljam i o belocrkvanskim jezerima. Ima li jos neko ideju za nesto slicno?

Link to comment

Dajte neku preporuku za neki jednodnevni izlet u okolini Beograda, za vikend, bazen ili jezero. Pozeljno je da bude do sat vremena (max. sat i po) voznje od BGa, i da nije nesnosna guzva.

 

Do sada sam video Bazene Horizont (neko bio? I? Meni se cini OK ali se plasim da ce biti guzva ogromna), Hotel Prezident u Kovilovu (cini mi se OK ali mi je bazen nesto mnogo mali), a razmisljam i o belocrkvanskim jezerima. Ima li jos neko ideju za nesto slicno?

Uh Hazarde pa zar i ti za sendvic...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Na redu sam i ja sa pitanjem.

 

Uskoro ću sa sinom (2 god) i trudnom zenom na obilazak porodice u BG. Ostaćemo nedelju dana, da li bi mogli da nam preporučite family-friendly mesta za obilazak, bazeni, igrališta i sl.

 

Hvala unapred :)

Link to comment

Dajte neku preporuku za neki jednodnevni izlet u okolini Beograda, za vikend, bazen ili jezero. Pozeljno je da bude do sat vremena (max. sat i po) voznje od BGa, i da nije nesnosna guzva.

 

Ečka?

 

Bio nekoliko puta (ali ne u poslednjih pet godina), lepo i mirno mesto. Može da se izakcija obilazak ribnjaka i vožnja kanalom.

Link to comment

U 24 sata sa primorskih 35o, najsporednijim mogucim putevima do Golije na nocnu od 12o sa sve spavanjem i nazad, kroz 2 - 3 dobra, prava, starovremska planinska pljuska.

Link to comment

Dajte neku preporuku za neki jednodnevni izlet u okolini Beograda, za vikend, bazen ili jezero. Pozeljno je da bude do sat vremena (max. sat i po) voznje od BGa, i da nije nesnosna guzva.

 

Do sada sam video Bazene Horizont (neko bio? I? Meni se cini OK ali se plasim da ce biti guzva ogromna), Hotel Prezident u Kovilovu (cini mi se OK ali mi je bazen nesto mnogo mali), a razmisljam i o belocrkvanskim jezerima. Ima li jos neko ideju za nesto slicno

pretpostavljam da si se ovaj put vec odlucio i obavio izlet, ali za neki drugi put ili za nekog drugog, samo da napomenem da ovo sto su ravaneli i beowl predlagali moze u ovim vrelim danima da se dopuni i kupanjem na obliznjem kupalistu, na peskari /jedna od mogucnosti je da odete na malo jezero gde je, objektivno, nekako ''barski ugodjaj'', ali odlicna hladovina, prijatna atmosfera, dobra muzika u kafanici i solidna i jeftina klopa - tipa pasulj, riblja corba, gulas...ili pak da se odlucite za kupanje na velikoj peskari, gde na zalost postoji mogucnost da vas zagusi uzasna muzika sa razglasa jednog od kafica/nije uvek takva situacija/, ali gde je solidna, uredjena plaza sa nekoliko kafica i gde je odlicno za kupanje i suncanje.../

 

takodje, odnedavno postoji mogucnost da odete na ''imanje cetiri pera'' koje se nalazi nesto ispred ''trofeja'', preko puta od neizgradjene benzinske pumpe na beogradskom putu... ja nisam bila tamo /mada nam je vikendica nekoliko kuca pored ovog imanja/, ali je bila moja drugarica koja kaze da je odlicno. to je privatno imanje, sa bezenom, konjima, restoranom...placa se 2500 po osobi za celodnevni boravak, ukljucujuci klopu, jahanje, bazen, lezaljke itd... pretpostavljam da mora da se rezervise, jer ne primaju velik broj ljudi /kaze drugarica da njih bilo dvadesetak/ 

https://www.facebook.com/pages/BSWC-Imanje-Cetiri-Pera-Multi-Use-Space-Residences/358653917532547?sk=info&tab=overview

Link to comment
  • 4 weeks later...

Пошо, прошо поред манастира Милешева: оно што је тамо урађено представља културни геноцид ван класе, место на које треба водити децу и студенте, а богами и одрасле, да виде како се новокомпонованим средствима уништава културно наслеђе.

Манастир се више не види од око њега изграђених објеката, сви у новокомпонованом црквеном стилу, архитектонски апсолутно непримерени и недопустиви, ваљда глуме конак, јебемлига.

На улазу киосци, вашар мада није био никакав празник, тезге, сувенири  :isuse: .

Традиционална кола, лакирана и примерена некој војвођанској чарди, на страну.

1 катастрофа и огромна штета.

 

 

Пут Нова Варош - Сјеница - Нови Пазар, преко Пештера у оово доба године 1 ствар која вреди онолико.

Само да се прође, ако ништа друго.

Link to comment
  • 2 months later...

Kolega Svajcarac zeli da mu pokazem fotografije "prirode u Srbiji". Vidim da na serbia.com ima svasta, a otkrila sam i Dragoljuba Zamurovica. Jos neke ideje?

Link to comment

Ima i onaj sto se masovno reklamirao po bilbordima i stanicama, Ivan Strahinjic, a mozda sam i lupio...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...