Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

drugari, jel bio neko u bogaticu, na zimskom kupanju u onom njihovom termalnom bazenu? ja nesto mislila da odemo za vikend - prvo na frusku goru malo u setnju, a posle do tamo, na kupanjac...  kakva su iskustva? vredi li? 

 

evo njih

http://www.nemagreske.com/termalna-rivijera/

 

i da, ako neko zna jos neki takav bazen u srbiji, molim da mi prijavi... ja znam samo za kopaonik i onaj termalni u grandu, ali se nisam kupala (zbog sumanute cene) pa molim da mi predlozite jos nesto tog tipa, ali sa razumnim cenama :-))

 

Ako si već na Fruškoj gori, imaš u Vrdniku termalnu banju, ne znam tačno koje sadržaje nude, ali bukvalno si već tu. :)

 

Edit: http://www.termal-vrdnik.com/banja/bazeni/

Edited by Time Crisis
Link to comment

Vrdnik je imao taj veliki spoljni bazen skroz napunjen vrucom vodom, ali bila sam pre dosta godina te ne znam kako je sad i da li je i dalje odrzavano. No nije imao masazere i slicne, vec je prosto veliki bazen. Ali ne racunaj na plivanje u toliko toploj vodi, ja sam htela da umrem kada sam pokusala :D

Po sturim informacijama sa sajta mi ne deluje da je otvoren spoljni bazen, spominje se cena samo za zatvoreni. Inace su tad imali fazon da ako kupis ulaznicu i ides na spoljni, ne mozes sa istom da udjes u zatvoreni.

 

Ne secam se vide ni kako je u Kanjizi, bila sam pre nekoliko godina ali tokom leta.

 

Nije kod nas, ali ne znam gde si, može da ti bude bliže nego kod nas... U Segedinu imaš hotel sa termalnom vodom, i bazenom napolju (nije baš velik, ali ima masažere, đakuzi i ta čuda)... Nije preterano skup...

Takodje Harkanj u Madzarskoj, sa neobicnom mutnom bledo-plavom bojom vode, ali to je dalje i za to treba onda izdvojiti ceo vikend (sa obaveznim svracanjem u Pecuj). Ja sam bila bas tokom zime i bilo je super, i prakticno bez guzve.

22-harkany_1.jpg

 

termalfurdo_harkany_gyogyfurdo_strandfur

 

 

Morahalom ima jedan od manjih bazena sa tom prirodnom finozemljastom toplom vodom koji je napolju, dok su ostali unutra tako da ne verujem da bi odgovaralo. Takodje je tamo vikendom gotovo uvek velika guzva (mozda se stanje malo stisalo?), dobro je otici radnim danima kada su tamo samo tihi penzioneri.

 

**Ja bih nazvala jos i Kanjizu i pitala sta im sada radi, to ti je ionako iza coska :)

 

 

Znam da je ovo tema o nasoj zemlji ali kada nemamo cime bas da se pohvalimo za ove potrebe...Inace mi nedostaje ta prava termalna voda koja smrducka, meni je npr. miris te vode iz Morahaloma bas bio lep, kao neka starinska apoteka :D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 4 weeks later...

drugari, jel bio neko u bogaticu, na zimskom kupanju u onom njihovom termalnom bazenu? ja nesto mislila da odemo za vikend - prvo na frusku goru malo u setnju, a posle do tamo, na kupanjac...  kakva su iskustva? vredi li? 

 

evo njih

http://www.nemagreske.com/termalna-rivijera/

 

i da, ako neko zna jos neki takav bazen u srbiji, molim da mi prijavi... ja znam samo za kopaonik i onaj termalni u grandu, ali se nisam kupala (zbog sumanute cene) pa molim da mi predlozite jos nesto tog tipa, ali sa razumnim cenama :-))

 

Луковска бања.

Link to comment

Луковска бања.

+1

bio pre par zima tamo.bazen je mali ali je super,t vode je oko 36 C puna sumpora 

glede vrdnika, mislim da zimi spoljni bazeni ne rade, onaj unutra je pajtic renovirao pre dve-tri godine,sad vec lici na bazen ali je obicno velika guzva

Edited by Haralampije
Link to comment

Луковска бања.

Uhhh jesu oni sredili tamo malo stvari?

Ja sam nešto poslom bi pre 6-7 godina i u februaru opušteno buć...

Inače ta mo svi kažu gejzer a ne gejzir i sećam se da je na fasadi isto pisalo...

I da baš je zavučeno...

Link to comment

Све информације које имам сам поделио :lolol: Недавно сам чуо за ту могућност купања зими на отвореном у Луковској бањи. Нисам ни знао да тако нешто има код нас.

Link to comment

Uhhh jesu oni sredili tamo malo stvari?

Ja sam nešto poslom bi pre 6-7 godina i u februaru opušteno buć...

Inače ta mo svi kažu gejzer a ne gejzir i sećam se da je na fasadi isto pisalo...

I da baš je zavučeno...

najveci je problem doci do Lukovske banje, put je jedna teska razvalina, terenac je super ako ti je pri ruci 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Koliko treba kolima od Beograda do Uvca, ili recimo od Cacka ili Uzica? ViaMichelin mi daje 6 sati za put do Nove Varosi, ali to mi deluje previse - nismo u Peruu pa da mora da se vozi 20 na sat.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Bogami...

Treba manje, ali slobodno kalkulisi po Miselinu, od viska glava ne boli :)

:cry: Ovo je potvrda mojoj ideji da ako ne uspem da iskamcim tri dana za operaciju Uvac, ne treba ni krenuti u istu.

Zvala sam rezervat da pitam kakvo je stanje u aprilu, i rekose da jedino nije sigurno da li ce biti dovoljan nivo vode za obilazak pecina camcem. Najbolje je pozvati ih pre puta za sveze informacije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...