Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Gdje bih mogla da nadjem prijedloge (i rute) za setacke ture po Beogradu i blizoj okolini?

 

Uvek možeš peške do i oko Ade, ostružničkog mosta i Avale, mada je uvek bolje biciklom. 

Link to comment

Uvek možeš peške do i oko Ade, ostružničkog mosta i Avale, mada je uvek bolje biciklom.

 

Ma znam ja kuda mogu da setam setnje radi, mogu i oko blokova, sta god. Ali nevjerovatno je da neka turisticka organizacija ili slicno ne daje prijedloge tipa dedinje i topcider sa smjernicama sta moze da se vidi, arhitektura ovog ili onog perioda, grafiti itd. Da ne govorimo o okolini Beograda, valjda ima neki komad lijepe prirode.

Tebi hvala, svakako :)

 

Pade mi sad na pamet, poluvezano za temu

Trazim nedavno knjigu o novobeogradskoj arhitekturi, nadjem jedan naslov, nov i po svoj prilici dobar, ali ga biblioteka ne iznajmljuje. Ok, kupicu cim nadjem polovnu knjigu, nove ne kupujem.

Pretpostavljam da je literaturu o nemanjickim sojkama lakse naci.

Beograd je grad koji se stidi samog sebe. Nevjerovatno.

Edited by morgana
Link to comment

koje crno dedinje i setnja.1 rodjo mi ziveo tamo.isao uvece da kupim cigarete.kako prodjes koju kucu tamo pale se automatski svetla po onim sokacima,kamere svuda,izlaze iz auta i avlija neki dripci..ma daleko bilo kakav tamo nemirni olos zivi

Link to comment

Tim prije!

 

Ne, zbilja, ima tamo sta da se vidi, nije sve gradjeno 90tih po mjeri sadasnjih skorojevica.

 

Plus muzej. I legat colakovic, da.

Edited by morgana
Link to comment

Reci ti meni, hoce li repetirati oruzje kad prodjem? :D

Sve ispod toga je prihvatljivo

 

Ali shvatam sta govoris, naravno :)

Sasvim sigurno si u pravu sto se tice goveda koja su se doselila u taj kraj u zadnjih 25 g

Link to comment

Skoro sam u galeriji akademije primenjenih bio na nekoj malo izlozbi o arhitekturi 20. veka. I da, neke od najlepsih zgrada u bilo kojoj deceniji su te vile i omanje zgrade od kojih mnoge nikada nisam video.

 

Ja imam neku monografiju o arhitekturi Beograda 1950 do danas. Kao okej je, ali autor je Mihajlo Mitrovic, pa mi to malo kvari na objektivnosti. A i fotke su onako, moze to mnogo bolje. I da, mislim da NBg i te kako zasluzuje posebnu knjigu, kao i arhitektura izmedju dva rata (mada ima knjiga Modernism in Serbia Ljiljane Blagojevic).

Link to comment

knjigu o novom beogradu koju sam pominjala takodje je pisala ljiljana blagojevic. a vidim da ona ima i jos par zanimljivih naslova (od kojih su neki rasprodati) :)

Link to comment

Gdje bih mogla da nadjem prijedloge (i rute) za setacke ture po Beogradu i blizoj okolini?

 

Probaj stazeibogaze za okolinu.

Edited by Anonymous
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...