Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Bejah pretprošli weekend sad već ko zna koji put na Đerdapu, meni lično (ubedljivo) najlepšem delu Srbije.

Ima tamo kamp Toma koji treći put posećujem ali me prosto duša boli, kada vidim koliko ima potencijala i koliko je zapušten. Gazda je nadrndan i negostoljubiv. Kamp nema sajt, nema fb page, na telefone koje sam našao na netu jedva se neko javio. Kada bi se malo udarilo po marketingu, verujem da bi bilo krcato, mesto je savršeno, a ovako, bude po 1, 2 šatora. Bungalovi su za 3 osobe i korektni, a koštaju 1200 dinara ukupno, ne po čoveku... Mesto je savršeno, širok dunav okružen brdima, visoko drveće uz samu obalu tj na par metara od iste koje daje super hlad za sedenje, opuštanje. Deo pored nekog malog lokala koji je kao mali bar, restorančić šta god - namenjen za spremanje hrane tj roštilj, kotlić i sl je toliko zapušten da se miris tj smrad ustajalosti i zapuštenosti uvukao u svaku jebenu poru, odvratno je, praktično neizdrživo dok nismo sve počistili i nabacili malo hemije.. Na stolu nas sačekale pivske flaše i pepeljare sa po pola kile pikavaca, odvratno. :( 

Sve u svemu, sjajno, sjajno mesto, očigledno u pogrešnim rukama. Baš me zanimaju detalji priče, da  li je zemljište iznajmljeno, u vlasništvu, itd, itd.

 

 

 

 

b0jjHOD.jpg

 

jiWEr7V.jpg

 

UQHQVHE.jpg

 

LsKWhDI.jpg

 

GH9tSTv.jpg

Link to comment

Jel to "državno"? Cenim da u današnje vreme , neko da to privatno drži a da ga toliko zabole za reklamu, da je nemoguće...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Jel to "državno"? Cenim da u današnje vreme , neko da to privatno drži a da ga toliko zabole za reklamu, da je nemoguće...

 

....shit has hit the fan...

 

Pa to i mene zanima. Ne verujem da je državno, ali možda rentirano ili tako nešto, bem li ga. Ja bih tako rado da mi neko da to na jedno pet godina...

Link to comment

To drži isti gazda od kafane Toma u Brnjici. Ne znam da li je on vlasnik zemlje (verovatno jeste).

 

Poslednji put sam bio tamo pre jedno 5 godina, slično je izgledalo, taj ugostiteljski objekat je bio zatvoren i u haosu. Mokri čvor je bio čist, čovek koji je naplaćivao korektan.

Link to comment

To drži isti gazda od kafane Toma u Brnjici. Ne znam da li je on vlasnik zemlje (verovatno jeste).

 

Poslednji put sam bio tamo pre jedno 5 godina, slično je izgledalo, taj ugostiteljski objekat je bio zatvoren i u haosu. Mokri čvor je bio čist, čovek koji je naplaćivao korektan.

 

Nije da je bio nekorektan, nego nekako preko one stvari radi sve...

 

Neko je spominjao nešto tipa da dok je Toma to držao da je bilo ok, al valjda se ne petlja više sa time, pa se zapustilo, tako nešto... 

Edited by Mil@n
Link to comment

Da li je neko isaona Uvac skoro? Vidim diskusiju na prethodnim stranama, ali mene zabima kakav je prilaz vidikovcima, tj da li se moze ici kolima do njih? I koji je najbolji, vidim da ih ima nekoliko sa obe strane?

 

 

Sent using Tapatalk

Link to comment

Do vidikovca Molitva (t.j. do parkinga koji je oko kilometar par stotina metara od vidikovca) može kolima, put je makadamski. Video sam da (po suvom vremenu) dolaze bez problema običnim automobilima.

 

Problem je da se pronađe put. Obeleženo je, ali bi moglo bolje.  (imaš trek ovde)

Edited by Frile
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

drugari, jel bio neko u bogaticu, na zimskom kupanju u onom njihovom termalnom bazenu? ja nesto mislila da odemo za vikend - prvo na frusku goru malo u setnju, a posle do tamo, na kupanjac...  kakva su iskustva? vredi li? 

 

evo njih

http://www.nemagreske.com/termalna-rivijera/

 

i da, ako neko zna jos neki takav bazen u srbiji, molim da mi prijavi... ja znam samo za kopaonik i onaj termalni u grandu, ali se nisam kupala (zbog sumanute cene) pa molim da mi predlozite jos nesto tog tipa, ali sa razumnim cenama :-))

Link to comment

pa koliko vidim na fotkama, tamo se ipak ne kupa u otvorenom bazenu zimi... a to mi treba :-) (dakle, ne zatvoreni zimi, otvoreni leti sa termalnom, nego bas, bas kupanje napolju u vreloj vodi)

Link to comment

drugari, jel bio neko u bogaticu, na zimskom kupanju u onom njihovom termalnom bazenu? ja nesto mislila da odemo za vikend - prvo na frusku goru malo u setnju, a posle do tamo, na kupanjac...  kakva su iskustva? vredi li? 

 

evo njih

http://www.nemagreske.com/termalna-rivijera/

 

i da, ako neko zna jos neki takav bazen u srbiji, molim da mi prijavi... ja znam samo za kopaonik i onaj termalni u grandu, ali se nisam kupala (zbog sumanute cene) pa molim da mi predlozite jos nesto tog tipa, ali sa razumnim cenama :-))

Nije kod nas, ali ne znam gde si, može da ti bude bliže nego kod nas... U Segedinu imaš hotel sa termalnom vodom, i bazenom napolju (nije baš velik, ali ima masažere, đakuzi i ta čuda)... Nije preterano skup...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...