Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

video sam da ljudi idu u južni banat u neke salaše blizu vode. imate li nekih preporuka? zapravo bilo šta pored vode i da nije preko 150km od beograda radi posao.

Link to comment

Hajde i ja da pitam - šta raditi u okolini Golupca? Bićemo tamo smešteni pa bismo voleli da mrdnemo, nakon što obiđemo sve što se ima videti u neposrednom pešačkom okruženju. Mobilni smo u automobilskom smislu. 

Dakle, gde jesti (važi i za Golubac i za rejon)? Kuda šetati, kakve su šumske staze i o kojim kilometražama pričamo? Ima li neke varijante za vožnju Dunavom? 

 

Glas je pominjao autokamp u blizini. Da li može tamo da se nešto pojede? Vredi li se zadržavati?

 

Krećemo sutra pa bi bilo fino ako neko ima instant spreman odgovor :)

Edited by pacey defender
Link to comment

Nisam dugo bio ali dok sam odlazio redovno, pravilo je glasilo klisura i samo klisura. Ako vas ne mrzi da vozite do Donjeg Milanovca idite tamo pa se popnite na Miroč, tamo je šetnja iz snova plus par dobrih kafana (ako još postoje). Isto tako poviše rahmetli Lepenskog Vira ima nekoliko odličnih pešačkih staza sa vrhunskim vidikovcima.

 

Ako biste radije ostali u Golupcu onda su vam Vinci dobra varijanta, to je blizu. Prošetajte tuda, po mogućnosti po danu. Ako ste raspoloženi za malo avanturisanja možete da probate da popnete Golubački grad. Ranije je bilo moguće popeti se na onu najvišu kulu, kontemplacija na toj tački je vredno iskustvo. Staza se lako prati i na nekoliko mesta postoje gvozdene stepenice, pod uslovom da neko nije uništio to.

Link to comment

Hvala, nisam stigao da se javim pre puta. Vratili smo se malopre. Ceo predeo je baš sjajan. 

 

Juče smo u Golubac stigli malo kasnije, zadržali se nešto duže u kafani pa je bilo vremena taman toliko da lagano pešačimo do tvrđave. Tamo je sve u rekonstrukciji tako da ne dolazi u obzir neko pentranje. Izmeštaju tunel malo dalje od obale pa tom prilikom opravljaju tvrđavu. Popili pivo na stenama i vratili se nazad. Vreme je bilo super. 

 

Danas je padala kiša celi dan, pa smo seli u kola i otišli u Muzej Lepenski vir. Treba to posetiti svakih deset godina, zaboravi se koliko je ceo poduhvat važan .Zatim klopa u Donjem Milanovcu, vožnja do Đerdapa uz pogled na Decebalovu glavu i nazad istim putem do Golupca pa do Beograda.

 

Nije bilo vremena za detaljnije razgledanje, Još jedan lep dan na raspolaganju bi bio dovoljan da pokrijemo pešačke staze i da koliko-toliko zaokružimo celinu Nacionalnog parka. 

Link to comment
  • 1 month later...

Kuda mi je najbolje da vozim za Čačak? Odmah na ibarsku sa Orlovače ili prvo na E-75 do Mladenovca? Posle toga preko Rudinka ili Ljiga?

Link to comment

Odmah na Ibarsku i pravo do Cacka, nema tu sta, nema da promasis.

 

Nema preko Rudnika ili Ljiga, izbijas i na Ljig i ides preko Rudnika.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Kuda mi je najbolje da vozim za Čačak? Odmah na ibarsku sa Orlovače ili prvo na E-75 do Mladenovca? Posle toga preko Rudinka ili Ljiga?

 

Zavisi gde se nalaziš u Bg.

Ako si na Zvezdari, centru (ili negde uz autoput), nema smisla da ideš kroz osamstopetsto semafora do ibarske, do Vidikovca ćeš putovati dvaput duže nego do Mladenovca autoputem.

Link to comment

 

Nema preko Rudnika ili Ljiga, izbijas i na Ljig i ides preko Rudnika.

Kako bre Ljig u obe varijante: zar preko Mladenovca ne izlazis pravo na sam vrh rudnickog prevoja, tamo gde prestaju one 3 usponske trake koje idu od Beograda.

Eskiviras deo Ibarske od Beograda do samog Rudnika, nista Ljig, nista Stepojevci, Lajkovci...

Link to comment

Mislio sam na to da se preko Rudnika ide i kad ides preko Ljiga, jer Ibarska zahvata deo Rudnika.

Znaci bolje je ovako? Isao sam tom trasom sto puta, nikad vozacima nije palo na pamet da izbegavaju pocetak Ibarske, nego pravo i udri preko Ljiga. Valjda inercija, sta li.

Slusaj Namenskog, on sigurno zna bolje

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Mislio sam na to da se preko Rudnika ide i kad ides preko Ljiga, jer Ibarska zahvata deo Rudnika.

Znaci bolje je ovako? Isao sam tom trasom sto puta, nikad vozacima nije palo na pamet da izbegavaju pocetak Ibarske, nego pravo i udri preko Ljiga. Valjda inercija, sta li.

Slusaj Namenskog, on sigurno zna bolje

 

Kad kažemo Rudnik, mislimo na istoimeno opštinsko mesto. 

Prva varijanta je : ibarska all the way

Druga je: autoput do Mladenovca - Topola- Rudnik - uključenje na ibarsku - G.Milanovac-Čačak

Link to comment

Druga je: autoput do Mladenovca - Topola- Rudnik - uključenje na ibarsku - G.Milanovac-Čačak

Na ovo sam mislio  :)

Ta se trasa inace uobicajeno zove 'preko Topole' pa odatle mozda zabuna.

BTW, nije valjda da je Rudnik opstinsko mesto?

Link to comment

Na ovo sam mislio  :)

Ta se trasa inace uobicajeno zove 'preko Topole' pa odatle mozda zabuna.

BTW, nije valjda da je Rudnik opstinsko mesto?

 

jes, preko Topole. samo treba napomenuti da je taj put prilicno izlokan plus krivudav. doduse, nisam prolazila zadnje dve godine recimo ali znam da nikad nije kako treba

Link to comment

jes, preko Topole. samo treba napomenuti da je taj put prilicno izlokan plus krivudav. doduse, nisam prolazila zadnje dve godine recimo ali znam da nikad nije kako treba

OK je, ili je bio kad sam poslednji put prolazio, negde u januaru ove godine, ali po suvom i bez snega.

ta varijante je negde 50/50 barem sto se mog iskustva tice: za preko dana je OK, preskocis izlazak iz Beograda, Zarkova i slicno, imas parce autoputa, itd, itd.

Nocu, narocito posle 24.00 mi nije interesantna izadje na isto kao da u Beograd udjes ili izadjes Ibarskom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...