Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

ovo je prelepo ....ja bih ovde min 10 dana bez interneta i telefona...mislim da bi mi pozlilo od prirode i detoksa

 

treba otici svakako :) i onda to izgleda ovako (Uvac, mislim):

 

ptrMFboT2LbQbnep5xtnmmhlezgsEQD8luukB0U8

 

(ova panoramska fotka courtesy of Google Photos koji je spojio tri moje fotografije jer je prepoznao nekako da su deo istog pejsaza)

Edited by hazard
Link to comment

Uvac, Akmačići.

 

Ovi osim što imaju te dve kućice izdaju na svom imanju mesta za kampovanje. Pre dve godine je bilo 5 evra veče. Krajolik neverovatan, domaćini ekstra (doručak je razvaljivao), na vr' brda si u izolaciji, a jezero je na 10ak minuta peške. Mislim da takođe ima i drugih mesta u okolini gde se može kampovati, mora da ima, raspitaj se.

 

Haha, gledam poznata mi kuća, pogledam fotke od kada sam bio i vidim da sam bio tamo. :) Doduše, mi smo noćili u selu Vilovi, kod Botića. Super je bilo, nikad neću zaboraviti taj doručak: suvog mešanog mesa koliko možeš da pojedeš, prženice, paradajz, kiselo mleko i čajevi, 150 kinti po čoveku. :) Verujem da je sada mnogo skuplje...

 

Odosmo u Belu Crkvu, kažu ima neki pregrađeni deo reke, fino mestašce, pa ćemo tamo.

 

A evo i gde smo doručkovali... Tada je to bila nova brvnara, prava planinska kuća u drvetu, sa fenomenalnom pogledom sa terase.. Na spratu su imali super sobice za po 2, 3 osobe po naravno smešnim cenama noćenja. Sve novo bilo, čisto  i uredno.

 

http://www.vilovi.info/galerija.html

Edited by Mil@n
Link to comment

Kod Lukovica je 2014. dorucak je bio 700 ili 800 dinara po osobi, osim svega sto opisujes umesto przenica su isle ili palacinke od heljde ili ustipci, u obilnim kolicinama, a bilo je i dzema i pekmeza svakakvog. Realno skupo, ali posle tog dorucka nisi imao potrebu da jedes skoro ceo dan (ili ako se nisi nazdrao bas, mogao si od ostataka da pravis sendvice).

Edited by hazard
Link to comment

Završili smo pored reke Karaš, nedaleko od sela Jasenovo. Mesto je super, voda je fenomenalna za kupanje, osvežavajuća i iako bojom podseća na npr dunav, nema nikakvih mirisa, niti bilo čega slično, stvarno je super prijatno. Tu se nalazi i neki šatorski kamp, ima dosta klupa, stolova, hladovine, praktično je sve u šumi.

 

e3xrGfl.jpg

 

uTEXcH4.jpg

 

eJICb9r.jpg

 

Most sa koga klinci skaču, doduše, uglavnom na noge, na drvetu ima onaj kanap sa drvetom, pa možete da se ljuljate, zaljuljate i pikirate u vodu sa istog.

 

lX5mnld.jpg

 

Posle toga smo otišli do ranča Zeleni Dvor, drže ga dvoje super prijatnih i pozitivnih ljudi iz Vršca valjda koji su usled nekih problema sa zdravljem odlučili da odu u prirodu i tamo se nastane.. Memedović je valjda napravio neku emisiju o njima i od tada su dosta popularni. Turisti stalno dolaze, mi kad smo odlazili, stigao im je bus sa tipa 25 ljudi, doduše ne znam šta dolaze da gledaju... Tamo su prijatelji stavili šator, bilo je i biciklista i još nekih ljudi... Jede se i pije šta ima ( sve domaće, sok od valjda koprive, predobar), i plaća se koliko daš... Ranč je jako blizu sela Kajtasovo.

 

Na kraju smo otišli na večeru u čuveni riblji restoran Dunavski Cvet u banatskoj palanci i nazad... 

Link to comment

Sve moguće preporuke za Sopotnicu kod Prijepolja. Smeštaj u učiteljovoj kući 5+, ambijent božanstven, voda na sve strane. Proveli dva dana tamo, fotke kačim kad ih sredim.

Link to comment

Dajte neki predlog za neku vodu na do 100km od Beograda. Bitno da nije bas neka divljina, odnosno da se moze naci normalan smestaj. Ne mora hotel ili sta slicno, ali bar da ima mestana koji izdaju apartmane ili sobe. Moze reka, jos bolje jezero. Opcija nam Bela crkva, al tamo smo bili pre par godina. Mislim, moze da se ode ponovo, ok je tamo, al mozda bolje nesto drugo... 3 dana je u pitanju, pa se mogu i spustiti ocekivanja glede smestaja.

Edited by Timmy
Link to comment

nautičko selo boljevci?

 

 

:lolol:

 

ispasce da te stalkujem ali posteno reci, jel si bio tamo?

 

@anonymous: to je kamena gora, jel da?

Edited by yolo
Link to comment

Nemam pojma, znam je po reci Sopotnici (odmah iza Prijepolja, kad kreneš iz Beograda), raspitaću se tamo, a to će se nadam desiti uskoro, ideja mi je da tamo svaki put prenoćim kad me neko vozi za Crnu Goru.

Link to comment

rek'o covek do 100 km, ovo vam je vise od 250 km od beograda :-)

blize mu je i zaovinsko na tari, bajina basta i bovansko kod soko banje /a ne mora da se ide u soko banju, ima odlicnog smestaja bas pored jezera/  sjajno je kupatiliste na rzavu u arilju, a ima i dobrog smestaja.

mada su i ove  destinacije dalje od 100km, do bovanskog je npr. jako lako i brzo stici.

a ono sto je do 100 km, pored belocrkvanskog, tu je i srebrno jezero, ili pak kupatilista na drini kod loznice /suncana reka/.

eto, to su mesta gde sam bila i za koja pouzdano znam da su dobra zakupanje.

Link to comment

Deo Novog Beograda i Zemun su udaljeni više od 100 km od Bele Crkve, i do 115 km ako se ide novim putem za Pančevo... :fantom:

 

Može da se kombinuje kupanje na belocrkvanskim jezerima i kupanje na Srebrnom jezeru, jer je skelom preko DTD i Dunava udaljenost manja od 30 km. Obavezna je i poseta Staroj Palanci i ribljim restoranima

Edited by Velocipede
Link to comment

Vreme se dosta kvari od veceras, pa odustasmo od Srbije. Pa idemo na Sitoniju, lepo vreme tamo, a neki drugari zovu da se prudruzimo i u trenutku resismo :)

 

Hvala na savetima, bice prilike za sve :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...