Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Po pričanju mojih trugara i drugarica, Terme Čatež su vrh. Samo, mene je uvek odbijalo to što bih morao da vozim 4-5 sati donde...

 

Ista stvar i kod mene, a drugarica ide vrlo cesto i ima samo reci hvale.

 

Ja bih takodje preporucila madjarske banje, blizu granice ih ima mnogo i sve su dobre: Morohalom, Mako, Ana u Segedinu, Šikloš, Harkanj (jedino sto je Harkanj bezveze zimi jer nema postenog bazena, vec samo veliki sa pretoplom lekovitom vodom i kade sa masazama, te su tu ostale nabrojane bolje u ovom periodu). Dodatno, ako je u pitanju Morohalom, bolje je izbeci vikend, bude prepuno nasih cije ponasanje ume da kvari ugodjaj.

 

Od nasih mozda da pitas nekog ko je bio skoro u Kanjizi, kakvo je sad. Vrdnik nije nesto. U Zdrelu sam bila pre nekoliko godina i zgrozila sam se od nehigijene, ali cujem da je sad bolje, samo tesko da cu testirati ponovo.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Vrdnik je ok za romantični vikend ako je lepo vreme i pun si keša. Nema gužve, bazen je mali, ali tu se i ne ide da se isplivava, nego da se brčka. I s obzirom da nema gužve, ok je. Ima saune i sva ona moderna čuda. Govorim o ovom novom hotelu.

 

Stari je rupa.

Link to comment

Foras u Segedinu je extra i u varijanti sa decom i za odlazak u paru. imaju veliki deo sa atrakcijama toboganima i sl. i manji sa saunama hidromasaznim bazenima i sl gde nema dece. meni je u svakom pogledu bolji od Arandjelovca. Eventualno je malo bolja hrana u Izvoru ali je i u Segedinu daleko od lose. A moja najtoplija preporuka za "romanticni" relax je Olimija u Sloveniji i to Orhidelija wellness. mnogo mnogo bolje i nesto skuplje

Link to comment

Foras u Segedinu je extra i u varijanti sa decom i za odlazak u paru. imaju veliki deo sa atrakcijama toboganima i sl. i manji sa saunama hidromasaznim bazenima i sl gde nema dece. meni je u svakom pogledu bolji od Arandjelovca. Eventualno je malo bolja hrana u Izvoru ali je i u Segedinu daleko od lose.

+1, sve kako si rekao

 

Ja damo idem svakih par meseci, jako smo zadovoljni sa kompletnim ugođajem...

Link to comment

Jel išao neko po banjama u Srbiji ? Otišao bih negde na 2, 3 dana da se izležavam, bazenišem itd itd i pustim mozak na otavu an ženeral.

Preporuke ?

Alfonse prosle nedelje bila drugarica u Vrnjackoj banji na par dana mogu d apitam sta i kako ona bila dva nocenja tj. vikend kaze da se super provela.

Link to comment

Vrdnik je ok za romantični vikend ako je lepo vreme i pun si keša. Nema gužve, bazen je mali, ali tu se i ne ide da se isplivava, nego da se brčka. I s obzirom da nema gužve, ok je. Ima saune i sva ona moderna čuda. Govorim o ovom novom hotelu.

 

Stari je rupa.

 

Bio baš pre neki dan, ne znam za hotel, ali bazen je renoviren, tako kaže ortakinja koja je bila i pre, ja sam bio prvi put. 

Pre par nedelja sam bio u Ribarskoj banji kod Kruševca. Tamo su na temeljima Turskog amama iz 17. veka podigli spa centar. Ja sam bio samo na klasičnom bazenu (ima jedan mali koji ulazi u paketu sa saunom). Jako je lepo sređeno. Bazen prijatne toplote, sa masažama od dole, sa strane, od gore, ima i otvoren deo spojen sa zatvorenim i sl.. 600 dinara je dnevna karta, dobiješ fino papuče, bade mantil i peškir... Korektno je skroz i prijatno. Sauna je 500 dinara sat dva (ovi moji ostali koliko su hteli, stoka... :) ), a ima još pratećeg sadržaja, masaže i sl. 

Link to comment
  • 1 month later...

Terme Čatež jesu vrh, komotno ih preporučujem. Posebno su gotivne u zimu, isparavanje u spoljnim termalnim bazenima je vrhunski doživljaj. Imaju tri odvojena hotela, Čatež je popularni budget smeštaj, Terme su malo jače i po meni najbolje, a Toplice su najluksuznije i fizički najbliže čuvenoj zatvorenoj "rivijeri" sa bruka dobrim sadržajima za kupanje.

 

Ko voli malo luksuznije kontempliranje može da proba i Terme Krka koje imaju svoj dvorac-style hotel Otočec.

 

Ono u Segedinu je takođe solidna perverzija a meni se u Srbiji renovirani Izvor u Aranđelovcu lepo dopao. Sobe su dobre, klopa vrhunska, kupanje pristojno.

Link to comment

Kakav je to nacin da se na temi o Srbiji pise o slovenackim banjama!? Da se svi pobanuju? Radisa da li si jos uvek mod?

Zato sto Slovenija nema svoju temu :(

 

Preporuka za Rimske terme. Zavuceno u srce Slovenije, malo setnja, malo bazen, lepo, kao na slikama. Jedino mi je zao 15 evra putarine za 20km autoputa, ali dobro.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...