Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

zmajevac krevet 750 :) tamo idemo sledećeg vikenda. ivy, ima li plivanja na nekom od tih jezera? 

 

 

 

 

 

 

na fruškogorskim jezerima?da,da ima..imate Bešenovačko jezero ono je malo i kul,samo je malo zavučeno i teže za pronaći

a na putu Vrdnik-Ruma Pavlovačko jezero i Borkovačko jezero ona su veća i nisam bila..a imate i u Vrdniku bazen/banju/toplu vodu...

 

https://www.google.com/maps/place/%D0%97%D0%BC%D0%B0%D1%98%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%86/@45.1085153,19.891049,11z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x7f5daf90c646204

 

 

e da,nemojte da se zeznete da podjete na Ledinačko jezero zato što  je najbliže jer ono više ne postoji :(

Edited by ivy
Link to comment

 

..a imate i u Vrdniku bazen/banju/toplu vodu...

 

Vrdnik je meni malo bezveze...veliki i jedini spoljni bazen je sa termalnom vodom u kojoj ne moze da se izdrzi vise od 15-20min, o nekom plivanju da ne pricamo, tako da veliku dobit od tog bazena u sred leta covek i nema. Ali jeste lepo sto se moze naci mesto za peskir/lezaljku u hladu a imaju i foru da za 650din dobijes ulaznicu i ukusni rucak (supa, jelo i salata ili dezert)

 

Sad su me zainteresovala sva ta jezera na FG koja si navela ali da li ima negde detaljnih objasnjenja kako doci do njih? Pretpostavljam da nisu ni sva prohodna kolima, nego se negde ostave kola pa onda ranac na ledja i pesice? :)

Link to comment

pa ima svega,i jednog i drugog..negde može kolima negde ne..trebalo bi se istražiti... 

ja sam bila samo na Bešenovačkom,ono je malo i zavučeno ali mi je najbliže,stižemo motorom :) i na Pavlovačkom ali je drugar vozio,tu se mislim može doći kolima...ima još 2-3 oko Šida i jos 3-4 jezera u trouglu Indjija-Ruma-Irig..

 

vidi na mapi iz gornjeg posta

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ako može mala pomoć prijatelja. U nedelju treba da idem na Uvac, tačnije imam smeštaj u Akmačićima. U svakom slučaju treba stići do Nove Varoši, pa odatle. Najkraći put (po kilometraži) od Beograda je ibarskom magistralom, no nju bih želeo ako je moguće da izbegnem. Vidim da postoji druga varijanta, autoputem pa preko Mladenovca, Aranđelovca, Gornjeg Milanovca, Čačka, i Arilja, pa se pre Ivanjice skrene na put 230/228 prema Novoj Varoši. Ovo je kilometarski nešto duže, ali vremenski nije strašno jer se prvi deo putovanja skrati autoputem. Pošto nikada nisam vozio tuda, da li neko može da mi kaže koji je put bolji? Je su li putevi u nešto boljem stanju, sigurniji, s manje gužve ovom alternativnom varijantom ili je bolje ići ibarskom? Hvala.

Link to comment

аутопутем али до Баточине, Крагујевац, Чачак па онда даље исто. Није ближе али је брже

Link to comment

аутопутем али до Баточине, Крагујевац, Чачак па онда даље исто. Није ближе али је брже

Tako, ali od Cacka kroz Ovcar/Kablar, pa u Pozegi levo kao Arilju i Ivanjici, odatle ka Novoj Varosi (kod Kokinog broda se vraca na zlatiborski put), put OK, prazan i poprilicno sredjen, cca 50 km.

Moze i od Cacka za Gucu pa za Ivanjicu, ali ne preporucujem.

Link to comment

Subotica und Palić - (potrebna je) dobra, konkretna klopa (restorani, kafane), ali i nešto "s nogu" (pekare i ostalo). Izvolite.

Link to comment

Na Paliću (na ovom topiku već pomenut) Majkin salaš a može i Jelen salaš. Na samom jezeru svratiti u Malu gostionu na kafu i palačinke u šatou (porcija za dvoje). Mila majko...

Link to comment

Subotica und Palić - (potrebna je) dobra, konkretna klopa (restorani, kafane), ali i nešto "s nogu" (pekare i ostalo). Izvolite.

ja ti najtoplije preporučujem čardicu Paprika. malo je izdvojena, što je super, al na obali jezera. tri generacije žena prave sjajnu klopu i od testa do ljutog sosa sve same spravljaju. zicer ipak girice&pivo combo.

Link to comment

Tako, ali od Cacka kroz Ovcar/Kablar, pa u Pozegi levo kao Arilju i Ivanjici, odatle ka Novoj Varosi (kod Kokinog broda se vraca na zlatiborski put), put OK, prazan i poprilicno sredjen, cca 50 km.

Moze i od Cacka za Gucu pa za Ivanjicu, ali ne preporucujem.

 

Isao ovom rutom, hvala. Mislim da je bio dobar izbor. Put od Prilika (pred Ivanjicu) pa do Kokinog Broda ima uzasne deonice (otprilike je pola OK, pola u rupama i raspadu), ali ima tu prednost da je skoro potpuno prazan. Trebalo mi je jedno 5 sati od Beograda, uz minimalne pauze (za benzin i sl.), uglavnom postujuci ogranicenje i bez jurcanja po planinskim deonicama, i da, uz jedno zaglavljivanje iza vrlo sporog kamiona.

Link to comment

Uvac. Akmačići i okolina. Orlova stena.

Molim savete za smeštaj i aktivnosti, za nevozače.

Hvala!

 

Ja se upravo vratio odavde:

http://zlataretnouvac.rs/

 

Odseli smo u jednoj od tih brvnara (mada oni nude mogucnost i kampovanja - kamp je valjda 5 evra na dan uz pristup kuhinji i WCu - za kupatilo ne znam - u njihovoj kuci) - nocenje u brvnarama je 1200 bez dorucka, 2000 din. s doruckom (koji vredu svaku paru), po osobi. Nije bas jeftino ali vredi. Apsolutna preporuka. Treba zvati unapred jer ume da im bude "guzva" (imaju 2 dve brvnare plus sobu u kuci). Malo je teze za nevozace. Od Nove Varosi (dokle mozes busom) ima 11 km do njih - poslednjih 3 km od skole u Akmacicima do domacinstva Lukovic je makadam. Moze da se ide peske, zavisi samo naravno koliko stvari vuces. Medjutim koliko sam ja shvatio voze taksisti do njih (ako nece taksista po makadamu, mislim da mozes da se dogovoris sa njima da te pokupe kolima kod te skole).

 

Aktivnosti - ovi Lukovici nude za po 1500 dinara po osobi turu camcem po jezeru Uvac, plovljenje meandrima, obilazak Ledene pecine i penjanje na vidikovac odakle se vide cuveni meandri i supovi. To traje oko 6 sati (samo da se popnes na vidikovac i vratis je oko 2 sata, inace tu nema neke striktne satnice, mozes da blejis gore). Osoblje rezervata Uvac nudi "zvanicnu" turu za 1100 ili 1200 dinara, ali to je 3-4 sata bez penjanja na vidikovac (sto po meni ne treba propustiti). Na to ti dakle ode jedan ceo dan. Ostale aktivnosti su planinarenje, setkanje kroz planinske livade, buljenje u prelepu planinsko-seosku pustaru, gledanje supova, jedenje nenadjebivog kajmaka i sira, slusanje vukova kako zavijaju. Moze i kupanje/brckanje u jezeru ako je voda dovoljno topla (ja se nisam kupao jer nisam ocekivao da cu moci, pa sam otisao nespreman, ali rekao bih da je voda bila OK). Bio sam jos u Novoj Varosi (realno nema sta da se vidi) i popeo se na Zlatar gde je Hotel Panorama (to je 2 km od Nove Varosi, ja sam isao kolima ali video da masa ljudi ide peske). Tamo je takodje lepo, ima mnogo simpaticnih faux brvnara sa privatnim smestajem. Rekose nam da ima put direkt od Panorame do Akmacica, al ga nismo nasli.

 

Priroda u tom kraju je fenomenalna, toplo preporucujem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...