November 3, 20223 yr Prvi put smo porodicno u Barseloni, hvala svima koji su pisali! Da, predivam grad, smesteni smo u El Bornu, jako zanimljiva cetvrt. ALI: sve zivo se placa, ulazak u svaki jebeni park cak, sto nije ni problem, ali kad ti u podne kazu da je park Guel „rasprodat“ i tog dana i sutra, koji kurac??? Pri cemu u parku naravno ima mesta kolko hoces. I tako za svaku jebenu stvar. Da ok, treba sve unapred online kupiti ali jebes takav gradski turizam. Ti ko da ne živiš u Berlinu. Do pre 20 dana si mogao da kupiš kartu za skoro sve muzeje ali zato čekanje u redu od sat i po vremena, minimum.
November 3, 20223 yr Od nestandadno turistickih stvari bih dve izdvojio. Lepu izlozbu o olimpijadi 92 sam video, otvoreno se suceljavaju sa njihovom BnV, jer je ceo priobalni deo bio zaravnjen i iznova gradjen zbog olimpijade. Osamdetih, kad je ideja olimpijade zazivela, Spanija je takoreci tek izasla iz diktature, i bilo je vazno privuci strane novce. Sto im je i uspelo, po cenu unistavanja stare Barselone / udzerica (zavisi koju stranu pitas). S tom razlikom sto su Barselonu na vodi jos projektovali arhitekte koji znaju, pa to sve izgleda i funkcionise smisleno. Takodje sam slucajno video arheolosko nalaziste na mestu stare pijace El Born, jako lepo uradjeno i ocuvan lokalitet. I u pola price o pijaci krece guslanje o ratu za spansko nasledje i poslednjem jurisu junacke katalonske konjice protiv osam puta jaceg spanskog (i francuskog) agresora — na stranu sto su katalonsku stranu podrzavali Engleska, Holandija i Austrija, ko se ne seca ovog rata i njegovih razloga nek obnovi, ceo besmisao feudalizma u Evropi i radost moja kad su poceli da im seku glave bice odmah jasni — uglavnom nicim izazvani lepu izlozbu uneredjuju katalonskim patriotizmom i zalom za pre 300 godina izgubljenom nezavisnoscu. I junacki general sto je kao prvi izjahao poput Aragorna u susret Orcima pardon Francuzima, je ipak preziveo dok njegova vojska mahom nije.
November 3, 20223 yr 3 hours ago, burekdzija said: Prvi put smo porodicno u Barseloni, hvala svima koji su pisali! Da, predivam grad, smesteni smo u El Bornu, jako zanimljiva cetvrt. ALI: sve zivo se placa, ulazak u svaki jebeni park cak, sto nije ni problem, ali kad ti u podne kazu da je park Guel „rasprodat“ i tog dana i sutra, koji kurac??? Pri cemu u parku naravno ima mesta kolko hoces. I tako za svaku jebenu stvar. Da ok, treba sve unapred online kupiti ali jebes takav gradski turizam. Imaš onaj park na Monjucu gde je pored park sa kaktusima koji sam spominjala na prethodnoj strani, tamo je sve dž. Guel ni ja nisam videla baš iz tog razloga sto je te 2019. bilo tako da kupiš kartu za određeno vreme i onda imaš pola sata da udjes tad ili nikad, što mi sa bebom nije odgovaralo.
November 3, 20223 yr 1 hour ago, Zlurad said: 4 hours ago, burekdzija said: Prvi put smo porodicno u Barseloni, hvala svima koji su pisali! Da, predivam grad, smesteni smo u El Bornu, jako zanimljiva cetvrt. ALI: sve zivo se placa, ulazak u svaki jebeni park cak, sto nije ni problem, ali kad ti u podne kazu da je park Guel „rasprodat“ i tog dana i sutra, koji kurac??? Pri cemu u parku naravno ima mesta kolko hoces. I tako za svaku jebenu stvar. Da ok, treba sve unapred online kupiti ali jebes takav gradski turizam. Ti ko da ne živiš u Berlinu. Do pre 20 dana si mogao da kupiš kartu za skoro sve muzeje ali zato čekanje u redu od sat i po vremena, minimum. Ma sve ok, evo sad sam kao pravi turista seo i kupio karte za sve stvari do kraja ali to mi je nekako sranje, ja volim spontano po gradu da se setam, sad mi je ostatak posete programiran i nema odstupanja, sad marsiramo od slota do slota. To me nervira, first world problems jebiga.
November 3, 20223 yr 2 hours ago, burekdzija said: Ma sve ok, evo sad sam kao pravi turista seo i kupio karte za sve stvari do kraja ali to mi je nekako sranje, ja volim spontano po gradu da se setam, sad mi je ostatak posete programiran i nema odstupanja, sad marsiramo od slota do slota. To me nervira, first world problems jebiga. Sad verovatno nije takva navala kao nekad, ali kapiram da bez tih ogranicenja stvarno ne bi mogli da funkcionisu uzevsi u obzir tu masu naroda koja hoce da vidi najpoznatije stvari i zavrsilo bi se lose po same posetioce, jer ne bi mogao nigde ni da svratis spontano.
April 14, 20233 yr On 3. 11. 2022. at 19:06, burekdzija said: Takodje sam slucajno video arheolosko nalaziste na mestu stare pijace El Born, jako lepo uradjeno i ocuvan lokalitet Jos jedna preporuka . Najbolji deo grada je Born. Barselona je tako raznolika, nije ni cudo sto privlaci toliko turista. Na jednom mestu je more, Gaudi, stari delovi grada, noviji delovi. Ulaznice su uzasno skupe i opet je guzva. Ako neko zeli da spoji letovanje i obilazak Barselone moze da bira mesto Badalona. To je spojeno sa Barselonom, gradic za sebe. U starom delu su kuce na dva nivoa, zgodno za iznajmiti ako ide vise ljudi. Jedina mana je sto se do plaze (koja je odlicna) prelazi pruga (to je Franko smislio).
April 14, 20233 yr Ko zeli u Barseloni da pobegnen od guzve preporucujem deo koji se zove Poblenou i Ramblu del Problenou. Za razliku od glavne Ramble koja se ne vidi od turista ovde je mir. Lepa je ulica i izbija direktno na more. Okolne ulice su takodje zivopisne
April 14, 20233 yr U Barseloni nije skupo, to je samo dokaz koliko su poceli u Srbiji da deru. Meni dana oko 15-tak evra
May 23, 20233 yr Ćao društvo, pre svega da pohvalim odlične savete ovde za posetu Barsi, prvi put sam bio 2010. i sve je bilo jako korisno. Sledeće nedelje idem po drugi put, na pet dana, i držaću se utabanih staza ali me zanima ova Barsa-karta...da li se isplati generalno.. Inače volim da špartam što više peške i otkrivam samostalno što je moguće više.. Od muzeja bih overio pomorski, vojni i istorijski, zbog cice verovatno i čokolade, i tog nekog Pikasa ...e sad, ekstremno mi se sere od čekanja termina sa znojavim američkim babama, dok se kao svoj na svome osećam opružen s pivom na besplatnim travnjacima i/ili nogama u nekoj fontani. Don't get me wrong ali volim videti i neko dobro groblje , a nisam to video u ponovnom prelistavanju topika.. Pijace ste pokrili do jaja, paelja je bila top preporuka, usraćemo se i ovog puta...više puta, abstint, sangrija i kokteli, takodže. Tako daaa...karta i groblje, u osnovi ps. da slučajno neko nije koristio ove Safonove "ture"? ..bivši sam ovisnik o njegovom opusu, ali razmišljam da se puknem još jednom kad sam tamo, čisto da proslavim uspešno skidanje.
August 4, 20232 yr 1 hour ago, Milosh76 said: PortAventura je 55e ulaz, a ja bas nisam fan te vrste adrenalina. Za one koji to vole, kazu da je jedan od najboljih u Evropi. Glupi lokalni autobus Plana iz Saloua vozi do Barse 2:50h, celih 100km, tako da jos nismo odlucili da li cemo uopste ici u Barsu. Preko agencije je 45e po coveku, uz par sati slobodnog vremena i pricu koju vec znam napamet. U Barseloni sam trenutno. Neopisive su guzve. Pogledaj voz, to je bolja varijanta i ne umara kao autobus. Ne bi trebalo da ide duze od sat i po. A za Barselonu muzej pikasa je besplatan u nedelju, palata guelj takodje. Ne znam muzej katalunje koji je dan besplatan. Moras samo uzeti karte onlajn, te besplatne. Ili evetualno Sicjes, tamo moze i kupanje, mesto je super, letovaliste katalonske burzoazije i blize je Salou ako biste na neki izlet, stvarno nije losa opcija Edited August 4, 20232 yr by Sandradjer
August 4, 20232 yr 3 hours ago, Milosh76 said: PortAventura je 55e ulaz, a ja bas nisam fan te vrste adrenalina. Za one koji to vole, kazu da je jedan od najboljih u Evropi. Glupi lokalni autobus Plana iz Saloua vozi do Barse 2:50h, celih 100km, tako da jos nismo odlucili da li cemo uopste ici u Barsu. Preko agencije je 45e po coveku, uz par sati slobodnog vremena i pricu koju vec znam napamet. Nije toliko meni se cini, nemoj da ste malodusni. Neki put i ne staje na svim stanicama, zavisi da li ima uzlaz/izlaz. Cima se dok ne prodje PA. Kad izadje na auto put ide solidno brzo. Sidjes dole kod Kolumba otprilike - Placa Catalunja (?). Nazad se penjes tu negde iznad Nou Kampa. Voz je isao duze. Ispravljeno Edited August 4, 20232 yr by Moonwalker
August 4, 20232 yr 2 hours ago, Moonwalker said: Nije toliko meni se cini, nemoj da ste malodusni. Neki put i ne staje na svim stanicama, zavisi da li ima uzlaz/izlaz. Cima se dok ne prodje PA. Kad izadje na auto put ide solidno brzo. Sidjes dole kod Kolumba otprilike - Placa Catalunja (?). Nazad se penjes tu negde iznad Nou Kampa. Voz je isao duze. Ispravljeno Kolumbo je na dnu Ramble, Placa Katalunja na vrhu. Svejedno, prevoz je svakako ok
August 4, 20232 yr 18 minutes ago, Sandradjer said: Kolumbo je na dnu Ramble, Placa Katalunja na vrhu. Svejedno, prevoz je svakako ok Pogresila sam u dolasku staje na Placa d’Espanya kod World Trade centra i ima malo peske Avenijom Parallel do Kolumba. Tu je pored pomorski muzej, park i dalje Akva park. https://www.google.com/maps/place/Pl.+d'Espanya,+08004+Barcelona,+Spania/@41.3752733,2.157227,15z/data=!4m6!3m5!1s0x12a4a279371d28f5:0xeecebc72bd8f01b0!8m2!3d41.3751556!4d2.1486169!16s%2Fg%2F11c32km60w Za povratak (ko ide u smeri ka Taragoni) najbolje ga hvatati gore na Aveniji Diagonal. Edited August 4, 20232 yr by Moonwalker
Create an account or sign in to comment