Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Barselona

Featured Replies

19 minutes ago, Milosh76 said:

Camp Nou je zatvoren zbog renoviranja, igraju na drugom stadionu na Monzuiku :D

 

Bio sam u muzeju i obisao stadion kad sam prvi put bio u Barsi.

 

Slikao se u Zvezdinom dresu :D 

Decaci :D

  • 2 weeks later...
  • Replies 310
  • Views 46.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nadjen hotecic blizu trga Espanja... Odmor moze da "pocne".

Za vise od dva meseca 😂

  • 1 month later...

  

15 minutes ago, Sandradjer said:

Djirona

jel vredi da se ode kao jednodnevni izlet iz Barse?

8 minutes ago, Milosh76 said:

  

jel vredi da se ode kao jednodnevni izlet iz Barse?

Vredi. Lep grad. Moze da se obidje peske, bas je za setnju i uzivanje.  Max 1h vozom od Barselone.

 

Passeig de la Muralla pogledaj na netu malo slike. 

Taman za rodjendan... 😃

38 minutes ago, Milosh76 said:

Taman za rodjendan... 😃

Bice divan rodjendan, zelim lepo vreme :)

.

Edited by Peter Fan
pogresan topik

  • 3 weeks later...

Sledeće sedmice sam u Barseloni, većinu ulaznica za muzeje već uzeo unapred.

 

Cenio bih neki dobar tip za klopu - tapasi, paelje, lokalno i mmditeransko na prvom mestu. Fine dinning no me interesa ovog puta

 

I ima li smisla potrošiti jedan ceo dan da se brzim vozom spustimo do Valensije (3h u jednom pravcu?)

Za Valensiju ti treba bar 5 dana, bolje novo putovanje, nego pola dana.

 

Za klopu ti ne mogu pomoci, mi smo jeli po principu na sta naletimo u datom trenutku.

 

Paelja koji smo jeli bila je ok, nista specijalno.

53 minutes ago, banatjanin said:

Sledeće sedmice sam u Barseloni, većinu ulaznica za muzeje već uzeo unapred.

 

Cenio bih neki dobar tip za klopu - tapasi, paelje, lokalno i mmditeransko na prvom mestu. Fine dinning no me interesa ovog puta

 

I ima li smisla potrošiti jedan ceo dan da se brzim vozom spustimo do Valensije (3h u jednom pravcu?)

U Barseloni se solidno jede. Ima na svakom koraku hrane. 

Mozes da odes na Mercado de La Boqueria, tamo jeste guzva ali prepoznaces sigurno bolja mesta. Moze se odlicno jesti.

Ako bi malo dalje (nekoliko metro stanica) gde nema puno turista imas El Poblenou kraj, pesacka ulica izlazi na more i prepuna je restorancica. 

U Bornu su kul mesta, obavezno svrati u Guzzo ( @maheem je ljubitelj takodje :grozan:) makar na pice, ima i klope, ok je. Mada tu u ovom periodu ne radi bas sve i uvek proveri radno vreme. Opusteni su previse. 

 

I jedi slobodno Menu Del Dia, nemoj da mislis da je nesto losije u odnosu na ostalu ponudu, skroz regularno 

 

 

Edited by Sandradjer

1 hour ago, banatjanin said:

Sledeće sedmice sam u Barseloni, većinu ulaznica za muzeje već uzeo unapred.

 

Cenio bih neki dobar tip za klopu - tapasi, paelje, lokalno i mmditeransko na prvom mestu. Fine dinning no me interesa ovog puta

 

I ima li smisla potrošiti jedan ceo dan da se brzim vozom spustimo do Valensije (3h u jednom pravcu?)


U cetvrti El Born se dobro jede, pored Guzzo preporucujem i Calabrasa (paelja). Uzivaj.

5 hours ago, Milosh76 said:

Za Valensiju ti treba bar 5 dana, bolje novo putovanje, nego pola dana.

 

Najjači savet ikada... :rolleyes:

Edited by Mil@n

16 hours ago, banatjanin said:

Sledeće sedmice sam u Barseloni, većinu ulaznica za muzeje već uzeo unapred.

 

Cenio bih neki dobar tip za klopu - tapasi, paelje, lokalno i mmditeransko na prvom mestu. Fine dinning no me interesa ovog puta

 

I ima li smisla potrošiti jedan ceo dan da se brzim vozom spustimo do Valensije (3h u jednom pravcu?)

 

Ovako, moj predlog su:

https://maps.app.goo.gl/y2w8nEeQkZD9k5yg7?g_st=ic

Sad se zove ChaoPescao Seafood, ja kad sam bila zvalo se La Paradeta i izgledalo je mnogo, mnogo socijalnije (sa ulice je potpuno neugledno, izgleda kao radnja gde kupuješ ribu, pa napred naručiš a pozadi sedneš, sam uzmeš pribor i čekaš da te neki nervozni lik koji ne govori engleski pozove kad je hrana gotova; sve im je bilo fenomenalno, tri dana zaredom smo se vraćali; tamo sam prvi put probala jastoga (20€)).

 

Za tapase nam se generalno najbolje pokazala Barseloneta ali mesto koje sam inicijalno htela da ti linkujem je izgleda zatvoreno, tako da evo i ovo:

https://maps.app.goo.gl/AwiWaBQ47tRnj9gQ6?g_st=ic
Obrati pažnju, imaju neko kretensko radno vreme, poljubili smo vrata kad smo prvi put došli, a drugi put nije bilo mesta da se sedne.


Vredi proći makar jednom kroz Boqueria pijacu, ne nužno da bi tu jeo, ali meni je hotel bio blizu pa sam non-stop išla da kupim ceđeno voće za 2€ (pitaj boga koliko sad košta).

 

Ne znam da l će te put navesti na Sarriu, meni tamo živi drugarica, inače ne verujem da bih išla (mada je pretty, bila je neka proslava u toku pa je glavna ulica bila strava okićena), tamo imaš poslastičarnicu Foix i restoran (više kao bar zapravo) El Tomas de Sarria.


Sad ću zvučati kao neka abuela ali izbegavaj mesta gde imaju izložen meni sa slikama jela ispred, uvek su tourist traps (čak iako nisu na tipično busy mestima), ne znači nužno da će da te oderu ali budu uglavnom neke ispodprosečne paelje, bolje u Mek da odeš. Završila sam par puta na takvim mestima, ugl iz očaja, bili smo toliko gladni da bi pojeli kamen. 


Za Valensiju ne znam, ja sam se cimala da idem u Toledo (ali ja sam tenkre i bila mi je ogromna želja da vidim Toledo… zbog knjige El Club Dumas… don’t judge) tako da vrv vredi.

Edited by Patty Lee

  • 4 weeks later...

Ludilo cene smeštaja u Barseloni oko 20. juna... tad je koncert Brusa Springstina. Dal je do toga ne znam al mi ne gine neki hostel u široj okolini, Madridu recimo :fantom:

2 hours ago, arheolog1981 said:

Ludilo cene smeštaja u Barseloni oko 20. juna... tad je koncert Brusa Springstina. Dal je do toga ne znam al mi ne gine neki hostel u široj okolini, Madridu recimo :fantom:

 

Evo ja sad pogledao i nije ništa specijalno. Dobro, sve je relativno ali od 19-21 može da se nadje i za oko 30 evra dnevno. Jesu sobe, ne cela gajba ali ima.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.