Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Barselona

Featured Replies

11 minutes ago, Baldrick S. said:

 

Evo ja sad pogledao i nije ništa specijalno. Dobro, sve je relativno ali od 19-21 može da se nadje i za oko 30 evra dnevno. Jesu sobe, ne cela gajba ali ima.

Aj baci na pm ne bilo ti teško, ja našao apartmane po 240e noć na booking što je nekad bilo 120 (čak je samo mesec dana kasnije i dalje 120). Sve ostalo su hosteli, ne vidim uopšte te varijante sobe u okviru stana, vrv gledam pogrešno mesto :)

  • Replies 310
  • Views 46.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted Images

Idem u Barsu poslom u prvoj polovini septembra i cene smestaja su ludilo. Prosecni stanovi u lepsim krajevima na Airbnb uzimaju po 300, 400 za noc, a ni hoteli nisu nista umereniji. Na kraju uzeo individualnu sobu u nekom studentskom domu u Graciji (oko 160 za noc). 

 

Sto se tice Toleda i njegove katedrale, ona je razlog zasto Madrid dugo nije imao vlastitu katedralu. Ja sam dugo mislio da je svaka iole veca i lepsa katedrala, al katedrala su biskupska sedista. A posto je Madrid tek pre par vekova postao ozbiljan grad, nadlezni biskup je bio u Toledu.

15 minutes ago, Kampokei said:

Idem u Barsu poslom u prvoj polovini septembra i cene smestaja su ludilo. Prosecni stanovi u lepsim krajevima na Airbnb uzimaju po 300, 400 za noc, a ni hoteli nisu nista umereniji. Na kraju uzeo individualnu sobu u nekom studentskom domu u Graciji (oko 160 za noc). 

 

Sto se tice Toleda i njegove katedrale, ona je razlog zasto Madrid dugo nije imao vlastitu katedralu. Ja sam dugo mislio da je svaka iole veca i lepsa katedrala, al katedrala su biskupska sedista. A posto je Madrid tek pre par vekova postao ozbiljan grad, nadlezni biskup je bio u Toledu.

Pa da, ja ceo booking pregledao... samo hosteli i to i oni skupi nerealno 

Navodno je u to vreme neki Cup America jedrilicarski event. Znam da onaj World Mobile Congress uvek lansira cene do neba.

1 hour ago, arheolog1981 said:

Aj baci na pm ne bilo ti teško, ja našao apartmane po 240e noć na booking što je nekad bilo 120 (čak je samo mesec dana kasnije i dalje 120). Sve ostalo su hosteli, ne vidim uopšte te varijante sobe u okviru stana, vrv gledam pogrešno mesto :)

 

Ej pa vidi, ništa posebno nisam tražio. Airbnb, uzeo okvirne datume tipa 19-21 jun, jedna osoba  i ima tu i tamo da se nadje. Naravno, sad kad sam drugi put otišao mi je dao manji izbor a veće cene ali i tako može da se nadje.

 

Evo ti recimo ove

https://air.tl/wsJl2CL1

 

https://air.tl/Bt3x2KSy

 

https://air.tl/ag0fvEEO

 

https://air.tl/XMlDPg5i

 

 

Sve su guest favorite, za par sam video gde su. Relativno centralne, male sobe ali niska I cena (sve imaju verifikaciju + preko 100 rivjua). Da ti ne saljem u pm, nije neka tajna

55 minutes ago, Baldrick S. said:

 

Ej pa vidi, ništa posebno nisam tražio. Airbnb, uzeo okvirne datume tipa 19-21 jun, jedna osoba  i ima tu i tamo da se nadje. Naravno, sad kad sam drugi put otišao mi je dao manji izbor a veće cene ali i tako može da se nadje.

 

Evo ti recimo ove

https://air.tl/wsJl2CL1

 

https://air.tl/Bt3x2KSy

 

https://air.tl/ag0fvEEO

 

https://air.tl/XMlDPg5i

 

 

Sve su guest favorite, za par sam video gde su. Relativno centralne, male sobe ali niska I cena (sve imaju verifikaciju + preko 100 rivjua). Da ti ne saljem u pm, nije neka tajna

Hvala ko bratu :) Ja glupi booking koristim 100 godina nisam ni pipao Airbnb. Našao fino mesto u centru Barselone...

  • 3 months later...

Veni, vidi... dozvoli, vici

IMG_20240622_160913.thumb.jpg.55e223218e5fa685765f9302490688d7.jpg

On 22. 6. 2024. at 16:46, arheolog1981 said:

Veni, vidi... dozvoli, vici

IMG_20240622_160913.thumb.jpg.55e223218e5fa685765f9302490688d7.jpg

Kako si se proveo? Pao kupanjac na Barseloneti? Relano nije neki kupanjac ali more je more 

22 minutes ago, Sandradjer said:

Kako si se proveo? Pao kupanjac na Barseloneti? Relano nije neki kupanjac ali more je more 

U dva dana sam sabio 45 kilometara hoda, 3 sata stajanja na koncertu Brusa Springstina ne računam :D Sutra imam kasni let pa ću između ostalog na plažu barem bos da budem... nikad u životu nisam imao ovakve plikove po prstima na nogama. Nove, skupe adidad hajkerske patike, vrhunski ocenjene... j mi majku 

 

Utisak fenomenalan, Barselona je najlepši i najuređeniji grad u kom sam bio. Kako funkcioniše metro i kako je sve lako naći i snaći se je meni prosto neverovatno. 

Obišao sam većinu stvari koje sam isplanirao u ova dva dana, jedino veliko razočarenje je zoo vrt. Jedan od najgorih i verovatno najmanjih koje sam posetio i naravno preskup.

Nisam hteo da plaćam 35-40 eura za ulazak u Casa Batllo, niti nešto manje za ulazak u Casa Mila... to su neverovatno bezobrazne cene. Luvr je debelo ispod te cene na primer 

 

Prelep narod, oduševljen sam koliko su Katalonke lepe... od 200 njih 5 nosi brus, dakle i štedljive :wub: Freedom!

 

 

Edited by arheolog1981

Bravo. Svaka cast. Neka si skitao.

 

ZOO je ocajan, nisu u njega ulozili nista minimum 15 godina. Sramotan za jedan takav grad. Da sam znala da te zanima dobio bi info da zaobidjes. 

Batljo i Mila su komercijalizovane preko svake mere. Nisi nista propustio, mada je lako reci. Posebno Batljo. Lepe i dovoljno je da se vide i spolja. Mila ima divnu terasu na krovu. Da znas za neki sledeci put, najbolje je uzeti karte kad organizuju neki koncert bas na toj terasi. 

Od tih najvecih atrakcija ja obicno preporucim Sagradu unutra (to je posebna lepota). 

Uvek je lepo da se ostavi nesto za sledeci put u gradovima koji ti se dopadnu, uzivanje je vratiti se. 

Ovo za Katalonke ne znam :D. Meni nisu nesto, ali ajde :wub:.

A za sutra vredi videti i Barselonetu, to je otprilike siromasniji deo i zivotniji. A zaboravih, vole da suncaju sise :D

Edited by Sandradjer

  • 1 month later...

@arheolog1981

Evo da se prisetis, guzva je i to sve zene :D

 

IMG_20240815_220558.jpg

Preljepo :blush:

Mislim da je bila preporuka na temi, pa da potvrdim, veoma zanimljivo za posetiti. Nije u funkciji, ali je radila do pre 20-30 godina, nisam sigurna u tacnost tog podatka, ali otprilike tako.

Hospital Sant Pau

 

IMG_20240815_222459.jpg

Edited by Sandradjer

I jos ideja za biznis. Tri cepanice u gajbici u supermarketu :D (doduse veceras 15.avg je La Asuncion de Maria) i prave zurke po plazama sa logorskim vatrama, petardama, vatrometima, totalno ludilo od pirotehnike)

 

IMG_20240815_222540.jpg

9 evra naramak drva?

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.