February 9, 201610 yr Ma nisam divljacki principijelan, nego se nikada nisam potrudio da izvadim clansku kartu bilo kog udruzenja. Prvi razlog je sto ih ne volim. Jedno bas bas mrzim a drugo mi je smesno, i nekako nisam mogao da se nateram da apliciram samo zato da bih dobio raznorazne privatne popuste, to me podseca na ono odvratno novinarsko izjedanje cevapa. Samo onaj ko je u tom poslu moze da pojmi silinu novinarske oblapornosti na besplatno. Ja ne znam cime se bavis niti da li si neko ~"poznat", pomislila sam da si mozda novinar posto je iznad spomenut press pass. Samo se setih uzivanja u besplatnom ulazu i propratnom materijalu za novinare koje sam imala dve godine koristeci bivsu clansku kartu nekog udruzenja, na cirilici ;D koju mi je dao poznanik za te svrhe. Ni u jednom momentu se nisam osetila lose, a kada mi ne bi uspelo, platila bih kartu. Sto se tice avio karata, pogledaj kakve su cene sa Swissom sa presedanjem, prosle godine sam u sezoni uzela kartu Bg-Cirih-Madrid za oko 230evra, sto je bilo manje ili slicno kao razna mucenja sa LCCovima koji su imali losa vremena ili polaske iz Temisvara itd.. Gesendet von meinem Optimus 4X HD mit Tapatalk
February 9, 201610 yr Ovo vreme sa Vuelingom je sjajno, avion slece u 3 ujutru Ali vidim da postoji nocni prevoz sa aerodroma, pa moze da se skita po gradu do check-ina u hotel, a i nadam se da ce avion zestoko kasniti u polasku.
February 9, 201610 yr Uf, bas ne poznajem Nou Barris. Ziveo sam godinu dana blizu, ali nisam nikada isao na tu stranu osim kad se zamislim pa masim metro :) Proveri i kad ti je checkin u hotelu, cesto nije pre 14h.
February 9, 201610 yr 14:30, jebem ih u dupe. Zamoliću za rani check-in ako bude moguće ali mi se ne čini baš izglednim. Ma OK nije mi prvi put da skitam kao gluva kučka, važno je da je termin povratka savršen - kasno uveče.
February 9, 201610 yr ostavi torbu na recepciji pa šetaj do 14:30. a rani check-in se obično dodatno naplaćuje
February 9, 201610 yr ostavi torbu na recepciji pa šetaj Ovako nekako. Barselona je savrsen grad za hodanje. Veliki grad, ali ipak kompaktan za taj broj stanovnika. Barseloneta, Born, Barri Gotic, Raval, Poble Sec, Eixample i Gracia cine uzi i siri centar grada i svaki od njih je lep i atmosferican. Ja sam po lepom vremenu bas izbegavao da idem metroom. E sad Nou Barris nije mali i ne znam gde ce tacno da bude. Mozebit da nije bogzna kako pitoreskan kraj, ali ne bi trebalo da je daleko od pocetaka Eixamplea i Gracije. Edited February 9, 201610 yr by Kampokei
February 11, 201610 yr bump. mene najviše zapravo zanima gde klopati za male pare, pošto vidim da će mi za muzeje i druga sranja trebati boga oca para. razmišljam i o piknicima u parku ili na obali, ćebence i klopa iz marketa. našao neki opskurni ali visoko ocenjeni smeštaj za 55 ojra, kapiram da ne može niže od toga. idi do Carrefoura, nakupuj nesto klope(imas i one trouglaste sendvice ali bolje da sam biras sastojke. Odlican izbor prsuta, sireva, hleba...) i pravac park Guell. Na centralnom mestu parka je uvek velika guzva, ima dosta prasine pa nije najpodesnije za klopu. Popni se stazom na vise nivoe parka gde je bolji pogled, manja je guzva, ima i nekih klupica da se sedne. Obavezno! pazari nesto u(na) La Boqueria(Kalenic za siromasne ). Sve boje i svi predivni mirisi ovog sveta su tu prisutni. evo jos nekih slika: http://i.imgur.com/ZXL23CA.jpg http://i.imgur.com/74zf8KG.jpg http://i.imgur.com/P3JvgVF.jpg http://i.imgur.com/utfuZGA.jpg idi na tezgu gde prave prirodne sokove od voca koje sam odaberes, i savetujem ti da ih probas pre bilo kog obroka. Moje kombinacije su bile kokos i ananas, kao i borovnica, kokos i neki zeleni prah sto nisam imao pojma sta je samo sam klimao glavom kad mi je predlozio da ide uz to. ako se, pu pu pu, zadesis na Rambli kad pocne kisa videces kako trgovci trce da iznesu kabanice na prodaju. Tada se pola Ramble pretvara u strumfove jer svi kupuju te plave, hipsterske kabanice koje odlicno rade posao. Ako si ljubitelj starbaksa, imas jedan u soping centru kraj same luke gde mozes da uzivas u pogledu na more(kruzere, brodove)
February 11, 201610 yr Ja sam letos leteo Vuelingom, sta znam u rangu Wizza je, nista spec, klasicni low cost. Dobre stjuardese su bile :) Sto se Barse tice, ja se nesto i nisam najeo tamo, mada se nisam ni pripremio previse jer sam isao u Andaluziju pa sam se tamo prejedao i raspitivao gde da se jede i pije. Znam da smo nagazili neku piceriju na Rambli kad se ide na dole, sa desne strane, negde na sredini. Na 2 sprata sve u staklu. Imam obicaj da probam picu gde god da idem, pa mi se ovde svidelo. Moj ti je savet da iznajmis bicikl i da se vozikas po gradu, ako si u tom fazonu. Dosta stvari mozes da obidjes po sirem centru i sve ti je ispartano biciklistickim stazama. Valjda ce ti biti lepo vreme. Uzivaj.
February 11, 201610 yr Meni Vueling bio skroz korektan za ulozeni novac. Sto se prehrane tice, u smislu cena, jeftinije bilo na Kosta Bravi nego u Barsi. Moj utisak je da je Barselona prilicno skupa za "snekove" i ostale gloc varijante (tipa - neces da ozbiljno rucavas, nego samo da pojedes usput dobar sendvic, parce pice i sl. za male pare, i tako nekoliko puta dnevno :)). Bogu hvala te uzesmo nocenje sa doruckom u Barseloni jer bi nas hrana kostala ko avion sa sve taksama. Glavni parametar za odabir kafane za rucak je bila cena paelje (na tabli ili na meniju ispred kafane) - ako to pristojno kosta, a kafana deluje ok, to je to. Ovo sve ako nemas insajderske informacije nego ko tele krenes pa usput formiras logiku po nekim analogijama...
February 12, 201610 yr Imaš na Bokeriji dosta mesta za jedenje, nisu klasični restorani nego šank i visoke stolice, gomile kojekakvih plodova mora i raznoraznih riba, sve ultra-friško...spremaju ispred tebe ko u suši baru, davno sam bio ali mislim da si mogao da se uglaviš u 10evra. Bio je i neki pass za kulturne znamenitosti, puno jeftiniji nego da uzimaš pojedinačne karte, a obuhvatao je 10ak punktova, to ako nećeš da rabiš pres karticu.
February 12, 201610 yr Ako nisi gadljiv na all you can eat varijante, mogu da preporučim Terrablava restoran. Jako pristojno, za (tada, to je bilo 2010. godine) nekih 10ak eura po osobi.
February 12, 201610 yr ako imas smestaj u kome ces spremati dorucak, do vecere najopustenije mozes proci hraneci se na bokeriji i drugim pijacama, ovo sto kaze kenta, sokici, razni plodovi mora, svasta. koliko se ja secam to nije bilo preskupo a stvarno je vrunski. u principu nema potrebe da koristis prevoz, moze se lepo organizovati dan da peske obidjes sve sto te zanima, osim ako ces ici na kamp nou (u sta sumnjam :) i na tibidabo. super je barsa, ima puno sadrzaja koje vredi obici, ali najbolji deo je samo setanje po gradu i ispijanje vina/kafe pa malim osuncanim trgovima uz hasis koji se relativno lako moze naci kod africke brace, ako si u tom fazonu. :)
February 12, 201610 yr Sest dana, videcu sad kada ce to da se desi, da li rano leto ili septembar, verovatnije ono drugo.. Nisam jos proucavao muzejsku ponudu, ali svakako Pikasov muzej i ekskurzija u Figeras
February 12, 201610 yr Pod ranim letom nadam se da podrazumevas jun. Koliko sam ja imao prilike da iskusim, prave vrucine krecu tek oko 1. jula. Pri cemu to i nisu tako visoke temperature, koliko vlaga zna da bude zajebana. I to zna da bude malo naporno, osim ako ne iskombinujes odlaske na plazu. Septembar je pak sasvim okej. Ko sto rece Host, Boqueria je skupa, ali vredi videti. Od pijaca u centru grada preporucujem i Mercado Sant Antoni. To je negde tromedja Ravala, Eixamplea i Poble Seca, dosta zivopisan kraj. Tu pored je i ulica Parlament, i u njoj Sirvent, najbolja horchata u gradu, instititucija. Slatkasto je pice, ali izuzetno osvezavajuce po vrucini. Takodje setnja trgovima Gracije (Sol, Virreina, Vila de Gracia, kao i ulica Verdi), pa onda na Gran de Gracia i polako kroz Passeig de Gracia ka Plaza Catalunyi i dalje prema istorijskom centru. Obavezno, tako se najbolje oseti taj grad. Edited February 12, 201610 yr by Kampokei
Create an account or sign in to comment