February 12, 201610 yr Pre puta procitaj Safonovu Marinu, ima i Barselone i gotike i patetike... Ja sam nekih godinu dana pre puta citala njegovu Senku vetra. Posle zabadala sva moguca mesta iz knjige kojih sam mogla da se setim, tako i nasla svoje omiljeno u Barsi - Placa de Sant Felip Neri. Edited February 12, 201610 yr by Tolaa
February 12, 201610 yr Za Pikasov muzej ti ne treba mnogo vremena, realno je buljson, stim sto je u lepoj vili. Muzej je u Bornu, pa svakako mozes da povezes posetu sa ostatkom atrakcija (katedrala, Santa Maria). Na istu foru mozes da uletis u Miroov muzej i da vidis Montjuic u jednom odlasku. Ni Miroov muzej nije preterano zanimljiv sa aspekta izlozenih slika, al ima zanimljvih zajebancija.. vise mi lici na muzej nekog podivljalog bauhausovca. Figueres svakako vredi. Paelja je vise miss nego hit osim ako ti neki lokalac ne kaze gde da ides. Cek, ides tek na leto i vec nas propitujes? Idi sredinom septembra, mozes da uhvatis karneval. Da, Figueres obavezno. Ja sam isao vozom i bilo je kul. Voz stigne za nekih sat vremena ide ih dosta tokom dana. A nagazio sam i karneval, ali nikako da stignem fotke da postavim.
February 12, 201610 yr Paelja je vise miss nego hit osim ako ti neki lokalac ne kaze gde da ides. Restoran Envalira, Plaza del Sol. Dobra paelja, jedu manje vise samo lokalci (Gracia i inace nije nesto turisticka).
February 12, 201610 yr Cek, ides tek na leto i vec nas propitujes? Idi sredinom septembra, mozes da uhvatis karneval. Pa sad sam se nalozio da idem, zasto da cekam polazak da bih propitivao :) A bas konkretne odgovore dajete, hvala puno.
February 12, 201610 yr Beograd. Ma lova je problem uvek, ali ja u gradovima ne trazim nikakav luksuz, dovoljno mi je da je prevoz jeftin (a vidim da u Barseloni jeste), a za ostalo cu se snaci. Ponekad na putovanju coveka jako iznenade finese koje potpuno relativizuju novcane odnose. Casa vina u basti pariskog bistroa kosta 2-3 evra (na primer) ali je uzivanje pijuckati je sat vremena i gledati okolinu i "bang for buck" postaje ogroman.
February 12, 201610 yr ako budeš poželeo da padneš u depresiju, idi da vidiš fontanu koja peva. sunovrat civilizacije.
May 22, 20179 yr https://twitter.com/alfonslopeztena/status/866686640525279235/photo/1?utm_source=fb&utm_medium=fb&utm_campaign=ciossa101&utm_content=866706244391895042
November 29, 20187 yr Mi bismo otisli do Barselone negde krajem marta ili pocetkom aprila. Drugarica rece da za opusteno razgledanje i setnju sa bebom nije potrebno vise od cetiri dana, plus jedan za Figueras, te, iz jednog dosadasnjeg iskustva "odmora" sa bebom, dodajemo na to jos jedan dan, i sedmi za putovanje. Ne planiramo hard-kor razgledanje nikako, jer - bebac. Pretpostavljam da metro dobro funkiconise, tako da nije problem biti negde van samog centra? (Zato sto ne ocekujem da cemo naci u uskom centru smestaj kakav nama treba) Npr. da li je kraj oko stanice La Sagrera (crvena linija) okej? Nasli smo neki stancic tamo koji deluje zgodno. Nemam neku dobru predstavu sta se sve ima raditi u Barseloni, sem Gaudija Pogledacu sta ste sve preporucivali ovde. Izbor je bio u fazonu: "hajmo negde gde bi pocetkom aprila trebalo da bude lepo vreme, da imamo direktni let, da je pretezno ravno i da nismo vec bili". (Zbog ovog zahteva za ravno je otpao Lisabon) Valjda nismo pogresili u izboru grada? (Nisam jos uzela karte, planiram ovih dana) Edited November 29, 20187 yr by I*m with the pilots
November 29, 20187 yr Pa, iskreno, nije nesto ta La Sagrera Nije da je nesiguran kraj, takvih jedva da ima u Barseloni (izuzetak bi bila La Mina, i jos neki krajevi blizu nje), nego je novo naselje koje u sebi nema ama bas nista sto podseca na Barselonu. Van strogog centra, najtoplije preporuke za Graciju. Poble Nou i Vila Olimpica isto OK, ako volite blizu mora. Poble Sec je cujem sada postao trendy, a nalazi se na samom rubu centra, a lepuskast je kraj. Eixample je i centar i nije, i tamo mozete da nadjete svasta, ali je bolje i lepse i barselonskije od La Sagrere. Ako vam ne smeta taj estetski momenat kod La Sagrere, onda mozda opet bolje nesto slicno, samo na zapadu grada, recimo Sants. Baci slobodno PM ako treba detaljnije. edit: sad vidim da vam je vazno da je ravno. Grad je skoro ceo blago nagnut ka moru, samo je Barseloneta skoro potpuno ravna. Gracia, moja prva preporuka, je pak malo strmija. Ali to je bivsi alter kraj, pa bivsi hipsterski kraj, ali sad su ti ljudi vecinom postali roditelji i onda na nekoc raspad trgicima imas male tobogane i ostale zajebancije za decu. Edited November 29, 20187 yr by Kampokei
November 30, 20187 yr Eixample je fantazija, ja sam satima lunjao po ulicama i uličicama, vrat me zaboleo od zveranja u fasade. Predivan deo grada, još ako vas posluži vreme - milina... Prevoz je odličan, pri tome mislim na buseve, ne samo na metro (mislim da su svi opremljeni onim delovima za bebeća kolica). Najtoplija preporuka za Moovit app, neverovatno je lako kretati se po gradu, busevi stižu tačno kad ti app kaže, možda bude malog kašnjenja u špicu, ali uglavnom pogađaju u 30 sekundi. Mi smo pre polaska kupili Barselona cards (ako se ne varam, najduža važi 4 ili 5 dana) koja radi u najvećem broju buseva (ima nekih linija na kojima ne radi), pored prevoza, skupili smo i neke popuste u restoranima, preskakali redove u nekim muzejima, etc... click Edited November 30, 20187 yr by Skyhighatrist
March 19, 20197 yr On 30.11.2018. at 0:11, Kampokei said: Pa, iskreno, nije nesto ta La Sagrera Nije da je nesiguran kraj, takvih jedva da ima u Barseloni (izuzetak bi bila La Mina, i jos neki krajevi blizu nje), nego je novo naselje koje u sebi nema ama bas nista sto podseca na Barselonu. Van strogog centra, najtoplije preporuke za Graciju. Poble Nou i Vila Olimpica isto OK, ako volite blizu mora. Poble Sec je cujem sada postao trendy, a nalazi se na samom rubu centra, a lepuskast je kraj. Eixample je i centar i nije, i tamo mozete da nadjete svasta, ali je bolje i lepse i barselonskije od La Sagrere. Ako vam ne smeta taj estetski momenat kod La Sagrere, onda mozda opet bolje nesto slicno, samo na zapadu grada, recimo Sants. Baci slobodno PM ako treba detaljnije. edit: sad vidim da vam je vazno da je ravno. Grad je skoro ceo blago nagnut ka moru, samo je Barseloneta skoro potpuno ravna. Gracia, moja prva preporuka, je pak malo strmija. Ali to je bivsi alter kraj, pa bivsi hipsterski kraj, ali sad su ti ljudi vecinom postali roditelji i onda na nekoc raspad trgicima imas male tobogane i ostale zajebancije za decu. On 30.11.2018. at 12:01, Skyhighatrist said: Eixample je fantazija, ja sam satima lunjao po ulicama i uličicama, vrat me zaboleo od zveranja u fasade. Predivan deo grada, još ako vas posluži vreme - milina... Prevoz je odličan, pri tome mislim na buseve, ne samo na metro (mislim da su svi opremljeni onim delovima za bebeća kolica). Najtoplija preporuka za Moovit app, neverovatno je lako kretati se po gradu, busevi stižu tačno kad ti app kaže, možda bude malog kašnjenja u špicu, ali uglavnom pogađaju u 30 sekundi. Mi smo pre polaska kupili Barselona cards (ako se ne varam, najduža važi 4 ili 5 dana) koja radi u najvećem broju buseva (ima nekih linija na kojima ne radi), pored prevoza, skupili smo i neke popuste u restoranima, preskakali redove u nekim muzejima, etc... click Jos ~dve nedelje do puta Razmotrili smo sve ove krajeve, no stan koji nam je najvise odgovarao je na sledecoj lokaciji kod Montjuca: Carrer de Santa Dorotea. Mislim da nije lose, ima neceg sta je i pesice blizu, ali svakako mislim da cemo koristiti gradski prevoz. Pojma nemam kako ce da izgleda ova skitnja sa bebom, prvi put idemo u ovakvom modusu ;D Razmatrali smo tu Barselona kartu za prevoz i neke popuste, ali nam ne deluje da bismo mnogo toga uradili sa njom. Iz razloga sto nam nije toliko predvidivo sta i kada cemo raditi, mislimo da je najbolje da za pocetak pokrijemo sve dane sa nekom nedeljnom kartom za prevoz (mada vidim da ima najvise za 5 dana, videcemo onda neke kombinacije - tamo smo 8 dana, ali tih dana kada dolazimo i odlazimo necemo ici nigde daleko da nam treba prevoz) Koji sajt za vremensku prognozu preporucujete? Videla sam da je za Park Guel uvedena vremenska karta, tj. covek kupi za odredjeno vreme i onda ima fore da udje tad i u narednih pola sata. Da li da ocekujemo veliku guzvu vec u prvoj polovini aprila ili da rizikujemo neko krace cekanje u redu na licu mesta?! Isli bismo i do Figuerasa, do Dalijeve kuce. Ovo je to, jel' da? https://www.salvador-dali.org/en/museums/dali-theatre-museum-in-figueres/ I znate li za neki sajt na kome se mogu prelistati artsy-fartsy dogadjaji u gradu, koncerti i tako to? Prvi utisak, akon trazenja smestaja i gledanja cena za znamenitosti je da je Barselona prilicno skupa. Sto uopste nisam ocekivala, posle Madrida, Andaluzije i dosta jeftine Baskije. Ocekuejm da ce i klopa biti $$$? Edited March 19, 20197 yr by I*m with the pilots
March 20, 20197 yr Ne znam za sajtove za dogadjaje, a cak se ni ne secam kako sam i ja sam to pratio tamo. Kraj vam je super, tj mnogo bolji od Sagrere. Mozete pesaka do centra (mada vi i jeste neki siri centar), bilo ka Eixampleu, bilo ka Rambli, Ravalu i Goticu. Sto se prevoza tice, mislim da vam je najbolja T-10 karta, tj za 10 voznji. Jeste malo poskup grad, ali vredi Nemam iskustva sa bebama u Barsi, ali parkovi nisu jaca strana grada, mada se nadje tu i tamo. Po Graciji vidim da po trgovima ima malih igralista. A uvek mozete na plazu ako je prijatno vreme, ona tamo delom i funkcionise kao zamena za park.
March 21, 20197 yr @I*m with the pilots O da, barselona je sto se tice cena jedan od zeznutijih gradova i smislu da mozes da potrosis brdo para a da ne dobijes nista specijalno. Ja sam npr naručio ice coffee a dobio espreso sa ubacenom kockicom leda i racun od 4 evra. Ono sto vredi para su bolji tapas barovi. Te kombinacije ukusa nikad pre i nikad posle nisam doziveo. Tu preporuce i koje vino ide uz tvoju klopu. Isto skupo, al vredi ugodjaj.
March 21, 20197 yr 44 minutes ago, Bane_V said: @I*m with the pilots Ja sam npr naručio ice coffee a dobio espreso sa ubacenom kockicom leda i racun od 4 evra. Zajebali su te samo za cenu, 4 evra za tako nesto je i u Barseloni previse. Ali espreso sa debelom kockom leda se tamo bas cesto pije leti, tako da je to verovatno bio samo nesporazum.
Create an account or sign in to comment