November 28, 20178 yr Onda kad ste već u Rimu 7 dana a nemate u planu zasebnu posetu Napulju i okolini, definitivno preporučujem da jedan dan odvojite za odlazak do Pompeje. (To bi takodj bilo samoubistvo leti)Mogu detaljnije ako se odlučite, mada glavno, za prevoz, rekoh
May 30, 20188 yr a neke preporuke za Ischiu? imam na raspolaganju 5 dana i bebu od 9.5 meseci sa sobom
May 28, 20197 yr Jel bio neko u skorije vreme do Napulja? Idem tamo na 3 dana sredinom jula a moram da priznam da znam vrlo malo do nista o samom gradu. Za sada sam na topicu ulovio Treskovu kafu i piceriju i naravno u planu je da odem i do Pompeia kada sam vec tu.
May 28, 20197 yr 5 hours ago, *edited by mod said: Jel bio neko u skorije vreme do Napulja? Idem tamo na 3 dana sredinom jula a moram da priznam da znam vrlo malo do nista o samom gradu. Za sada sam na topicu ulovio Treskovu kafu i piceriju i naravno u planu je da odem i do Pompeia kada sam vec tu. Pompei su u jako žalosnom stanju, sve se raspada i koliko znam dosta toga više i nije dostupno za javnost. U Napulju, gledaj da ne zalaziš u bilo kakve delove koji nisu dobro osvetljeni i puni ljudi, jer vrlo lako može da ti se desi da te opljačkaju. Nažalost, pucnjave po gradu su prilično česte i desilo se već da neki turista fasuje zalutali metak. Bez namere da te plašim, ali stvarnost je surova.
May 28, 20197 yr Pompei su u jako žalosnom stanju, sve se raspada i koliko znam dosta toga više i nije dostupno za javnost. U Napulju, gledaj da ne zalaziš u bilo kakve delove koji nisu dobro osvetljeni i puni ljudi, jer vrlo lako može da ti se desi da te opljačkaju. Nažalost, pucnjave po gradu su prilično česte i desilo se već da neki turista fasuje zalutali metak. Bez namere da te plašim, ali stvarnost je surova.Hvala na savetima, nisam planirao da se preterano zavlačim van uobičajenih ruta a i ide nas petoro pa kontam da će i to da bude od pomoći što se toga tiče. Sent from my H3213 using Tapatalk
July 21, 20196 yr Aj da odgovorm sebi pa mozda bude nekom korisno. Bili tamo 4 dana, vecinom peske i u krajevima Borgo Orefici, Quartieri Spagnoli i Chiaia. Sem pokusaja taksista da naplate skuplje voznju sa aerodroma duplo, drugog krimiinala ni videli ni iskusili iako smo dobar deo vremena bili podosta pijani. Hrana bogovska, grad nista prljaviji nego Beograd a usudio bih se reci da je cenovno bar isti ako ne i jeftiniji od Beograda. Razlika u odnosu na sever je i te kako vidljiva ali mi je iskreno utisak da su ljudi ovde srdacniji i opusteniji. Od ostrva smo prvo planirali Ischiu na dan, ali smo na savet lokalaca ipak otisli na Proccedu i nismo pogresli. Pompeii lep, ogroman i skroz neobelezen tako da bez vodica pomalo gubi smisao a i vecina stvari je prebacena u muzej ili su nama bar tako rekli. Inace je u gradu bila Univerzijada sto sam saznao tek kad sam sleteo tako da je mozda to uticalo na stanje po gradu. Sve u svemu plan je da se obavezno vratim uz malo jaci akcenat na Amalfi.
July 22, 20196 yr Za Pompeju postoji odličan besplatni audio vodič Rika Stivsa, sa sve mapicom. Pisala sam na temi pre dve godine.
July 23, 20196 yr jbg, tek sad videh ovo pitanje... meni se napoli bas svideo. jeste malo ulicarska i opicena atmosfera al nekako mi je to gotivnije od gradova uredjenih za turiste. pompeii je utisak za sebe, za nas ljubitelje arheologije bukvalno diznilend. nisam stigao da obidjem i herculaneum, za koji su mi rekli da je manji ali i jos zanimljiviji. pored pompeii, obavezno treba obici i napolitanski arheoloski muzej koji je takodje fenomenalan. sto se bezbednosti tice, jedino me je saobracaj plasio, ostalo je sve ok. ima tu dzeparosa, nije da nema, al oni pikiraju ove matore i bogate turiste koji flesiraju skupim fotoaparatima i sl. za ljude koji znaju da se uklope u atmosferu grad nije manje bezbedan od bilo koje druge popularne destinacije u evropi...
November 25, 20196 yr Kad god hocu da pobegnem na par dana da udisem jutarnje mirise iz italijanskih pasticceria, eto ga smak sveta, poplava ili proradi Etna. @mlatko et alia U filmu sam videla nekakve crvene kape koje nose ili su nosili u Napulju, izgledaju kao deo narodne nošnje, moguće i sa kićankom pozadi, pa ako neko zna o čemu se radi, molim objašnjenje.
November 25, 20196 yr Jel ova(kva)?https://www.ebay.it/itm/Accessori-Cappello-berretto-Masaniello-pastore-Carnevale-halloween-g13700-/322453436325Mornarska kapa ribara, francuskog (?) porekla i(li) propagacije kao i po ostrvskim republikama i lukama. Masaniello, Napoletanski buntovnik protiv spanske vlasti je mozda najzasluzniji za njeno makar ikonografsko prosirenje u ItalijiInviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
January 17, 20206 yr Planiram da krajem februara odem u Italiju tj oblast Pulja, Bari i okolina. S obzirom da imam samo 4 puna dana, sta bi bilo najpametnije obici, a da ne izgubim puno vremena? Za Bari mi je dovoljan jedan dan? Za Alberobelo i Materu drugi dan... ostaju mi jos 2 dana. Da li vredi ici u Lece ili Fodju ili da se koncentrisem na manje gradove? Da li da ocekujem kisu u poslednjoj nedelji februara? Mozda jaci vetar?
January 17, 20206 yr 9 minutes ago, Milosh76 said: Planiram da krajem februara odem u Italiju tj oblast Pulja, Bari i okolina. S obzirom da imam samo 4 puna dana, sta bi bilo najpametnije obici, a da ne izgubim puno vremena? Za Bari mi je dovoljan jedan dan? Za Alberobelo i Materu drugi dan... ostaju mi jos 2 dana. Da li vredi ici u Lece ili Fodju ili da se koncentrisem na manje gradove? Da li da ocekujem kisu u poslednjoj nedelji februara? Mozda jaci vetar? Matera i Alberobello u istom danu je previse. Matera vredi bar ceo dan. Uz Alberobello ubaci Polignano al Mare. Foggia je sranje, za Lecce je dan premalo. Od manjih mesta Ostuni je must see.
Create an account or sign in to comment