Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Italija - Severozapad - Piemont i Torino, Ligurija, Emilija Romanja i Bolonja

Featured Replies

Rimini od sabajle :)

 

Spoiler

IMG-20230803-WA0000.thumb.jpg.6db1c67d4a5a935505c660f0f1c2350f.jpg

 

IMG-20230803-WA0005.thumb.jpg.20e5be84a20cbbba871c43461d306e55.jpg

 

IMG-20230803-WA0004.thumb.jpg.0bcda5ac2df0808369044f1893b71b0b.jpgIMG-20230803-WA0009.thumb.jpg.69e7eeb29dff8763d14f452eedf663ce.jpg

 

 

 

 

 

 

Edited by x500

  • Replies 242
  • Views 991
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Lo Zingaro
    Lo Zingaro

    Bobbio Kad se sidje s autoputa i krene penjanje po blagim brdima Pjacentinskog apenina treba dosta vremena da bi stiglo do ovog malog grada nasolnjenog na reku Trebbia. Iako zvanicno pripada Emilij

  • Lo Zingaro
    Lo Zingaro

    Varese Ligure Posto nam je i 2 dana bilo previse da lencarimo na plazi i hvatamo bojicu za Mikonos, juce posle dorucka smo se uputili u bespuca Ligurijskih brda i planina. Poslepodne opet na plazu na

  • Podseti me ovaj most na jedno slatko mestasce nedaleko od Udina, Cividale del Friuli. I ovaj se zove Ponte del Diavolo 😈 kao u Bobbio. Ako vas put nanese i ako volite kolace sa rogačem obavezno prob

Posted Images

Strpi se malo, jos par sati pa ce….

 

image.png.c933bb27dc67f0d433b972aae23e4bb2.png

Koliko je toplo more?

7 minutes ago, Milosh76 said:

Koliko je toplo more?

Meni je ok. Dete se nije zalilo :)

Generalno, more je plitko i mislim da se brzo zagreje.

 

Prema info na web, voda je 27-28C.

 

  • 8 months later...
On 20. 3. 2024. at 21:58, Milosh76 said:

Maj u Italiji, od mene nista novo :D

 

Prvo 5 noci u Riminiju (taj deo nismo obisli) i okolini... bice svasta da se obidje.

 

U povratku Dolomiti 3 noci... Nit smo zena i ja penjaci, niti profi pesaci... ali zato volimo da uzivamo u prirodi. Nasli smestaj u sred nicega, najblizi restoran na 2 i po km :D  Cena svega 240e sa besplatnim parkingom i doruckom :D 

 

http://www.spescia.it/en/

 

Uopste ne sumnjam da ce biti dobro, samo na planini da nas posluzi vreme. :D 

 

Sve savete oko Riminija i Dolomita prihvatam uz zahvalnost

 

@Poludziber  tebe gledam :D

 

Posebno me zanima vreme na Dolomitima pocetkom maja 9-12 maj... osim sto treba da ocekujem neocekivano :D

 

Malo sam prezauzet u ovom periodu ali evo ukratko. Okolina Riminija je jako zanimljiva i lepa sto vise krenes prema unutrasnjosti. Uz obavezni San Marino lepi su srednjovekovni gradici Verucchio i San Leo. Inace sav taj apeninski pitomobrdski pejzas koji ide od pozadine Riminija prema jugu i zahvata celi region Marche je zaista prelep. Podseca mnogo na Toscanu ali su ljudi ljubazniji. Obalom otidji do Pezara koji je kul zivahan grad i ima sta da se vidi. Na pola puta obavezno se popni u zamak-grad Gradara, jedan od lepsih i ocuvanijih u celoj Italiji. Istorijski centar Riminija je prilicno ocuvan vredan obilaska zbog svoje rimske i srednjovekovne proslosti. Tiberijev most i Avgustova kapija su medju glavnim atrakcijama. Ako si ljubitelj Felinija, podseticu te da je on rodjen i odrastao u Riminiju i 90% filma Amarkord je sniman bas u centru ovog grada. Tako da ti preporucujem da ponovo pogledas ovo remek delo posle obilaska i vedeces da ces prepoznati gomilu mesta koja si obisao. U gradu postoji i njegov muzej koji se proteze u vise objekata ukljucujuci glavnu tvrdjavu i mitski bioskop Fulgor. Nazalost nisam ga jos posetio ali nameravam. Sto se klope tice, obavezno da probas piadinu. Piadina romagnola je medju najcescim street food-om po celoj Italiji ali samo ovde mozes probati onu autenticnu. Po meni je nabolja u Riccione-u "Da Romano" (Ziveo sam u Riccioneu godinu i po pre 20ak godina i veruj mi da je i danas najbolja piada kod njega. Preporucujem ti "crudo, squacquerone e rucola" kao izbor. U restoranima trazi "Strozzapreti con le canocchie" Canocchie su posebna vrsta skampa sa tvrdim oklopom (Skampi Mantis) i imaju poseban ukus a ovde su lokalni specijalitet s pastom tipa strozzaprete koja im je idealan spoj.

Piadina

image.png.6c512d818d8fe07000b3b0b409d7dcce.png

 

Strozzapreti con le canocchie

image.thumb.png.bdd7903b70ef119fda7f9d96a6963754.png

 

2 hours ago, Poludziber said:

canocchie



mmmm, te, te, sa očima i na repu!

  • 4 weeks later...

@Serena i @Poludziber  hvala puno na savetima.

 

Bili smo u Raveni, ovaj put cemo obici Anghiari, Urbino, Gubbio, Pesaro, mozda dodjemo i do Ancone, ko zna. 😃

Edited by Milosh76

1 hour ago, aram said:

@Milosh76 i ti se iz Italije baviš moderacijom sporta? :gospode:

Pa treba te banovati dok si tamo :D

Prednost kad imas roming, a moderacijom na sportu se nikad ne bih bavio... 😁

 

Tek sam stigao u Rimini... Uzivanje moze da pocne 😁

7 minutes ago, Milosh76 said:

Uzivanje moze da pocne



dvaput je dvaput :D

Setnja kroz Rimini

IMG_20240507_204448.jpg

 

IMG_20240507_204325.jpg

 

IMG_20240507_202231.jpg

 

IMG_20240507_201606.jpg

Edited by Milosh76

  • Popular Post

Nigde nikog!

Da ne znam na kojoj sam temi, rekao bih da su fotke iz Zrenjanina.

 

1 hour ago, Ras said:

Nigde nikog!

Evo ih u Rimu:lolol:

6 hours ago, Ras said:

Nigde nikog!

Da ne znam na kojoj sam temi, rekao bih da su fotke iz Zrenjanina.

 

Pre 7 godina sam sa bivšom bio na prduženom vkendu u Beloj crkvi, da obiđemo čuvena jezera. Mesto je krš i propalo, međutim žena se baš potrudila da napravi dobre fotke iz svakakvih uglova, filtera, pičke materine, nemam pojma o tome ništa, u životu nisam napravio pet fotografija (od čega su 4 selfiji). I onda okačila to na fejs i napisala iz zezanja nešto u fazonu "vikend u Italiji" ili tako nešto i niko nije ni posumnjao da nije Italija, svi se oduševili.

Nismo otisli tamo, al smo stigli na zalazak u Riminiju.

IMG_20240508_200224.jpg

12 hours ago, Serena said:

 

Evo ih u Rimu:lolol:

 

Tek je krenula horda iz Bavarske i Austrije. :rolleyes:

Ja sam danas izlazio iz Beca preko sat vremena. Prvo sam mislio da su vecinom nasi ljudi koji idu za BiH/Hr ali onda sam video da su svi nastavili za Klagenfurt pa ce na Udine i dole.

 

Ovde u pansionu gde cu prenociti pa sutra nastaviti bukvalno svi idu za svi idu za Italiju.

 

 

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.