Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Epstein files

Featured Replies

1 hour ago, bejzbolka said:

Ako je Epstin bio kgb špijun, to ne bi bio dokaz sposobnosti kgb, nego dokaz apsolutne nesposobnosti američkih službi i SAD kao države generalno, u šta mi je teško da poverujem.

Da je ne znam kako obučavan od strane mosad-a i kgb-a, on je opet to radio u američkom sistemu. Američki organi su imali uvid u njegove enormne troškove, kupovine nepokretnosti, registraciju privatnog aviona, transfere sa računa, ekstravagantan život itd. Koliko sam razumeo preko njegovih privatnih računa je prošlo preko milijardu dolara za 15 godina. Nemoguće je da takva individua prođe neopaženo kroz sistem, to ne bi moglo ni u Bocvani. Neko je morao da se zapita čime se on bavi kad tako živi, bar neka poreska uprava, ko god.

Za koga god da je radio, imao je u najmanju ruku prećutnu saglasnost američke države za to.

Ovo.

Jedan anegdotda: prije jedno 15-ak godina odem u banku da podignem oko $11k jer mi je trebalo da isplatim majstore za renovaciju. Na salteru mi kazu da moram ispuniti neki formular koji drzava zahtijeva na sve gotovinske isplate preko $10k.

"Ma, daj mi jednu isplatu of $9k i jednu od $2k, cekaju me ljudi i nemam vremena da se zajabavam sa formularom "

Par dana kasnije na kucni telefon me zove neki cato is chikaske ispostave FBI da me priupita nesto oko doticne transakcije. A ovaj se sastajao sa i prevozio predsjenika drzave privatnim avionom koji je pod nadzorom Secret Servica.

  • Replies 639
  • Views 48.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Činjenice: 6. jula 2019. uhapšen je Jeffrey Epstein po federalnoj optužnici za seksualnu trgovinu maloletnicima na Floridi i u Njujorku. 10. avgusta 2019. godine Epstin se navodno ubio (obesio) u zat

  • vememah
    vememah

    https://x.com/PaperWhispers/status/2018005103425278283

  • Melanija malo troluje 🫠

Posted Images

1 minute ago, Peter Fan said:

Ovo.

Jedan anegdotda: prije jedno 15-ak godina odem u banku da podignem oko $11k jer mi je trebalo da isplatim majstore za renovaciju. Na salteru mi kazu da moram ispuniti neki formular koji drzava zahtijeva na sve gotovinske isplate preko $10k.

"Ma, daj mi jednu isplatu of $9k i jednu od $2k, cekaju me ljudi i nemam vremena da se zajabavam sa formularom "

Par dana kasnije na kucni telefon me zove neki cato is chikaske ispostave FBI da me priupita nesto oko doticne transakcije. A ovaj se sastajao sa i prevozio predsjenika drzave privatnim avionom koji je pod nadzorom Secret Servica.

Ovo se meni desilo pre dosta godina, ali ne za povlacenje kesa u banci, vec slanje novca sa racuna na racun za renoviranje stana u domaji. Na kraju godine zove finansijska policija da pita za sta ste slali novac. Otprilike slicna suma. Verovatno imaju pravilo. Inace suma u kesu koja moze damse prenese je mnogo manja od onog dozvoljenog u Srbiji i kucovi.

Edited by Moonwalker

42 minutes ago, pt 2.0 said:

Kako to mislite nije bio deo njihove službe ili službi?

Njegova “karijera” i onoliki novac nisu objašnjivi ničim do da jeste bio regrut neke službe.

Finansijski genije nije bio sigurno.

Svako iole inteligentan koji nešto o nečemu zna vidi da ispred sebe ima con artista, vrsnog manipulatora i bulšitera.

Služba ko 🏡

Uglavnom čitam šta o ovome ima da kaže Erik:

https://x.com/EricRWeinstein/status/2019111762973581755?s=20

EDIT. Očigledno je da su se tolika imena vrtela oko njega jer su se vrtela oko krugova globalne moći, do kojih je on imao pristup.

Pedofilija je 2nd tier.

Mada ih treba raščerečiti sve za sve, govna poremećena.

Kačio sam već malo ranije, FBI je skoro 100% siguran da je radio za bar jednu službu:

rweye.JPG

https://www.justice.gov/epstein/files/DataSet%209/EFTA00090314.pdf

Edited by Rudolf Pingvinoglu

njegova kurvetina nije ispustala kameru iz ruku sve te godine. u chit-chat mejlovima se pisu imena i prezimena ljudi. neobjasnjivo bogatstvo. privatno ostrvo. sta treba jos da bi bilo jasno kao dan da je radio za neku sluzbu. za ruse nije sigurno jer to amerianci nebi dopustili. mada opet, mozda je kgb opet toliko zajeban da i kada se raspadaju ostaju pretnja. ili nisu. na jednu stranu nemaju pojma a na drugoj nam razbijaju sistem. kao u ukrajini. zaglavili se u blatu ali panika na sve strane da se naoruzamo jer eto ih. valjda kada se oslobode iz blata.

pa de odlucite se vise. jesu li rusi rupa ili ne, a ne ovako malo kanta, malo sotona. nasi idioti to samo pisu da bi se pronasla paralela izmedju rusa i nasih rusa. ljudi zaglavljeni u nekom svom vremenu i prostoru. tuzno i zalosno.

za sluzbe ostaju samo ameri i izrael. mozda nije ni jedno. mozda je kao i sa busom mladjim. covek je bio toliki idiot da svaka normalna osoba je pocela da sumnja: ma nemoguce da je ovoliki tenkre i glupan. sigurno postoji neki plan u pozadini sto mi nismo u stanju da skontamo. ispostvailo se da je fakat nevidjen glupan i idiot. tako moze i ovo biti. kamere, pisma, pedofilija, itd. sve u sluzbi da se vrti konstantno u krugu najmocnijih ljudi na zapadu tj. svetu. mozda je samo to njegov nacin da osigura neku vrstu moci. nema te sluzbe koja ce javno priznati da je imao veze sa njima prvenstvevno zbog pedofilije i roblja.

57 minutes ago, Peter Fan said:

Ovo.

Jedan anegdotda: prije jedno 15-ak godina odem u banku da podignem oko $11k jer mi je trebalo da isplatim majstore za renovaciju. Na salteru mi kazu da moram ispuniti neki formular koji drzava zahtijeva na sve gotovinske isplate preko $10k.

"Ma, daj mi jednu isplatu of $9k i jednu od $2k, cekaju me ljudi i nemam vremena da se zajabavam sa formularom "

Par dana kasnije na kucni telefon me zove neki cato is chikaske ispostave FBI da me priupita nesto oko doticne transakcije. A ovaj se sastajao sa i prevozio predsjenika drzave privatnim avionom koji je pod nadzorom Secret Servica.

Opet smo stigli do Kruleta.

2 hours ago, pt 2.0 said:

Kako to mislite nije bio deo njihove službe ili službi?

Njegova “karijera” i onoliki novac nisu objašnjivi ničim do da jeste bio regrut neke službe.

Finansijski genije nije bio sigurno.

Svako iole inteligentan koji nešto o nečemu zna vidi da ispred sebe ima con artista, vrsnog manipulatora i bulšitera.

Služba ko 🏡

EDIT. Očigledno je da su se tolika imena vrtela oko njega jer su se vrtela oko krugova globalne moći, do kojih je on imao pristup.

Pedofilija je 2nd tier.

Sve pet, samo se sa boldovanim na kraju ne slažem.

Pedofilija je bila sigurnosni mehanizam, lepak koji sprečava tu mrežu uticaja da se ne raspadne. Razlog za prećutnu podršku i zataškavanje. Ne mora nikav Služba nikoga da zaista uceni nekakvim slikama, dovoljna je svest da bi mogla da obezbedi lojalnost i omertu na svim nivoima.

Višedecenijski projekat su urušile jednim manjim delom Epstinova lična alavost i osećaj nedodirljivosti, a većim delom ubrzana polarizacija američkog političkog sistema. (Alex Acosta koji je originalno častio imunitetom bez presedana "sve potencijalne zaverenike" deset godina kasnije bio je deo Trampovog kabineta, i kao takav fair game za medije. Da nije Trampizma kao disruptivnog fenomena, ne bi Miami Herald rizikovao da ganja tamo nekog Akostu.)

2 hours ago, vememah said:

Ovo je daleko najbolje objasnjenje - nikakav kasicni spijun, gledaju ljudi previse Bonda, nego super-pedo-netvorker koji prodaje svima razne usluge kroz svoje veze.

1 minute ago, Weenie Pooh said:

Pedofilija je bila sigurnosni mehanizam, lepak koji sprečava tu mrežu uticaja da se ne raspadne. Razlog za prećutnu podršku i zataškavanje. Ne mora nikav Služba nikoga da zaista uceni nekakvim slikama, dovoljna je svest da bi mogla da obezbedi lojalnost i omertu na svim nivoima.

Bila je i to, ofc, bold je 1-1 ono što i sama mislim.
(Samo je meni to takav gnusni tabu, da sam u fazonu da su se izvesno svi minglovali zbog moći, a da su tek neki među njima poremećeni crvi koji ne zaslužuju da žive.)

Iritantno napisan članak ali kako bi drugačije bilo, ipak je NYT u pitanju.

Prvih hiljadu reči oni troše da bi reprodukovali mit za koji znaju da ga je sam Epstein koncipirao i plasirao - mali čovek iz radničke klase, genijalac za matematiku, ludom srećom ga našli kao nastavnika u srednjoj školi i odvukli na Wall Street, on tamo malo lagao, malo muljao, ali gazdama namlatio milione i otišao da dalje vodi sopsteni biznis. Don Draper stvarnog sveta, bre!

Ko uspe da progura tih 18-19 pasusa izmišljotina, stići će do dela u kom nam autori najzad otkrivaju da su u pitanju izmišljotine isuse

What emerged is the fullest portrait to date of one of the world’s most notorious criminals — a narrative that differs in important respects from previously published accounts of Epstein’s rise, including his arrival at Bear Stearns. In his first two decades of business, we found that Epstein was less a financial genius than a prodigious manipulator and liar.

Tako se ne piše ozbiljan tekst.

NYT midwits više brinu o tome da ispravno upotrebe reči kao što su entree i acquiescence nego o tome da li će tačno informisati svoje čitaoce ili ne.

Čak ne ulažu ni napor da čitaju između sopstvenih redova, pa da se zapitaju zašto je Epstein bio otpušten iz škole pre nego što se smelo zaleteo na Wall Street; zašto su ga zadržali u Bear Stearnsu kad su najzad provalili da je nekvalifikovan za posao koji obavlja; zašto mu je posle svakog zajeba sekira uporno upadala u med, iznova i iznova; koji je drugi finansijski konsultant toliko investicija uspeo da usere a da ga nijedan od prebogatih klijenata ne goni sudski; kako je moguće da je postao pimp tek pošto je preko Ghislaine ušao u aristokratske krugove, itd, itd.

Umesto svega toga, oni samo zaključuju...

Abundant conspiracy theories hold that Epstein worked for spy services or ran a lucrative blackmail operation, but we found a more prosaic explanation for how he built a fortune. A relentless scammer, he abused expense accounts, engineered inside deals and demonstrated a remarkable knack for separating seemingly sophisticated investors and businessmen from their money.

... da je lik prosto bio neviđeno talentovan za malverzacije isuse Jeste da su ga svaki put uhvatili, ali posledice nije snosio jer jebiga, talenat! Svako drugo objašnjenje bi koketiralo sa teorijama zavere, a mi smo preozbiljna novina za takve stvari, jel' tako, tako je.

Bivši norveški premijer Torbjorn Jagland sada je pod istragom zbog sumnje na tešku korupciju zbog informacija u Epštajnovim dosijeima. Norveška policijska jedinica Okokrim je ovo objavila u saopštenju za javnost. Upravo objavljivanje tri miliona novih dokumenata pruža nove informacije o Jaglandu. Okokrim će istražiti da li je Torbjorn Jagland primao poklone, putovanja i pozajmice kršeći pravila dok je bio na čelu Nobelovog komiteta i generalni sekretar Saveta Evrope, piše norveški medij NRK. Torbjorn Jagland se još nije oglasio povodom policijske istrage protiv njega, ali je tokom vikenda priznao da je pokazao lošu procenu u vezi sa pokojnim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epštajnom.

pola evrope ce u zatvor a u americi, tandrlake. niko nista.

1 hour ago, Weenie Pooh said:

Ko uspe da progura tih 18-19 pasusa izmišljotina, stići će do dela u kom nam autori najzad otkrivaju da su u pitanju izmišljotine isuse

Odslušala sam članak dva puta. Drugi put čitajući paralelno sa naratorom...

1 hour ago, Weenie Pooh said:

Čak ne ulažu ni napor da čitaju između sopstvenih redova, pa da se zapitaju zašto je Epstein bio otpušten iz škole pre nego što se smelo zaleteo na Wall Street; zašto su ga zadržali u Bear Stearnsu kad su najzad provalili da je nekvalifikovan za posao koji obavlja; zašto mu je posle svakog zajeba sekira uporno upadala u med, iznova i iznova; koji je drugi finansijski konsultant toliko investicija uspeo da usere a da ga nijedan od prebogatih klijenata ne goni sudski; kako je moguće da je postao pimp tek pošto je preko Ghislaine ušao u aristokratske krugove, itd, itd.

Umesto svega toga, oni samo zaključuju...

... da je lik prosto bio neviđeno talentovan za malverzacije isuse Jeste da su ga svaki put uhvatili, ali posledice nije snosio jer jebiga, talenat! Svako drugo objašnjenje bi koketiralo sa teorijama zavere, a mi smo preozbiljna novina za takve stvari, jel' tako, tako je.

Talentovani gospodin Ripli govna da jede. Velikom kašikom.
Ovoliko lucky escapes nije imao niko nigde nikad u istoriji ničega.
I svi milijarderi začarani, odbacuju svoje prethodne finansijske savetnike i angažuju njega. Prosto da čovek pomisli da nema glupljeg sveta za prepuštanje kome da vode finansije od milijardera.
Ima i onaj deo gde je neki lik koji je pravio ponzi šemu zaglavio tvorza, a našem junaku - ništa jer navodno nije znao za to iako su radili zajedno...
Stvarno postoje rupetine u logičkoj povezanosti teksta.

(i meni je čudno da mu u US of A niko od prevarenih nije doakao sudskim putem... piše se samo o "višedecenijskoj ljutnji", ali premalo o suđenjima za prevare)

6 hours ago, pt 2.0 said:

Kako to mislite nije bio deo njihove službe ili službi?

Njegova “karijera” i onoliki novac nisu objašnjivi ničim do da jeste bio regrut neke službe.

Odgovaram ne samo tebi, nego i većini foruma koja slično tvrdi.

Služba nije tako široke ruke. Čitao sam o nekim špijunima iz hladnog rata koji su prodavali ekstremno važne vojne tajne, na desetine svojih agenata i sl. I niko nije bio ni blizu toliko nagrađen.

Bez materijala za ucene, ja nemam pojma šta bi bilo kojoj službi vredelo pola milijarde. Par miliona za kontakte i nešto što usput čuje, sazna, apsolutno, ali pola milijarde (ili više)?

A pored toliko dokumenata, nema nikakvih dokaza da je prodavao nešto stvarno top confidential. Nema ni dokaza o ucenama. Kao što @bejzbolka kaže, neko bi ga prijavio, ili ubio (mnogo ranije). A ljudi su se godinama i desetljećima zadržavali u njegovoj sferi, javno se pojavljivali sa njim. To ne rade ucenjeni ljudi.

Plus, špijuni su krili svoje novac, krili kontakte, nisu preko gmail-a komunicirali sa svojim kontaktima i leteli po svetu upisujući njihova imena u manifest putnika.

Šta je istina, nemam pojma. Ništa se ne uklapa.

A slažem se da je pedofilija bila maltene drugorazredna stvar (što je ne čini manje groznom).

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.