Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Epstein files

Featured Replies

  • Replies 639
  • Views 48.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Činjenice: 6. jula 2019. uhapšen je Jeffrey Epstein po federalnoj optužnici za seksualnu trgovinu maloletnicima na Floridi i u Njujorku. 10. avgusta 2019. godine Epstin se navodno ubio (obesio) u zat

  • vememah
    vememah

    https://x.com/PaperWhispers/status/2018005103425278283

  • Melanija malo troluje 🫠

Posted Images

5 hours ago, Rudolf Pingvinoglu said:

Mislim, na listi posetilaca su dva predsednika US, stvarno se postavlja pitanje za koga te agencije rade...

Evidentno je da nominalni establishment nema stvarnu vlast, već ju ima security state. Tako je od Dallasa 1963. a da se ide tim putem je Eisenhower upozorio u svom oproštajnom govoru još 2 godine prije toga (nakon što im je u 8 godina svog mandata dao praktično potpuno slobodne ruke). Ovo sad je već kasni stadij te vladavine u kojem polako postaje nemoguće sakriti poluge preko kojih upravljaju političarima, nakon što su uspješno prodavali bajke o demokraciji cijelom svijetu zadnjih 60ak godina.

image.png

ne znam.... mozda ste sve u pravu al meni ovaj epstajn problem mnogo jednostavniji, verovatno zato sto sam odrastao i formirao se u vreme pre mreza pa mi sve sto citam i ovde i po novinama deluje u najmanju ruku cudno. uvek je optuzba o pedofiliji bila najvece zlo koje se moze sruciti na coveka, bilo poznatog, bilo nepoznatog. ako se ista krije, to se krije. to je drustveno gledano gore i od kradje i od sverca oruzja, droge i od bilo kog drugog zlocina pa cak i ubistva. sto je, naravno jako dobro i treba tako da ostane.

epstajn je, ja bih rekao bio krijumcar dece i devojaka i snabdevac te nesrecne dece i zena pedofilima i perverznjacima medju mocnicima svih fela (od vlada preko finansija, vojske, policije, tajnih sluzbi) diljem zapadnog sveta. to mu je bio posao i karijera i na tom trzistu je poslovao. kao sto je nekom posao krijumcarenje oruzja ili droge ili pranje kinte. i nije neophodno umesan u cije snajka cije nego su pedofili na polozajima sami vukli konce u svojim oblastima da to ne izadje na videlo cak i kad se sve zna u odredjenim krugovima i sluzbama. al jebiga, neko je nesto negde zagovnao i izaslo na videlo.

i sad, umesto da se najvise ispituje pedofilija i da se na osnovu toga kaznjavaju svi koji su umesani, opet se muti voda nekim tajnim sluzbama, spijunima, politickim tajnama i statijaznam cim da bi se opet zastitili mocnici pedofili i perverti.

a kako je dosao do prve kinte, pa valjda kao i svaki drugi krimos, kradjom i malverzacijama. ne mora niko biti lumen da bi se obogatio, dovoljno je da predje granice koje vecina ljudi ne prelazi.

kazem, vrlo je moguce da gresim al meni to tako izgleda.

Meni deluje da priče prilično "uspešno" idu paralelno i da jedno ne maskira drugo.

1 hour ago, adam said:

ne znam.... mozda ste sve u pravu al meni ovaj epstajn problem mnogo jednostavniji, verovatno zato sto sam odrastao i formirao se u vreme pre mreza pa mi sve sto citam i ovde i po novinama deluje u najmanju ruku cudno. uvek je optuzba o pedofiliji bila najvece zlo koje se moze sruciti na coveka, bilo poznatog, bilo nepoznatog. ako se ista krije, to se krije. to je drustveno gledano gore i od kradje i od sverca oruzja, droge i od bilo kog drugog zlocina pa cak i ubistva. sto je, naravno jako dobro i treba tako da ostane.

epstajn je, ja bih rekao bio krijumcar dece i devojaka i snabdevac te nesrecne dece i zena pedofilima i perverznjacima medju mocnicima svih fela (od vlada preko finansija, vojske, policije, tajnih sluzbi) diljem zapadnog sveta. to mu je bio posao i karijera i na tom trzistu je poslovao. kao sto je nekom posao krijumcarenje oruzja ili droge ili pranje kinte. i nije neophodno umesan u cije snajka cije nego su pedofili na polozajima sami vukli konce u svojim oblastima da to ne izadje na videlo cak i kad se sve zna u odredjenim krugovima i sluzbama. al jebiga, neko je nesto negde zagovnao i izaslo na videlo.

i sad, umesto da se najvise ispituje pedofilija i da se na osnovu toga kaznjavaju svi koji su umesani, opet se muti voda nekim tajnim sluzbama, spijunima, politickim tajnama i statijaznam cim da bi se opet zastitili mocnici pedofili i perverti.

a kako je dosao do prve kinte, pa valjda kao i svaki drugi krimos, kradjom i malverzacijama. ne mora niko biti lumen da bi se obogatio, dovoljno je da predje granice koje vecina ljudi ne prelazi.

kazem, vrlo je moguce da gresim al meni to tako izgleda.

Nema veze kad si odrastao i formirao se, nego je ovo što pišeš prosto common sense. Evo jedna crtica iz novije istorije.

U talačkoj krizi u Iranu 79-te prilikom pregovora, kad su studenti izneli zahteve za oslobađanje talaca odgovor iz WH je bio who gives a fuck. Ionako su tu ostali samo CIA agenti da uništavaju dokaze, koga briga za njih. Nakon toga su studenti uspeli da rekonstruišu šredovane dokumente i došli do imena i adresa kompletne špijunske mreže u Aziji. Kad su zapretili da to objave odgovor iz WH je bio- boli nas kurac.

Hoću da kažem da je bavljenje špijunima CIA, Mosad, klinac, palac mlaćenje prazne slame. CIA je kad im je obelodanjena i razbijena mreža koju su gradili decenijama samo otpisala te agente i obnovili sve za par godina. Nastavili business as usual.

U ovom slučaju ja najviše slušam šta imaju da kažu žrtve, a imaju da kažu dosta toga. U novembru ka D preuzmu kongres (ako!) biće više istraga, biće sapina, biće samim tim i ispitivanja pod zakletvom. Rekao bih da je ona barbi glupača što vodi DOJ najslabija karika.

Uostalom evo šta je rekla Lisa Phillips na Capitol Hillu pre glasanja za Epstein Transparency Act.

Što bi kod nas rekli, spisak postoji.

10 hours ago, Fakundo Sava said:

image.png

Pogledao članke u novinama, dosta spektakularnih naslova bez ikakvog sadržaja. "Epstin pomogao ćerki Vudi Alena da se upiše na fakultet!" - prepiska Epstina sa Alenovom ženom koja mu se zahvaljuje na pomoći oko upisa ćerke na faks koji prima 40% prijavljenih, otprilike je lakše upasti na budžet na Pravni. Jedina prepiska sa dekanom je oko posete faksu, a da se udje u mejl žene verovatno bi našli mejlove na x adresa gde se zahvaljuje na pomoći oko upisa. Ima i fotka u avionu sa Lerijem Samersom i Samersovom ženom.

U svakom slučaju razvodnjavanje slučaja, gde umesto da se gone asistenti u Epstinovoj organizaciji i klijenti, čitamo kako je Alenova žena bila ljuta što je Šalame beskičmenjak.

Nije sporno da pedofilija najteža optužba i da je odvratno ono što je rađeno. Ali je zanimljivo kako je uspevao 30 godina da to radi, a da mu se ništa ne desi. Zato se ljudi pitaju da li je povezan sa službama, jer on očigledno nije bio neki random pedofil, nego pedofil pod zaštitom jedne ili više država.

Mislim da u tom smislu jeste bitno otkriti pozadinu priče, ali ne verujem da će se to i desiti.

Otkud mu $600 miliona?

39 minutes ago, bejzbolka said:

Nije sporno da pedofilija najteža optužba i da je odvratno ono što je rađeno. Ali je zanimljivo kako je uspevao 30 godina da to radi, a da mu se ništa ne desi. Zato se ljudi pitaju da li je povezan sa službama, jer on očigledno nije bio neki random pedofil, nego pedofil pod zaštitom jedne ili više država.

Mislim da u tom smislu jeste bitno otkriti pozadinu priče, ali ne verujem da će se to i desiti.

pa sta znam. nije nelogicno da su se mocnici pedofili sami starali o tome da se prica ne sazna, svako u svojoj oblasti. nije on morao da se trudi oko toga. a zajebano je i naci novog pedo dilera. narkomani (i vikend i ovisnici) imaju problem da nadju novog dilera kad im regularni diler iz bilo kog razloga nestane iz zivota. a tek ovo...

Tebi je jasno da službe i postoje da zaštite moćnike (najgora reč ikad), krupni kapital i političare koje ovi sponzorišu u interesu državne bezbednosti a ne žrtve, sirotinju i ostalo zemaljsko roblje? Mislim, kad kažeš moćnici, to nisu neki izolovani bogati ljudi u šumi već upravo mreža osoba koja prožima industrije uzduž i popreko. Ti ljudi prave filmove, snimaju vesti, izdaju kredite, prave manje više sve što koristimo i količina resursa/konekcija koju imaju je beskrajna.

Edited by Amos

50 minutes ago, Seabass said:

Otkud mu $600 miliona?

Nakrao od klijenata milijardera, pravio se da je genijalni investitor i problem-solver a u stvari trpao njihove pare sebi u dupe dok ga ne bi otkrili.

Nije ni prvi ni poslednji, znači nije pravo pitanje odakle mu, nego kako je moguće da bi neometano nastavio dalje kad god bi ga provalili (što se desilo nekoliko puta). Moćnu zaštitu jednostavno mora da je imao, a od koga i zašto, to možemo samo da spekulišemo.

Ovo što Adam sugeriše, da su ga štitili pedofili klijenti, meni nije nimalo ubedljivo. Zašto bi se moćni & uticajni zalagali za neuspešnog prevaranta i podvodača, zar ne bi samo našli nekog diskretnijeg da im obavlja isti posao?

Ae da pojačam teorije zavere na max.

CIA mu izdala na revers mašinu za štampanje novčanica od 20 baksa.

12 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ovo što Adam sugeriše, da su ga štitili pedofili klijenti, meni nije nimalo ubedljivo. Zašto bi se moćni & uticajni zalagali za neuspešnog prevaranta i podvodača, zar ne bi samo našli nekog diskretnijeg da im obavlja isti posao?

Nema Bil Gejts fixera da mu nadje antibiotik nego mora da cima Džefrija. Zna da ne može sam da šarmira apotekarku.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.