Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

1 hour ago, Roger Sanchez said:

Ako bi s nekim i šurovali, to ne bi bili ti tvoji šašavi ali i krvoločni umno poremećeni naftomafijaši u koje si realno neskriveno zaljubljen do ušiju, nego brat Xi i braco MBS

Jel draškaš prostatu transanalno sa palcom ili kažiprstom dok maštaš o ovome ?

Odmah da ti kažem da nema ništa od ovoga, zalepljeni smo za Rusiju kao nešto jako zalepljeno, tu su da ostanu

Edited by Desmond Bojčinski

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

PREJAKO lolol

  • Author

happened to Indigenous people in Alaska and Native Americans. Their land was taken, and they were not treated well.

We see who Trump surrounds himself with—white power people—and we are not white. We are people of color.

We know our rights would likely be taken away.

https://x.com/clashreport/status/2013150944326746246

32 minutes ago, Engineer said:

Jesu li te blagodeti US zaštite sa nama na forumu? Je l' možeš da mi kažeš od čega je USA čuvala Evropu, tako da ona nije morala da izdvaja toliki keš za vojsku?

Od Sovjetskog Saveza/Rusije, Turske, disruptora neokolonijalnih interesa (somalijski gusari, Huti itd), medjusobnih sukoba i građanskih ratova. I bog te pita čega još, jer bi svet i Evropa drugačije funkcionisali da nije bilo pax amerikane.

25 minutes ago, Shan Jan said:

Ovo je mnogo lakse reci nego uraditi. Uvezeni su kao creva, vecina evropskih zemalja najvise kupuje oruzja od USA. ko ce to da odrzava ako se odvoje? Mada sve se moze ako se hoce, samo EU nikako da zaista krene da nesto radi. I oko novih lovackih aviona su uspeli po obicaju da se posvadjaju. Nekad su pravili dva paralelno bez razloga (eurofighter i rafale), sad vec imaju tri paralelna projekta, ko zna mozda bude i jos cepanja...

Fra je radila koliko je mogla, od puške do podmornice. domaće proizvodnje.

A i nuklerne bonbe.

2 minutes ago, Verterdegete said:

Od Sovjetskog Saveza/Rusije, Turske, disruptora neokolonijalnih interesa (somalijski gusari, Huti itd), medjusobnih sukoba i građanskih ratova. I bog te pita čega još, jer bi svet i Evropa drugačije funkcionisali da nije bilo pax amerikane.

Pre nego što je USA počela da potpaljuje, Nemačka je gradila gasovod ka Rusiji, a Francuska im pravila brodove. Meni to ne liči na pretnju. Sa Turskom je bilo još bolje. Slično i je bilo i na ostatku kugle. Ako, ostatak uopte i ima smisla, jer se ta politička Evropa graniči samo sa Rusijom i Turskom, pa i ne mogu imati drugih neprijatelja.

Evropljani su 3 hiljade godina ratovali međusobno. I za to je moralo da se ulaže u vosjku. Posle WW2 su odlučili da prestanu sa tim. Uglavnom. I to funkcioniše već 80 godina. Nikada u istoriji nije postojao duži period mira na tim teritorijama. Eto tako su rešili problem bezbednosti. Nije gvožđurija jedini način

22 minutes ago, Desmond Bojčinski said:

Jel draškaš prostatu transanalno sa palcom ili kažiprstom dok maštaš o ovome ?

Odmah da ti kažem da nema ništa od ovoga, zalepljeni smo za Rusiju kao nešto jako zalepljeno, tu su da ostanu

Bili smo (ok vi niste) još jače zalijepljeni za SAD, pa vidi sad.

Nema nikakve koristi od prelaska s jednog pomahnitalog ucjenjivača na drugog mahnitog ucjenjivača, to postoji samo kod tebe dok se draškaš ass to mouth kažiprstom po nepcu na spomen ruske Odese i nas i Rusa 200 500 biliona jeftinih galona i novičok balona.

Carney nam je već pokazao put, ne treba nam tvoje klimakterijsko šupkovno naskakanje na navodno vječno ukrućeni ruski kurac.

9 minutes ago, Engineer said:

Pre nego što je USA počela da potpaljuje, Nemačka je gradila gasovod ka Rusiji, a Francuska im pravila brodove. Meni to ne liči na pretnju. Sa Turskom je bilo još bolje. Slično i je bilo i na ostatku kugle. Ako, ostatak uopte i ima smisla, jer se ta politička Evropa graniči samo sa Rusijom i Turskom, pa i ne mogu imati drugih neprijatelja.

Evropljani su 3 hiljade godina ratovali međusobno. I za to je moralo da se ulaže u vosjku. Posle WW2 su odlučili da prestanu sa tim. Uglavnom. I to funkcioniše već 80 godina. Nikada u istoriji nije postojao duži period mira na tim teritorijama. Eto tako su rešili problem bezbednosti. Nije gvožđurija jedini način

Izvini, ali meni ovo zvuči baš naivno.

Edited by Verterdegete

A ti misliš da za ono što si naveo dosadašnja izdvajanja na vosjku nisu dovoljna? Bukvalno jedina pogrešna stvar je trošenje desetina, ako ne i stotina, milijardi na F35. Jer se izgleda može koristiti jedino za rat protiv SAD-a. A za to neće da može

18 minutes ago, Engineer said:

A ti misliš da za ono što si naveo dosadašnja izdvajanja na vosjku nisu dovoljna? Bukvalno jedina pogrešna stvar je trošenje desetina, ako ne i stotina, milijardi na F35. Jer se izgleda može koristiti jedino za rat protiv SAD-a. A za to neće da može

Pa jebi ga, nešto tu ne štima ako EU troši sasvim dovoljno na vojsku, dok u isto vreme vlada sveopšti konsenzus da Amerika može da otme Grenland za jedno popodne.

Znači trebalo je da se spremaju za rat sa Amerikom, a ne sa Rusijom, Turskom i somalijskim piratima? U isto vreme dok su u kojekakvim savezima, imaju zajedničke vojne operacije i uvezani su kao creva?

Ajde onda da sačekamo to otimanje Grenlanda za popodne, pa da vidimo šta će dalje biti

trumpara ga ugasio sada:

lc-img-a9e7ad23-74f1-492f-90ff-4c79bcc9c

SAD su važne za bezbednost Evrope, a Danska je - uprkos trenutnim izazovima - vojno povezana sa SAD i Amerikancima, potvrđuje ministar odbrane Troels Lund Poulsen (V). Istovremeno, on to naziva teškom situacijom, jer Danska - i Evropa - zavise od mogućnosti da kupuju vojnu opremu od Amerikanaca. - Slažem se da bi lak odgovor bio reći, onda ne bi trebalo da ulažemo u američku odbrambenu opremu. Ali kupili smo avione F-35 za dvocifrenu milijardu, ne možemo ih samo otpisati i staviti u hangar u Skridstrupu. Ali to pokreće - i ranije je pokrenulo - kako i na koji način mi u Evropi možemo jače stajati, kaže on i dodaje: - Ako želimo da imamo svet koji se kreće u pravom smeru, potrebna nam je transatlantska veza.

Edited by Krampa

2 hours ago, dragance said:

Pa valjda to i rade, ali

  1. ne moze odmah i sve odjednom

  2. Nece o tome javno pricati

Pa politika nije samo cinjenje, vec i govorenje. U tom smislu slazem se sa #1, ali ne i #2 jer tu i te kako ima potencijala.

Evo recimo, mogu da se posluze japanskim trikom od proljetos:

America’s ‘Achilles heel’ of national debt is exposed by Trump’s Greenland tariff threat, warns Deutsche Bank

Ne treba padati na galamu i jeftine pijačne trikove Donalda Trampa:

Chuck Norris Finger Meme Generator - Piñata Farms - The best meme generator  and meme maker for video & image memes

On dobro zna, padne li jedna žrtva na Grenlandu, može da pakuje pinkle iz Oralnog Kabineta...sve će se to rešiti nekom trgovinom, pojačanim vojnim prisustvom ili u krajnjem slučaju kupovinom Grenlanda, ali to baš ako mu je toliko stalo i ako Danci hoće da prodaju. Ja uopšte ne verujem da je njemu baš stalo, samo baca prašinu u oči i skreće pažnju sa drugih stvari...podseća me na nekoga, ali ne mogu da se setim na koga.

Enivej, ima ko će njemu da objasni šta se može a šta baš i ne.

Edited by Rudolf Pingvinoglu

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.