Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Hoću svoj deo (topik o nasledstvu)

Featured Replies

Teško da je bila pri zdravoj pameti ako ga nije smatrala svojim detetom koje je rodila, vrlo jasno i bez dileme

Mogla je da ne bude njegov zakonski staratelj, za šta se, koliko kapiram, odlučila.

  • Replies 336
  • Views 9.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Ayatollah
    Ayatollah

    Mene je moj otac pokušao da razbaštini. Ne testamentom, već tako što je svu svoju imovinu pretvorio u keš, koji je negde sakrio pod nadzorom njegove žene. Nije bio zadovoljan time kakav odnos imam pre

  • Hamlet Strašni
    Hamlet Strašni

    Verovatno ću zažaliti, ali da malo pojasnim. Naravo da je sasvim normalno da svako ima mišljenje o zakonskim rešenjima - to je i osnovno ljudsko pravo a i sasvim je uoičajeno. Ono što mene izbezumlj

  • Kako se kaže: dobar i lud – rođena braća. Odrekla sam se polovine roditeljske kuće u korist brata. Danas, otkako njega više nema, meni je ulaz u tu kuću zabranjen, uz obrazloženje da sam „uzela“ polov

  • Author
2 minutes ago, harper lee said:

dete od 60 godina kojem je jedini uspeh u zivotu to sto je strpljivo sacekao da nasledi tudju imovinu


oprosti, ovo ne znamo. niko ne zna, jer je on, sa svojom porodicom, odlučio da ne dozvoli da išta o njima dođe do medija. naterao je i samu Brižit da nikada ne priča o njima bez njihove izričite saglasnosti.

1 minute ago, aram said:


oprosti, ovo ne znamo. niko ne zna, jer je on, sa svojom porodicom, odlučio da ne dozvoli da išta o njima dođe do medija. naterao je i samu Brižit da nikada ne priča o njima bez njihove izričite saglasnosti.

Osim par njenih izjava od ko zna kad niko od nas ne zna nista ni o cemu kad je ova tema u pitanju.

  • Author

Pa ni tu se nećemo složiti, to nisu nikakve njene izjave od ko zna kad, date ko zna kome, to su delovi njene autobiografije "Initials B.B." iz 1982. Između ostalog za te delove je osuđena da isplati odštetu porodici Šarije, tj. bivšem mužu i sinu zbog povrede privatnosti. Odštetni zahtev je bio 11 miliona franaka, to bi bilo kao danas 2-3 miliona eura. Zna se baš dosta toga kad je ova tema u pitanju.

1 hour ago, aram said:

Pa ni tu se nećemo složiti, to nisu nikakve njene izjave od ko zna kad, date ko zna kome, to su delovi njene autobiografije "Initials B.B." iz 1982. Između ostalog za te delove je osuđena da isplati odštetu porodici Šarije, tj. bivšem mužu i sinu zbog povrede privatnosti. Odštetni zahtev je bio 11 miliona franaka, to bi bilo kao danas 2-3 miliona eura. Zna se baš dosta toga kad je ova tema u pitanju.

To sve nema nikakve veze sa celom ovom pricom oko nasledjivanja. Malo se poziva na zakon koji propisuje to sto propisuje, a malo iznosi stav da je i pravedno sto nece biti ispostovana njena volja iz testamenta jer je bila losa majka (najblaze receno). Sta je pravedno ili nije je subjektivno. Sasvim je legitimno imati stav da ljudi u testamentu mogu da odrede sta ce biti sa njihovom imovinom kako zele, inace cemu uopste pravljenje testamenta. A briga o deci sasvim sigurno se ne dokazuje sa 65-godisnjakom, samo zato sto ce mu prema slovu zakona pripasti pola.

ovo je izletelo iz RIP topika. moje je mišljenje da se pravo na nužni deo stiče samo na imovinu čoja je stečena u zajednici. roditelji, parovi, deca. ovo dvoje nisu bili zajednica, BB to što je ostavila iza sebe stekla jeisključivo svojim radom i tu se slažem sa kovalskim

Samoživa nakaza je sama u autobiografiji napisala da se udarala u stomak tokom trudnoće pokušavajući da izazove abortus. Dobro je da sin nije imao trajne posledice.

She revealed that, in an attempt to abort the child, she had repeatedly punched herself in the stomach and asked her doctor for morphine

https://www.independent.co.uk/news/bardot-in-the-doghouse-for-wishing-her-son-was-a-puppy-1271393.html

Edited by vememah

Samo zbog toga mu je dužna ne pola već sve što je ikada zaradila u životu.

10 hours ago, đorđe geprat said:

ovo je izletelo iz RIP topika. moje je mišljenje da se pravo na nužni deo stiče samo na imovinu čoja je stečena u zajednici. roditelji, parovi, deca. ovo dvoje nisu bili zajednica, BB to što je ostavila iza sebe stekla jeisključivo svojim radom i tu se slažem sa kovalskim

aj leba ti kako su to tačno deca zaslužna i kako mogu da utiču na sticanje bilo čega u zajednici?

5 minutes ago, copkillah said:

Samo zbog toga mu je dužna ne pola već sve što je ikada zaradila u životu.

Istini za volju, ona je naterana da iznese tu trudnocu. Ne moze da se razume pun kontekst ako se ne uzme u obzir zakonski okvir u Francuskoj tada i cinjenice da su nekad trudnocama pokusavali da vezu za sebe zenu (pogotovo tako atraktivnu) kad osete da gube kontrolu. Mnogo je tog slicnog bilo u tim generacijama.

Sve u svemu tuzno za one koji se rode.

Sin za se mlad sklonio od paznje tabloida na vreme i vodio miran zivot.

Kontinentalno pravo je civilzovanije kod nasledjivanja za onog ko ima decu. Ovo drugo je anglosaksonsko, otvara mogucnosti svakojakih odluka sto se u ovom slucaju ne vidi jer je on jedan.

Edited by Moonwalker

10 hours ago, Jimmy Kowalski said:

A briga o deci sasvim sigurno se ne dokazuje sa 65-godisnjakom, samo zato sto ce mu prema slovu zakona pripasti pola.

Ja bih to tretirala kao nadoknadu nematerijalne štete zbog javno iznesenog stava majke prema detetu i vučenju stigme nevoljenog "kancer" deteta čitavog života. Ipak je red odlučivanja i moći od roditelja prema detetu, a ne obrnuto.

Sad čitam da je bila naterana, ok, moguće, ali čak i dete ima neka prava, pa eto, ovo bi bila njegova, da traži nasledstvo

Edited by Svemir Zeka

18 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ja bih to tretirala kao nadoknadu nematerijalne štete zbog javno iznesenog stava majke prema detetu i vučenju stigme nevoljenog "kancer" deteta čitavog života. Ipak je red odlučivanja i moći od roditelja prema detetu, a ne obrnuto.

Sad čitam da je bila naterana, ok, moguće, ali čak i dete ima neka prava, pa eto, ovo bi bila njegova, da traži nasledstvo

Za stvari koje je govorila javno dobila je tuzbu i platila. Ovo mu dodje kao posthumno kaznjavanje osobe cija volja iz testamenta se osporava, posto nije bila dobar roditelj. A to nije i ne treba da bude uloga drzave. Njena imovina, njeno raspolaganje kako zeli.

Mozes da raspolazes imovinom kako zelis dok je to u skladu sa zakonom. Zakon ovde predvidja da odredjeni deo imovine mora da pripadne naslednicima.

1 hour ago, copkillah said:

aj leba ti kako su to tačno deca zaslužna i kako mogu da utiču na sticanje bilo čega u zajednici?

pa, imao sam prijatelja koji je sa bratom rmbao na izgradnji kuće koja se vodila na oca. tokom gradnje su bili , zbog troškova, prikraćeni za nešto (letovanja, garderoba, džeparac,........) a što su njihovi vršnjaci imali. to je isto kao kada ženasvojim radom nenovčano prihoduje pa zaslužuje da bude namirena testamentom. u to doba, bili su srednjoškoci i studenti.

za razmišljamnje su i situtacije koje imamo ovde, da ceca zanemaruju, maltretiraju, dovedu do samoubuistva, čak i do ubistva. trebaju li ti naslednici da imaju pravo na ostavinu?

Jedno retoričko pitanje...

Da li sin Rob Rejnera ima pravo na nasledstvo? fantom

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.