November 16, 2025Nov 16 Pridružujem se čestitkama, pratim temu i tviter od juče, velika stvar. Negde sam pročitala da ovo znači da će Bizon da leti iz komore, jel to tačno i šta bi to onda značilo?
November 16, 2025Nov 16 Author 1 minute ago, dunja said:Pridružujem se čestitkama, pratim temu i tviter od juče, velika stvar.Negde sam pročitala da ovo znači da će Bizon da leti iz komore, jel to tačno i šta bi to onda značilo?To je Kokanovic obećao. Da bio bio izbačen, mora da se vodi postupak, da ga izbaci sud komore. Onda žalba, pa ako potvrdi komora Srbije, ima i upravni spor. Ono za šta bi ga izbacili, mora da nije zastarelo. Ako ga izbace, prestaje da bude advokat. Mislim da nekoliko godina nema pravo ponovo da se upiše.
November 16, 2025Nov 16 A otkud ovo kukanje po viber grupama sad da je Prijović kandidat "velikih" kancelarija? Nisam primetio da je to iko spominjao sve dok nisu objavili da je pobedio
November 16, 2025Nov 16 11 minutes ago, simeon_lupus said:A otkud ovo kukanje po viber grupama sad da je Prijović kandidat "velikih" kancelarija? Nisam primetio da je to iko spominjao sve dok nisu objavili da je pobedioTo su gluposti. Vlada Prijović je ceo život bio krivičar, još od pripravničkih dana u sudu, nije ni jedan jedini sat radio u nekoj od velikih kancelarija, niti za njega tamo ima posla. Dodatno, ja sam juče bio veći deo dana na Pravnom, od hiljadu advokata nisam video ukupno 15 ljudi iz većih kancelarija, uz veoma upadljivo odsustvo njihovih glavnih partnera, npr. Dragana Karanovića, Tijane Kojović, Radoja Petrikića, Matije Vojinovića, Miroslava Stojanovića i sličnih. Niti su oni bili tamo, niti su njihovi kancelarijski partneri bili tamo, pitanje da li su im i saradnici dolazili uopšte.Inače, korporativna advokatura je u Komori najpopularnija babaroga za svaljivanje ličnih problema i neuspeha, dok je u principu nagurana na marginu uticaja i odlučivanja, iako je verovatno ekonomski snažnija od ostatka advokature. I njena zakonska regulativa je naopaka, sa upornim odbijanjem da se uvedu advokatski DOO-ovi, kao što postoji u celoj EU, UK i US. Stoga korporativci već odavno ignorišu Komoru, i to je ignorisanje ustvari uzajamno.Može detaljnije o ovome, ali je to tema za sebe.
November 16, 2025Nov 16 Author Koliko se sećam, kada je Tintor preuzimao komoru 2017 podržale su ga velike kancelarije. Mislim da je na listi Prijovicevoj za skupstinu bilo predstavnika velikih kancelarija. Vlada je dovoljno pametan da se dogovori sa nekima od njih za podršku a da zastupa njihove interese posle.
November 16, 2025Nov 16 Drago mi je što Ljubičanović nije pobedio, ali i što ludi Kokanović nije uspeo sa svojom ekipom.
November 16, 2025Nov 16 Author Јесте. Нинић, Чеда и Јован Рајић су, колико схватам, кор екипа Уставобранитеља.
November 16, 2025Nov 16 3 minutes ago, Hamlet Strašni said:Јесте. Нинић, Чеда и Јован Рајић су, колико схватам, кор екипа Уставобранитеља.A oni su "radikalnija" struja? Moj brat je malo saradjivao sa Rajicem znam da je ostavio na njega dobar utisak.
November 16, 2025Nov 16 16 minutes ago, Hamlet Strašni said:Јесте. Нинић, Чеда и Јован Рајић су, колико схватам, кор екипа Уставобранитеља.na tviteru videh da im je kampanja bila prilično jaka, sva trojica su dosta aktivni tamo, ne znam kako je sa ostalim kandidatimabtw slika Edited November 16, 2025Nov 16 by dunja
November 16, 2025Nov 16 Ali neverovatno u kojoj meri su se juče džiberski ponašali, počev od Kokanovićevog dobacivanja drugim kandidatima
November 16, 2025Nov 16 Meni je bilo bitno da ne pobedi Ljubičanović, tako da sam zadovoljan. Bilo mi je svejedno ko će biti, samo da ne bude Ljubičanović. Takođe, jednako je bitno videti ko će biti u upravnom odboru.Ljubičanovićeva struja je od 2017. vodila glavnu reč u Komori jer su imali većinu u UO i u skupštini delegata AKS. Ovo je veliki poraz za njih, nadam se da gube i UO.O Prijoviću ne znam mnogo, tako da ne znam šta da očekujem.Što se tiče Kokanovićeve ekipe, Vukoje mi je onako, bezveze, ali Ninić je verovatno najhrabriji advokat u Srbiji trenutno i to poštujem. Ne znam kako radi, kakav je pravnik, ali za hrabrost kapa dole.
November 16, 2025Nov 16 7 minutes ago, Godfrey said:U čemu se tu ogleda njegova hrabrost?U tome što je uzeo da brani i zastupa dosta ljudi koji su progonjeni od režima, kao što je predsednik vojnog sindikata Antić, kome proganjaju celu porodicu već duže vreme. Javno istupa protiv vlasti, udara na prilično mutnu ekipu i ljude popit Radojičića. Prilično sam siguran da mu je bezbednost ugrožena, a za to ipak treba hrabrost, nije bio u obavezi da se hvata takvih stvari.
Create an account or sign in to comment