Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

Ne posmatram ja uopšte, to su sve zvanični izveštaji iz samog vodovoda da voda nije upotrebljiva

 

Quote

„Naša kancelarija u svakom izveštaju o vodi koja je higijenski neispravna jasno navodi da je voda higijenski neispravna“, kaže Sanja Brusin Belos, šefica za higijenu i humanu ekologiju u službi za javno zdravlje u Kikindi.

 

Isto na sajtu npr. bečejskog vodovoda se može naći da je voda ispravna samo u Starom Bečeju, a na selima okolo samo tehnička voda i slično. Ali takve vesti su uglavnom na nekim opskurnim stranama lokalnih medija u najboljem slučaju, ako uopšte postoje

Edited by Time Crisis
Link to comment
50 minutes ago, MeanM@ said:

Ja da izuzmem obaveze oko dece i da hipoteticki zamislim brigu samo o sopst guzici mislim da Bgd i veliki grad generalno imaju prednost. Kretnja medj ljudima, kulturna i sportska desavanja, pab, kafic, kafana, itd su nesto sto mi prija.

Problem je sto od prioriteta sa djecom i poslom retko ostane vremena za sebe. I u tom kontekstu se namece razmisljanje o promeni sredine. 
Bgd se jeste proseljacio u velikoj meri, al opet, pruza neke ugodnosti, te nemojmo preterivati.

Imam 40 i kusur, mislim da je u ovom trenutku najrealnije obezbediti vikend plac tu negde na 100km od Bgd, pa lagano upgrade toga, bez naglih poteza. Sve ostalo je malo nepromisljeno mastarenje sto ksze LaLinea.

saglasan. da se nisam oženio i oformio porodicu gepratova bi bila savršeno mesto za uživanciju. no, ova moja realnost je daleko bolja opcija.

čuj, ja sam ovo kupio sa 56godina gledajući unapred. 4 godine pred izvesnu penziju. no, ispalo je još bolje. sledeće godine po kupovini pozdravio sam se sa firmom. :thumbup: za tebe

33 minutes ago, Moonwalker said:

Nisam sigurna da li primecujete ovo je uglavnom muska perspektiva takvog zivota uz izuzetak dude koja je medju  svojim seljanima.

 

To je ono kad me nesto smara ja samo nestanem. Odoh da zakivam, cackam auto i tako to, sisam travu, you name it. Dvojka si ako me smaras.
Zamislite sledecu situaciju da kad se neko uvali u kucu ona ode da sisa travu, a vas ostavi da animirate gosta za koga moras da «palis krpe» da ode.


Joza zivi ono sto se zove u predgradju, rezidencijalni deo gde su kuce, ne stanbene zgrade. To nije selo, vec suburbia. 

 

Secam se kaze moja baba otprilike:”Evo tako on uvek, okaci se na perdu (ograda) i doziva, a ti X usluzuj.” Tad je vec bio u penziji i kad nije bio u nekom poslu sa babom u basti, njivi trazio je drustvo ljudi bez obzira da li bi njoj leglo druzenje.

 

Taj zivot je socijalno naporan (za zene vise) jer je postavljanje granica ljudima koji nikad nisu naucili za njih tesko i stvara konflikte.

žena na selu, seljanka, je najobespravljenije biće u srbiji. svi drugi, prosjaci, beskućnici, probisveti.......mogu da odu bilo gde. seljanka, jok. i nije čudo što devojke beže. znaju kako su im majke prošle. moja žena se uklopila ovde sa seljankama. par njih 5 - 6 s kojima i inače komuniciramo. teme su neutralne (sem kada smo ja i rakija-majstor u pitanju) vrte se oko dece, unučadi, hrane, proslava, majstorisanja, voćnjaka i cveća. par familija je dovoljno za društveni žvot. probereš. s nekima smo pokušali, nije išlo.

Link to comment
8 minutes ago, Lancia said:

i pitam, hoces sa mnom da zivis u Spaniju, 

 

 

Zamisli ironiju sudbine.. da je rekla..

 

Kaze se "U Spaniji"...ajde bezi bre nepismeni

 

Sad bi tebe Aca zvala fircao reformama i ekonomskim tigrom.

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

žao mi je što je ovako ispalo. doduše, pozvao sam jednocifren broj ljudi sa PPP koje sam upoznao da dođu na izlet. jedna subota/nedelja u mesecima koji su pogodni ne bi bila na odmet. za izlet. no, imam poznanike/prijatelje/ex-kolege koji su evo 17 godina pozivani ali vazda je postojalo nešto kao izgovor. žaomi je što je tako i izvinjavam se.

Poziv još uvek smatram otvorenim i radujem se zbog njega :)

 

Prosto je ispalo tako. Ali biće bolje ;)

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
3 minutes ago, SNARC said:

 

Zamisli ironiju sudbine.. da je rekla..

 

Kaze se "U Spaniji"...ajde bezi bre nepismeni

 

Sad bi tebe Aca zvala fircao reformama i ekonomskim tigrom.

Moras da zoves u ovim slucajevima @pt 2.0

 

Reci cu skvo za ovo, kad se vrati s puta :D u-i su preblizu za mene coroskopa

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
4 minutes ago, Lancia said:

Moras da zoves u ovim slucajevima @pt 2.0

 

Reci cu skvo za ovo, kad se vrati s puta :D u-i su preblizu za mene coroskopa

Pročitah horoskopa.

  • Wub 1
Link to comment
50 minutes ago, Moonwalker said:

Nisam sigurna da li primecujete ovo je uglavnom muska perspektiva takvog zivota uz izuzetak dude koja je medju  svojim seljanima.

 

duda je među muževljevim seljanima :D

 

ja nemam taj problem, to je planinsko selo, sa tri kuće maltene, ljudi ima malo ali su svi ok, nema niko naviku da presedi dan u komšiluku, vidimo se čoporativno na kafi oko 11 i predveče ili uveče, kod nekoga, to ide u krug, to je samo nekoliko porodica, ponekada se društvo poveća jer naleti neko mlađi u posetu , uglavnom je zabavno, nema nekih obaveza da se nešto sprema, rakijica se lako natoči

nedelju često provodima na zajedničkom ručku, tu potegnemo jednako, veselo bude, društveni život mi je bolji 3x nego u bg jer su ljudi blizu i jer su ok

 

samo jedan detalj, pošto mi je civilizacija daleko, kada sam se polomila, ta jedna rodica nam je redovno pravila hleb (ja nisam mogal jednom rukom da umesim) i generalno sve što ja ne mogu, kod nje sam odlazila na pranje kose i feniranje, neverovatno dobri i opušteni ljudi, tipa, ma dođi, sve što ti treba, nije problem, naši smo

 

a da ne pričam da sam otkrila nirvanu radeći u bašti, ne mogu da zaboravim taj osećaj kada sam brala svoju boraniju

nikada ranije ja to nisam radila, kao dete sam provela dosta na selu, ali sam bila pažena i mažena i nisam radila fizičke poslove, odrasla u malom gradu ali sve na 5 minuta, svirala klavir, pravo gradsko derište :D

  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment
Just now, Milošica said:

Pročitah horoskopa.

Da nemas ti na tviteru neko cudno ime, grcko ili tako nesto slicno, tip je skroz u horoskop fazonu i ektremno duhovit (ok, verovatno nisi)?¿

  • Haha 3
Link to comment
11 minutes ago, dùda said:

duda je među muževljevim seljanima :D

 

ja nemam taj problem, to je planinsko selo, sa tri kuće maltene, ljudi ima malo ali su svi ok, nema niko naviku da presedi dan u komšiluku, vidimo se čoporativno na kafi oko 11 i predveče ili uveče, kod nekoga, to ide u krug, to je samo nekoliko porodica, ponekada se društvo poveća jer naleti neko mlađi u posetu , uglavnom je zabavno, nema nekih obaveza da se nešto sprema, rakijica se lako natoči

nedelju često provodima na zajedničkom ručku, tu potegnemo jednako, veselo bude, društveni život mi je bolji 3x nego u bg jer su ljudi blizu i jer su ok

 

samo jedan detalj, pošto mi je civilizacija daleko, kada sam se polomila, ta jedna rodica nam je redovno pravila hleb (ja nisam mogal jednom rukom da umesim) i generalno sve što ja ne mogu, kod nje sam odlazila na pranje kose i feniranje, neverovatno dobri i opušteni ljudi, tipa, ma dođi, sve što ti treba, nije problem, naši smo

 

a da ne pričam da sam otkrila nirvanu radeći u bašti, ne mogu da zaboravim taj osećaj kada sam brala svoju boraniju

nikada ranije ja to nisam radila, kao dete sam provela dosta na selu, ali sam bila pažena i mažena i nisam radila fizičke poslove, odrasla u malom gradu ali sve na 5 minuta, svirala klavir, pravo gradsko derište :D

Jbt, koja si ti srecnica, kao klinjo sam brao boraniju i plastio seno, okopavao, cuvao krave i ovce, skupljao sljive, samo nisam klao prase. A selo 25km od puta, sve peske u brda, trista im koza.

Edited by Lancia
  • Wub 1
Link to comment
9 minutes ago, Valkyrie said:

Tko ovo nije radio u djetinjstvu, taj ne zna što je patnja.

 

 

Ne znam da li ima neki posao na selu, a da nije - kopanje kukuruza (ili kopanje bilo čega) i generalno plevljenje korova, skupljanje/vađenje/utovaranje bilo čega i slično :P

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, villiem said:

Ja sam zapamtio da lepo vreme znaci ose i pcele u sljivama

Ima i toga ali nista ne moze da se meri sa malinama i smrdibubama :ss1:

  • +1 2
Link to comment

Ja sam i dalje mentalno a i po godinama daleko od toga da mi prija selo. Ali igrom slučaja ima tih rezervnih položaja.

 

Prvo je tatino rodno selo, gde postoji stara kuca bez mokrog čvora i septičke jame, a skoro sam i struju ugasio. Najviše u cugu sam tamo bio tokom bombardovanja nekih mesec dana, kada su moji mislili da će da sravne Beograd sa zemljom. Posle mesec dana došla jedna ovo baterija u obližnji voćnjak pa su ipak shvatili da je na Vračaru bezbednije. U svakom slučaju do tamo je nekih sat ipo vožnje ali već sad je broj mlađih od 60 u selu jednocfiren a i oni većinom voze kamione po Evropi. Stvarno ne bi mogao da se zamislim tamo pa sve i da se uvede jama, struja, optički net i bazen. Kako stvari stoje verovatno ću za života dočekati da to selo izumre iako ima zemlje da se nešto posadi i bavi time.

 

Drugo je ženina vikendica gde su njeni oko 300 dana godišnje. Od skoro je to nekih 30 minuta vožnje iz grada. Ima svega neophodnog za život, nešto jabuka i prostor za bazen. Do pre 10 godina a i manje, bio je jedan komšija i brdo praznih placeva. Pošto je u blizini čuvena etno kuća, lep je kraj i blizu je, sada je situacija dosta drugačija. Od komšija su tu neki čudni Rusi koji su došli i pre rata a matori krimos je digao sebi vilu sa bazenom. Doduše Rusi se drže za sebe, a poznati krimos je završio onako kako se to obično i završava, pa je sada mirnije, svrate udovica i naslednici obicno vikendom. U međuvremenu su uveli i trocifreni prevoz koji ide na svakih sat vremena i generalno je stiglo dosta vikendica u "ulicu" tu bi mogao da se zamislim u nekom trenutku, ali pošto je taj trenutak bar nekih 20 godina daleko, Boga pitaj na šta će taj kraj da liči.

 

Od inostranstva, žena mašta o nečemu u Španiji tj Valensiji. Čak se stidljivo radila i neka računica ali problem je što sve u cenovnom rangu ili zahteva ozbiljne radove ili je neki teški geto, tako da za sad ostaje više kao neki san nego realni plan.

 

Poslovi su nam srećom prilično remote pa ima opcija da se negde ode na malo duže, makar u periodu dok mali ne krene u školu.

 

U vreme Korone (kao verovatno i svima) bila je ta neka ideja da se uzme vikendica na nekom jezeru ili reci, ali se brzo odustalo jer je i dalje broj potencijalnih dana mali, tako da je iznajmljivanje, raznovrsnost i dolazak na gotovo, bolja opcija.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...