Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

18 minutes ago, villiem said:

jel postoji topic o palacincima, realno ne postoji nista lepse

Onoliko palacinaka sam ostavila na kulinarstvu, gde su wubicji? 

  • Wub 2
  • Tužno 1
Link to comment
13 minutes ago, dùda said:

aaaaa, ne verujem, šipak kod nas prvi nestane

 

Šipak je fantastičan, ali čišćenje šipka od onih dlačica je realno čisti mazohizam :D

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, ultra plasticni said:

 

Da, ali je moja prababa sa caletove strane pravila kompot od smrznutih sljiva koje su u zamrzivacu povukle miris na jebenu boraniju ili grasak, a mora da jedes

Pobedio si, jbg :lolol:

  • +1 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
10 minutes ago, Lancia said:

Ne samo skupljanje, nego odvajanje ljusture od ploda, ostanu ti zeleno-braon sake mesec dana.

 

Moraju biti suvi, onda ništa ne ostaje, jedino ako je neko još sveže hteo da ljušti

  • +1 1
Link to comment

Ja sam se posle korone vikendaški aktivirao, sredio sam stari plac na koji su redovno išli keva i pokojni ćale. Nikad ranije nisam voleo da idem tamo, u stvari jedva sam čekao da dođe vikend i da ih ispratim na ranč, da ostanem sam u gajbi (to su bili dani). Sad kada se omatorilo na nagovor supruge krenuo sam vikendaškim stazama predaka. Plac je u selu Jasenak, 35 km je od stana. Lep kraj, ima sve više novopridošlih vikendaša.

  • +1 4
Link to comment
Just now, Time Crisis said:

 

Šipak je fantastičan, ali čišćenje šipka od onih dlačica je realno čisti mazohizam :D

ima u drugom selu neki lik koji je napravio mali pogon, cedi šipurak, cedi nar (ima ga dole u hercegovini koliko hoćeš), cedi borovnice, ma svašta nešto

 

mi kupimo taj ceđeni šipurak u balonima od 5 l i onda je neuporedivo lakše, a znam kako je to teško kada radiš bez moderne mašinerije, milion nkih gaza, smor težak

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

Moraju biti suvi, onda ništa ne ostaje, jedino ako je neko još sveže hteo da ljušti

ma nema lanča pojma, to se nagazi opankom i otpada ona ljuska sama :fantom:

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

mi kupimo taj ceđeni šipurak u balonima od 5 l i onda je neuporedivo lakše, a znam kako je to teško kada radiš bez moderne mašinerije, milion nkih gaza, smor težak

 

Kod mene su koristili neko jako sitno sito ako se dobro sećam, tako nešto. Da ako to sad neko radi mašinski onda je spas

Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

Moraju biti suvi, onda ništa ne ostaje, jedino ako je neko još sveže hteo da ljušti

Cale pedantan, voli sve da ocisti, pa rasiri onda na tavan da se suse, a keva pravila liker od mladih oraha, stavi ih u tegle, polije rakijom i ostavi na suncu mesec-dva, to bude ko neka medicina sa divljeg zapada, celu rodbinu snabdevala. Secam se, to se pije jedna rakijska casica, ujna nije ukapirala, vec popila punu casu za vodu, zavrsila na Hitnoj.

Link to comment

Dal cela Srbija pricha isto kao PPP ili shta je u pitanju, opet imam istu temu na forumu i kuci. Pre neki dan smo majka i ja detaljno izanalizirale slatko od ljushtenih vs slatko od neljushtenih shljiva moje pokojne babe.

Eh...

Vocnjak tadashnji Bogu na istinu, novi vocnjak koji je otac kupio od nekog zavoda nikad nijednu shljivu nije rodio.

Sve mu govorili ti od kojih je kupio sachekaj sledecu sachekaj sledecu, pa mu na karju rekli pa kad dosad nikad nije rodilo shto josh drzish ta stabla :gospode:

Ovi shto nisu mogli ochima da gledaju dzemove itd. il ste neki mrljavi usukani ili ste imali previshe stabala. Nama uvek bilo taman, retko shta je stizalo bash da nam dosadi.

Link to comment
19 minutes ago, Lord Protector said:

 

A rakija?

Od rakije sam duuuugo vukao drugačije traume.

 

Ja bio klinac neki 2-3 osnovne. Došli sa sela da zovu na neku svadbu i poneli bukliju tj ukrasnu čuturu punu rakije. Prvo došli do mog ćaleta koji nije bio kući, pa rešili da obiđu sve ostale i da se vrate. Svako otpio po malo i dosuo šta je imao. Na kraju dana došli nazad a ćaleta još nije bilo (jbg nije bilo ni mobilnih) pa su se složili da je dosta da ja kao najstariji sin liznem malo i da hvataju autobus za nazad. Ja naravno nategao, jedva se suzdržao da ne povrati dok nisu izašli i onda trk u WC. Dugo sam mogao da pijem sve živo od jeftine vodke preko tekile sve do apsinta ali mi je od mirisa rakije bilo instant muka. Srećom je prošlo pa sada nije problem :s_w:

  • Haha 3
Link to comment
5 minutes ago, dùda said:

ma nema lanča pojma, to se nagazi opankom i otpada ona ljuska sama :fantom:

Aha, malo sutra, svaki deseti ako imas srece. Zalepi se samo jos vise za plod.

Link to comment
3 minutes ago, Lancia said:

Cale pedantan, voli sve da ocisti, pa rasiri onda na tavan da se suse, a keva pravila liker od mladih oraha, stavi ih u tegle, polije rakijom i ostavi na suncu mesec-dva, to bude ko neka medicina sa divljeg zapada, celu rodbinu snabdevala. Secam se, to se pije jedna rakijska casica, ujna nije ukapirala, vec popila punu casu za vodu, zavrsila na Hitnoj.

 

Kod mene su se sušili na drvetu/ispod drveta :D Ali da, ako hoćeš sve tako pod konac, onda jeste mnogo komplikovanije

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...