Jump to content
IGNORED

Vikendice / bekstvo iz grada


Recommended Posts

20 minutes ago, Valkyrie said:

Tko ovo nije radio u djetinjstvu, taj ne zna što je patnja.

Jebem ti kad nas odvedu, oni šljivici kraja im se ne zna, a ispod drveća plavi tepih....

Nije posao sam po sebi težak nego što je u lepo vreme, a okupe nas decu i ne daju nam da se igramo nego svakom po kofica i skupljaj. Izem ti šljive.

Ajoj instant traume. Prvo čekaj da ih ovaj gore trese, pa sakupljaj. Onda narednih mesec dana od voća samo šljive, pa posle od džema samo šljive. Srećom nisu sušili. Smuči ti se za ceo život.

  • Haha 5
Link to comment

haha, da, šljive, to sam zaboravila, ja sam iz šljivarskog kraja, kupile se šljive nego šta, to je jedino što sam radila

ali i tu sam bila donekle zaštićena jer sam bila najmlađa od sve dece :D

a u blizini nam bila i prelepa Sana, pa bi onako usvinjeni i ulepljeni od šljiva obavezno dan završavali na kupanju

 

e sad, ja sam tu imala veoma lepo parče zemlje, blizu te iste Sane, ali moj muž dinarac, ne može on na ženino :D, a i nisko mu to, to gorštaci, plaši se vode i u burilu  :lolol:

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, *edited by mod said:

Ajoj instant traume. Prvo čekaj da ih ovaj gore trese, pa sakupljaj. Onda narednih mesec dana od voća samo šljive, pa posle od džema samo šljive. Srećom nisu sušili. Smuči ti se za ceo život.


Nikad nije moglo da mi dosadi. Malo strudla, malo rolat i na kraju salcici. A ono rekreativno u palacinke. :piggy:

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
6 minutes ago, Moonwalker said:


Nikad nije moglo da mi dosadi. Malo strudla, malo rolat i na kraju salcici. A ono rekreativno u palacinke. :piggy:

Uvek sam patio za džemom od breskve ili kajsije. To je odmah nestajalo dok se šljiva i šipak vukao i po godinu dana.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
Just now, *edited by mod said:

Uvek sam patio za džemom od breskve ili kajsije. To je odmah nestajalo dok se šljiva i šipak vukao i po godinu dana.

aaaaa, ne verujem, šipak kod nas prvi nestane

  • +1 5
Link to comment
18 minutes ago, *edited by mod said:

Ajoj instant traume. Prvo čekaj da ih ovaj gore trese, pa sakupljaj. Onda narednih mesec dana od voća samo šljive, pa posle od džema samo šljive. Srećom nisu sušili. Smuči ti se za ceo život.

 

A rakija?

  • +1 1
Link to comment
Just now, Lord Protector said:

 

A rakija?

 

Mene je deda vodio u spajz da probamo nekakav sok od visnje, to je bilo u nekom alkoholu sad se secam, a on nije smeo od babe valjda da pravi cisto

  • Haha 3
Link to comment
5 minutes ago, *edited by mod said:

Uvek sam patio za džemom od breskve ili kajsije. To je odmah nestajalo dok se šljiva i šipak vukao i po godinu dana.


Ja kajsiju isto volim, breskvu i sipurak ne bas. Volim od sumskih jagoda sad, ali ga nije bilo onda, vise su koriscene za slatko. Bilo ih kod tatinih u sumi pored sela (brdovito) Sljiva mi na prvom mestu.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 minute ago, ultra plasticni said:

Ja sam kao klinac izmislio da imam glavobolju od dzema od sljive. Vodili me kod decjeg psihologa, kaze mojima doca da ih zajebavam, eto, toliko sam ih obozavao

A tek pekmez, eeek.

  • Haha 1
Link to comment
30 minutes ago, *edited by mod said:

Ajoj instant traume. Prvo čekaj da ih ovaj gore trese, pa sakupljaj. Onda narednih mesec dana od voća samo šljive, pa posle od džema samo šljive. Srećom nisu sušili. Smuči ti se za ceo život.

 

Da, ali je moja prababa sa caletove strane pravila kompot od smrznutih sljiva koje su u zamrzivacu povukle miris na jebenu boraniju ili grasak, a mora da jedes

  • Wub 1
  • Haha 2
  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...