Jump to content
IGNORED

Anatomy Of A Fall


Svemir Zeka

Recommended Posts

6 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Ko hoće film o sumnji i pristrasnosti i nemogućnosti donošenja objektivnog suda, bolje neka gleda 12 Angry Men. 

 

Ne postoji kvota za odredjen broj filmova koji smeju da se bave nekom temom, pa ako je ispunjena, onda vise nista ne treba snimati na tu temu. Lepota umetnosti je uvek u novim vidovima interpretacije i uglovima gledanja..

  • +1 4
Link to comment

Mali mozda jeste nesto izmislio da bi spasao majku, ali da li to nuzno znaci da on zna ko je ubica i da to moze da dokaze? On je mozda slagao sebe radi, ali nisam siguran da bi sudijska odluka bez tog iskaza bila drugacija. Slazem se da je ona kuca dosta glupo mesto za samoubistvo, pre svega zbog visine. Ali ako je odluka impulsivna ili ako ocaj postaje bas neizdrziv, mozda i to postaje manje cudno.

  • +1 2
Link to comment

milane gledaj john wick 4, sve je jasno ko su dobri ko zli momci a ima tabanje, ima do jaja lokacije, ima epika. jedino što zlikovci umeju biti jako zabavni pa to možda malo zamuti vodu, ja sam npr team killa harkan iako on bije kianuoa

  • -1 1
Link to comment
4 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

milane gledaj john wick 4, sve je jasno ko su dobri ko zli momci a ima tabanje, ima do jaja lokacije, ima epika. jedino što zlikovci umeju biti jako zabavni pa to možda malo zamuti vodu, ja sam npr team killa harkan iako on bije kianuoa

 

Te akcijaške filmove ostavljam vama filmskim znalcima. :heart:

Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ne postoji kvota za odredjen broj filmova koji smeju da se bave nekom temom, pa ako je ispunjena, onda vise nista ne treba snimati na tu temu. Lepota umetnosti je uvek u novim vidovima interpretacije i uglovima gledanja..

 

Istina, ali deo interpretacije jeste u poređenju pristupa koji različita dela biraju u obradi sličnih tema.

 

12 Angry Men svesno stavlja fokus na porotu, ne na samo suđenje. Taj frejming nas odvaja od slučaja i njegovih aktera, od pouzdanosti svedoka i eventualne krivice optuženog. (Ti se faktori razmatraju ali upravo onako kako bi ih porotnici razmatrali - sa određene distance.) Fokus filma je na snazi/slabosti ubeđenja, na procesu koji vodi sve te ljude od stava "kriv sto posto" do stava "verovatno nevin". Tako film uspeva nešto da kaže na temu osuda, sumnje, i ljudskih slabosti.

 

Anatomy of a Fall, sudeći po trejleru i vašem pisaniju, ništa od toga ne radi. Bavi se slučajem direktno, kroz sudski proces, izjave svedoka, promene iskaza, ovo-ono. Time sugeriše publici da poenta nije apstraktna (sud, sumnje, slabost karaktera...) već konkretna (jel ubila ili nije ubila). Autorka ili njen forumski glasnogovornik Ruksi mogu da upiru prstom u apstraktne high-minded teme, zanemarujući konkretne materijalne detalje slučaja... ali to se tako nažalost ne radi. Neadekvatan je frejming za bavljenje tim temama. Ponudili ste ljudima narativ koji oni ne žele da interpretiraju tako kako ste vi zamislili - dakle, zajeb na nivou autora. 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
18 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

inače se generalno slažem, ali idi sad gledaj film 

 

Ne mogu, mrzi me čuvam ga za sledeći ban, da imam šta da radim u kazamatu dok je ovako ružno vreme.

Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

 

Istina, ali deo interpretacije jeste u poređenju pristupa koji različita dela biraju u obradi sličnih tema.

 

12 Angry Men svesno stavlja fokus na porotu, ne na samo suđenje. Taj frejming nas odvaja od slučaja i njegovih aktera, od pouzdanosti svedoka i eventualne krivice optuženog. (Ti se faktori razmatraju ali upravo onako kako bi ih porotnici razmatrali - sa određene distance.) Fokus filma je na snazi/slabosti ubeđenja, na procesu koji vodi sve te ljude od stava "kriv sto posto" do stava "verovatno nevin". Tako film uspeva nešto da kaže na temu osuda, sumnje, i ljudskih slabosti.

 

Anatomy of a Fall, sudeći po trejleru i vašem pisaniju, ništa od toga ne radi. Bavi se slučajem direktno, kroz sudski proces, izjave svedoka, promene iskaza, ovo-ono. Time sugeriše publici da poenta nije apstraktna (sud, sumnje, slabost karaktera...) već konkretna (jel ubila ili nije ubila). Autorka ili njen forumski glasnogovornik Ruksi mogu da upiru prstom u apstraktne high-minded teme, zanemarujući konkretne materijalne detalje slučaja... ali to se tako nažalost ne radi. Neadekvatan je frejming za bavljenje tim temama. Ponudili ste ljudima narativ koji oni ne žele da interpretiraju tako kako ste vi zamislili - dakle, zajeb na nivou autora. 

 

 

nista iz drugog pasusa nije tacno.

 

 

Link to comment

usput, houmskuling djecaka koji ionako ima bar donekle umanjene opcije za socijalizaciju, kakva uzasna ideja

Edited by morgana
Link to comment
2 minutes ago, 3opge said:

nista iz drugog pasusa nije tacno.

 

Drugog (12 Angry Men) ili trećeg (Anatomy of a Fall)?

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Anatomy of a Fall, sudeći po trejleru i vašem pisaniju

 

 :pera:

koliko jaka tema

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
Just now, Pokojni Ruxin said:

 

 :pera:

koliko jaka tema

 

Možda bolje da se zapitaš kako je on skontao manu filma a nije ga gledao a ti nisi a gledao si ga :evilsmile:

  • Haha 5
Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

 

Drugog (12 Angry Men) ili trećeg (Anatomy of a Fall)?

ok treceg pasusa 

 

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, morgana said:

btw majka strankinja na sudjenju u muzevljevoj pripizdini i poluslijepi sin su bas jeftini detalji

Na mene je najveći utisak za sada ostavila scena kad se mali muči da odsvira na klaviru prilično jednostavni, Šopenov Prelude no.4 (melodija koju su svirali na njegovoj sahrani btw, nazvanični naziv joj je Suffocation, a Šopen ju je napisao u dosta shit periodu života, kad je sa Žorž Sand, i njenom decom, bio prinuđen da živi u nekoj vukojebini na obodu Majorke, tad su mu dijagnostikovali tuberkulozu i morali su da provedu tu zimu izolovani u nekom napuštenom, polu-završenom manastiru), i onda dođe majka i krenu da sviraju zajedno savršeno sinhronizovani.

Valjda nisam učitala svašta ovde, pošto sam našla i da je pesma koja na početku filma ide na loop originalno trebala da bude Jolene od Doli Parton (tj. pesma o nekome/nečemu koga nenormalno voliš ali ti izmiče iz ruku a ti ne možeš nista da uradiš povodm toga) ali nisu imali para za nju, pa su uzeli ovaj Pimp instrumental. :mellow:

 

Anyway, zabušavam, idem da gledam dalje.

  • +1 2
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

moram da priznam da previse volim jolene pa mi je drago sto je nisu iskoristili u filmu.

 

nisam znala da je sopen u pitanju, niti pricu o preludijumu. sigurno da izbor nije slucajan.

 

oceva depresija je prilicno vjerno prikazana. zamislivo mi je da je htio da se ubije ili da je imao momente u kojima je mogao naglo da odluci tako nesto. i aspirini i bacanje sa prozora se uklapaju u takve odluke, a naglo ukidanje lijeka mozda moze da ih postakne.

(ali to su indicije, a ne dokazi, bas kao i zenino ponasanje)

 

 

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...