Jump to content
IGNORED

Anatomy Of A Fall


Svemir Zeka

Recommended Posts

1 minute ago, 3opge said:

 

film je jedno 10 puta bolji od tog skorsezevog sranja

 

dobro makar se slažemo da je john wick 4 u top 3

Link to comment
55 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

ali cenim što generiše diskusiju :happy:

 

generiše diskusiju kao što je generiše prosečan milov fan na temi crne gore.  da nema iritacije teško da bi bilo diskusije.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, utilitarist said:

 

generiše diskusiju kao što je generiše prosečan milov fan na temi crne gore.  da nema iritacije teško da bi bilo diskusije.

 

zanimljivo, ja recimo nisam bio ni malo iritiran

 

Link to comment

 

1 hour ago, Arkadija said:

Film me je smorio dužinom trajanja, pogotovo deo koji se odvija u sudnici.

 

Ja sam na polovini, sviđa mi se film ali me konkretno te scene u sudnici izbezumljuju.

Ne dao bog nikome da ti se nakači italijanska policija ili da ti sude u Francuskoj.

Ne znam kako ću ovo da odgledam do kraja a da ne razbijem nešto. Prosto je nemoguće da je ovo realan prikaz suđenja u Francuskoj a ne neka fantazija rediteljke, pa redakcija Informera bi bila u stanju da pristojnije vodi ispitivanje od ovoga, bukvalno ne verujem šta gledam. Ostatak filma je za sada maltene kao dokumentarac, pravi indi film, realističan, autentičan, dobra gluma. Ali prikaz sudstva je potpuno neverovatan, ovo je toliko neprofesionalno da mi dođe da plačem, tužilac kao da nije ljudsko biće nego neka zla karikatura, sudija koja sve živo dozvoljava jer je izgleda došla na trač partiju a ne na suđenje u slučaju smrti, tu nešto frkću, bacaju snarky comebackove i raspravljaju o moralu (eeeej) umesto da se drže činjenica i onoga što mogu da dokažu.

Glavna glumica (koja neverovatno fizički liči na jednu osobu koju znam u rl pa je ovo dodatno amusing) i Duško Lokin su doduše super.

Cela priča je kao neki eho suđenja Majklu Petersonu (biseksualnost, neslaganje oko tragova krvi, on je bio jedini u kući kad je nastupila smrt, nemaju predmet kojim misle da je počinjeno ubistvo...).

 

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Iritira izgleda najviše glumica u filmu, i njena protivrečnost. I sad koga kako ostatak istrigeruje (ili smori). 

Link to comment
3 minutes ago, Patty Lee said:

Ne znam kako ću ovo da odgledam do kraja a da ne razbijem nešto. Prosto je nemoguće da je ovo realan prikaz suđenja u Francuskoj a ne neka fantazija rediteljke, pa redakcija Informera bi bila u stanju da pristojnije vodi ispitivanje od ovoga, bukvalno ne verujem šta gledam. Ostatak filma je za sada maltene kao dokumentarac, pravi indi film, realističan, autentičan, dobra gluma. Ali prikaz sudstva je potpuno neverovatan, ovo je toliko neprofesionalno da mi dođe da plačem, tužilac kao da nije ljudsko biće nego neka zla karikatura, sudija koja sve živo dozvoljava jer je izgleda došla na trač partiju a ne na suđenje u slučaju smrti, tu nešto frkću, bacaju snarky comebackove i raspravljaju o moralu (eeeej) umesto da se drže činjenica i onoga što mogu da dokažu.

 


skroz sam smetnuo s uma koliko mi je suđenje delovalo nerealistično. možda zato što mi suđenja po filmovima vazda tako deluju. 

Link to comment
15 minutes ago, Svemir Zeka said:

Iritira izgleda najviše glumica u filmu, i njena protivrečnost. I sad koga kako ostatak istrigeruje (ili smori). 

 

Mene je jedino iritirao tuzilac, ali to nekako ocekivano, jer mu je zadatak da ocrni maksimalno optuzenu. 

  • +1 1
Link to comment
51 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Mene je jedino iritirao tuzilac, ali to nekako ocekivano, jer mu je zadatak da ocrni maksimalno optuzenu. 

Nije ni mene ona nervirala, ali kapiram da jeste bila namera njenom ulogom da proizvede takav efekat. 

Link to comment

ok je film.

 

gledaoci su u poziciji kao i sin - ne znaju sta je tacno pa o tome treba da odluce.

(tu strategiju i izgovara sinova, kako li se zove, zastitnica, a on zatim odlucuje da majci da comicevsku dobrobit sumnje)

 

btw iz fakta da je majka hladna i agresivna ne mozemo sa sigurnoscu  izvuci zakljucak da je ubica.

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Evo neka nam se javi neko ko je sam za sebe odlučio da nam pojasni kako ide taj proces, šta je time dobio i tako...

 

Malog razumemo, on je odlučio pa ostavio sebi mamu kući. 

Link to comment

ide isto kao sto je isao kod tebe, manje ili vise, samo sto se nekom to svidi, a nekom ne.

 

naravno da je sin odlucio da mamu ostavi kod kuce. to je mogao i odmah ali eto nije.

 

Edited by morgana
Link to comment

Pa da, samo  što mali ima očigledan interes, ja kao posmatrač filma ne vidim sopstveni interes u tome da sam biram šta se desilo u najvažnijem segmentu filma, koji treba da bude (izostala) kulminacija svega viđenog u 2 i po sata i zaokruži priču, da odgovor a samim tim i definiše likove suštinski.

 

 

 

 

Link to comment

dobro.

 

nemoj vise da gledas filmove sa otvorenim krajem, sta da ti kazem. 

 

ja recimo ne podnosim filmove sa zombijima.

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...