Jump to content
IGNORED

Anatomy Of A Fall


Svemir Zeka

Recommended Posts

1 hour ago, Mil@n said:

@Marvin (Paranoid Android) je napisao jednom post na filmu na temu ovakvih filmova koji nam ne pružaju disclosure. Platio bih sad da ga neko iskopa, jedan od najboljih postova ikad na filmu jer je sažeo sve ono sa čim imam problem kod ovakvih filmova.

 

Svi pričaju kako je veliki uspeh to što film može da se interpretira na 5 različitih načina. Meni to uopšte nije pozitivno. Za mene je sjajno kada se napravi koherentni narativ i normalna priča za koju tek kasnije uviđaš da može da bude gledana, ali suptilno, i sa drugih strana i da se tumači na razne načine. Reč "suptilno" je presudna tu, jer ako ti napraviš film od 2 sata koji je na sve strane prepun apsurda, apstrakcija, ima toliko pokušanih metafora na svakom koraku, onda to nije umeće, ako se ceo film sastoji od 5 različitih motiva i tema sve zbućkane u jednu celinu, onda to i nije neka uspešnost što će ga "svi tumačiti na različite načine", zar ne? Ovo je ispao bućkuriš svega i svačega bez nekog jasnog pravca, tako da nije ni čudo što ga različiti ljudi kapiraju na različite načine, sve drugo je prosto nemoguće. I nervira me više kad režiseri ostave otvorenu priču ili otvoren kraj ili da može sve baš sve da se tumači kako god X ljudi hoće, jebo te hoću da čujem ispričanu priču a ne ja sam da smišljam svoju, ako želim da smišljam svoju mogu da ostanem i kod kuće i maštam o filmu u kome sam sam samcat sa Monikom Beluči na pustom ostrvu. Prema tome, ako je film imao svrhu da me iznervira, izudara, istraumira, mission fucking accomplished. Voleo bih više da sam znao makar u rudimentarnim crtama šta da očekujem, mada kapiram da je bit filma da iznenadi gledaoce i uhvati ih nespremne. To mu najviše zameram, što kao da je namerno pecao ljude da ih uhvati da gledaju nešto misleći da će dobiti nešto sasvim drugo. 

 

Marvin (Paranoid Android)

 

Jedanput pogađajte koji ga je film ispizdeo. :lolol:

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Patty Lee said:

 

 

Svi pričaju kako je veliki uspeh to što film može da se interpretira na 5 različitih načina. Meni to uopšte nije pozitivno. Za mene je sjajno kada se napravi koherentni narativ i normalna priča za koju tek kasnije uviđaš da može da bude gledana, ali suptilno, i sa drugih strana i da se tumači na razne načine. Reč "suptilno" je presudna tu, jer ako ti napraviš film od 2 sata koji je na sve strane prepun apsurda, apstrakcija, ima toliko pokušanih metafora na svakom koraku, onda to nije umeće, ako se ceo film sastoji od 5 različitih motiva i tema sve zbućkane u jednu celinu, onda to i nije neka uspešnost što će ga "svi tumačiti na različite načine", zar ne? Ovo je ispao bućkuriš svega i svačega bez nekog jasnog pravca, tako da nije ni čudo što ga različiti ljudi kapiraju na različite načine, sve drugo je prosto nemoguće. I nervira me više kad režiseri ostave otvorenu priču ili otvoren kraj ili da može sve baš sve da se tumači kako god X ljudi hoće, jebo te hoću da čujem ispričanu priču a ne ja sam da smišljam svoju, ako želim da smišljam svoju mogu da ostanem i kod kuće i maštam o filmu u kome sam sam samcat sa Monikom Beluči na pustom ostrvu. Prema tome, ako je film imao svrhu da me iznervira, izudara, istraumira, mission fucking accomplished. Voleo bih više da sam znao makar u rudimentarnim crtama šta da očekujem, mada kapiram da je bit filma da iznenadi gledaoce i uhvati ih nespremne. To mu najviše zameram, što kao da je namerno pecao ljude da ih uhvati da gledaju nešto misleći da će dobiti nešto sasvim drugo. 

 

Marvin (Paranoid Android)

 

Jedanput pogađajte koji ga je film ispizdeo. :lolol:

 

Kraljice ❤️

Link to comment

Ima i nastavak:

Pa recimo da mi iz prve nije to uopšte smetalo, u Sopranosima nije nimalo (pre svega bio je kraj serije, i nije bilo bitno za celu priču), ali taj momenat, taj kraj Sopranosa kao da je otvorio vrata za mnoge druge i da je to postalo onda hit - a zašto; zato što to rediteljima i piscima sada skoro uvek daje pussy way out, da zadovolje sve baš sve i da se niko ne oseća kao da nije doživeo neki hepiend. Kao u Inceptionu recimo, kraj filma taman pre nego vidimo da li se čigra i dalje vrti ili je stala što otprilike ima odlučujući faktor za ceo film, pa jebi se, neću da ja sam odlučujem o tome je li sve bio san ili nije, gledam tvoju priču, tvoj film, reci mi, nemoj da ostavljaš tako otvoreno da svako može da ponese od filma ono što se njemu sviđa. Za Inception, meni je bilo sasvim dovoljno što nas ceo film svom svojom dužinom vodi o tome da se gleda šta je realnost a šta nije, kad bi čigra pala ili dela sa čigrom ne bi ni bilo, film bi sasvim dobro vozio tu istu tematiku. Ali samim ostavljanjem otvorenog kraja, režiser kao da sugeriše "Uuuu, see what I did there, I made it sooo deeep", prosto da ako se ispostavi da je sve bio samo san, da ćemo biti toliko skrhani da nas režiser spasava od te bolne realizacije?

 

Marvin (Paranoid Android)

 

@morgana Plašim se da sad moramo svi da gledamo. :happy:

 

  • Haha 3
Link to comment
32 minutes ago, Patty Lee said:

 

 

Svi pričaju kako je veliki uspeh to što film može da se interpretira na 5 različitih načina. Meni to uopšte nije pozitivno. Za mene je sjajno kada se napravi koherentni narativ i normalna priča za koju tek kasnije uviđaš da može da bude gledana, ali suptilno, i sa drugih strana i da se tumači na razne načine. Reč "suptilno" je presudna tu, jer ako ti napraviš film od 2 sata koji je na sve strane prepun apsurda, apstrakcija, ima toliko pokušanih metafora na svakom koraku, onda to nije umeće, ako se ceo film sastoji od 5 različitih motiva i tema sve zbućkane u jednu celinu, onda to i nije neka uspešnost što će ga "svi tumačiti na različite načine", zar ne? Ovo je ispao bućkuriš svega i svačega bez nekog jasnog pravca, tako da nije ni čudo što ga različiti ljudi kapiraju na različite načine, sve drugo je prosto nemoguće. I nervira me više kad režiseri ostave otvorenu priču ili otvoren kraj ili da može sve baš sve da se tumači kako god X ljudi hoće, jebo te hoću da čujem ispričanu priču a ne ja sam da smišljam svoju, ako želim da smišljam svoju mogu da ostanem i kod kuće i maštam o filmu u kome sam sam samcat sa Monikom Beluči na pustom ostrvu. Prema tome, ako je film imao svrhu da me iznervira, izudara, istraumira, mission fucking accomplished. Voleo bih više da sam znao makar u rudimentarnim crtama šta da očekujem, mada kapiram da je bit filma da iznenadi gledaoce i uhvati ih nespremne. To mu najviše zameram, što kao da je namerno pecao ljude da ih uhvati da gledaju nešto misleći da će dobiti nešto sasvim drugo. 

 

Marvin (Paranoid Android)

 

Jedanput pogađajte koji ga je film ispizdeo. :lolol:

 

Neki sa JLAW? Mother bese?

 

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
3 hours ago, ultra plasticni said:

 

 svoje pravo lice, lice zle i sebicne osobe, lice osobe koja je u deficitu sa emocijama, lice osobe koja nije dobra majka, ista je bila dodatno frustrirana sto joj je ovaj upropastio intervju i imala je svu motivaciju da ga se resi zauvek

 

 

Jesi ti tužilac u filmu? :gospode:

 

Sad sam pročitala ceo topik, ne da ste ga isprojektovali....Keva uopšte nije toliko antipatična, na početku je prikazana kako se muva tu s nekom novinarkom i to je senka nakaznosti očito koja je prati. Ona nadalje ne odaje ni hladnoću, to sa olakšanjem po mom mišljenju veze nema s krivicom, uopšte sama stvar da ga je frknula u afektu i ostala godinu dana toliko proračunata je apsurdno. Znajući pritom da je jedina osumnjičena i da su šanse da se izvuče gotovo nikakve. 

Edited by Svemir Zeka
  • Hvala 1
Link to comment
36 minutes ago, Svemir Zeka said:

Jesi ti tužilac u filmu? :gospode:

 

Sad sam pročitala ceo topik, ne da ste ga isprojektovali....Keva uopšte nije toliko antipatična, na početku je prikazana kako se muva tu s nekom novinarkom i to je senka nakaznosti očito koja je prati. Ona nadalje ne odaje ni hladnoću, to sa olakšanjem po mom mišljenju veze nema s krivicom, uopšte sama stvar da ga je frknula u afektu i ostala godinu dana toliko proračunata je apsurdno. Znajući pritom da je jedina osumnjičena i da su šanse da se izvuče gotovo nikakve. 

 

Super sto je posle objavljivanja presude prvo otisla na veceru sa advokatima, a ne da vidi sina saucesnika. Verovatno ce u drugom delu da isisa i njega kao bivseg muza

Link to comment

Vidim vest da je ovaj glumac sto je igrao muza optuzen za silovanje na filmu koji je rezirao. Valjda se nece izvuci kao njegova filmska zena..

 

Link to comment
4 hours ago, Kampokei said:

Negde sam citao, ali vise ne znam gde, da rediteljka Justine cak ni glumici Sandri tokom snimanja nije htela da kaze da li je ubistvo ili ne.


ako je tako bez neke twist konotacije ne znam šta to može drugo da govori sem da autori nemaju u glavi zaokruženu priču. što je jadna obmana gledalaca jer onda trilema o mogućim ishodima deluje veštački budžena... pada mi na pamet sličan slučaj pa da ga pomenem kao warning, the shelter sa majkl šenonom, kad su pitali reditelja da objasni kraj čovek je odgovorio da je kraj kakav ga je gledaoc shvatio. mislim super si majstore, nek bude tako, ti si umetnik koji vol da eksperimentiše sa filmom i publikom, i da je zbunjuje čak i kad se film završi jer meni je taj film imao prilično očigledan kraj, samo znaš kad ću pogledati još neki tvoj film... u nagađanjima ne uživam pa nek je poenta filma sto puta na drugoj strani priče... a u anatomy razrešenje šta se desilo mi je najbitniji deo doživljaja. i to što su ostali delovi na mestu ne mogu da speru utisak da sam zavitlavan.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...