Jump to content
IGNORED

Anatomy Of A Fall


Svemir Zeka

Recommended Posts

7 minutes ago, morgana said:

(ali to su indicije, a ne dokazi, bas kao i zenino ponasanje)

 

Sve su indicije i sve je moguće da se desilo.

 

To je i najveći problem ili kvalitet, zavisi kako ko gleda. 

  • Haha 1
Link to comment
7 minutes ago, morgana said:

moram da priznam da previse volim jolene pa mi je drago sto je nisu iskoristili u filmu.

 

nisam znala da je sopen u pitanju, niti pricu o preludijumu. sigurno da izbor nije slucajan.

 

oceva depresija je prilicno vjerno prikazana. zamislivo mi je da je htio da se ubije ili da je imao momente u kojima je mogao naglo da odluci tako nesto. i aspirini i bacanje sa prozora se uklapaju u takve odluke, a naglo ukidanje lijeka mozda moze da ih postakne.

(ali to su indicije, a ne dokazi, bas kao i zenino ponasanje)

 

 

 

covek uopste nije bio u depresiji, plus niko se ne ubija skakanjem na jebenu supu sa 2.5 m visine

Link to comment
6 minutes ago, Mil@n said:

 

Sve su indicije i sve je moguće da se desilo.

 

To je i najveći problem ili kvalitet, zavisi kako ko gleda. 

 

pa da.

 

5 minutes ago, 3opge said:

 

covek uopste nije bio u depresiji, plus niko se ne ubija skakanjem na jebenu supu sa 2.5 m visine

 

to kaze psihijatar koji nam je potpuno nepouzdan svjedok jer mu ne ide u prilog da prizna da mu se pacijent ubio dok je na terapiji.

ono sto vidimo bas jeste slika depresije, apsolutno odsustvo (osjecaja) agensnosti, jos pojacano naglim skidanjem sa antidepresiva.

sto se tice skakanja sa 2 i po metra - samoubistvo ne mora biti kontemplirano, moze da kao ideja sine u momentu, kao sto je mozda sa  aspirinom. neizdrz, a ne planiranje najefikasnijeg metoda.

ili moze biti signalni pokusaj koji je nazalost uspio.

 

Edited by morgana
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, morgana said:

 

pa da.

 

 

to kaze psihijatar koji nam je potpuno nepouzdan svjedok jer mu ne ide u prilog da prizna da mu se pacijent ubio dok je ma terapiji.

ono sto vidimo bas jeste slika depresije, apsolutno odsustvo (osjecaja) agensnosti, jos pojacano naglim skidanjem sa antidepresiva.

 

 

bio je ljut na zenu sto mu je ukrala ideju za knjigu i sto ga je varala po kucama.

 

Link to comment
Just now, 3opge said:

 

bio je ljut na zenu sto mu je ukrala ideju za knjigu i sto ga je varala po kucama.

 

 

jeste ali to ne znaci da nije bio depresivan. 

 

Link to comment
3 minutes ago, 3opge said:

 

covek uopste nije bio u depresiji, plus niko se ne ubija skakanjem na jebenu supu sa 2.5 m visine

 

Nije baš 2.5m, drugi sprat je. Svakako nije nemoguće, iako ni ja ne vučem na tu teoriju.

 

Glupo je da tumačimo način na koji je neko odlučio da se dekne tj možemo ali ne može se uzeti kao neki krucijalan argument. Ako je već došlo dotle da hoće da sebi oduzme život, jasno je da je dovoljno prso da može i da pogreši u izboru™ oko načina. Tj glupo je očekivati racionalnost kod čoveka koji je depresivan i rešio da se ubije.

Link to comment

upravo iz bioskopa:

prvoklasan kasting i odlicna rezija. Malo se rasteglo na kraju ali ima 4+/5kid mene. fali mi malo emocija da me ponese ali izvedba maestralna.

 

Po meni totalno nepotreban deo sa dodatnim svedocenjem sina, experiment sa psom i pricom o poseti vetu. Pa sve i da je klinac izmislio da bi zastitio majku (sto samo po sebi ne znaci i da je kriva)

 

Meni je od audiosnimka njihove svadje jasno da se sam koknuo. Koje su ono ludacke optuzbe? Za sta je ona njemu kriva?

 

U stvari od kako pocinjemo njega da vidimo i cujemo (jedno dobar sat od pocetka filma) tako on meni u ocima raste kao samoubica. U startu je ona imala guilty isklesano na celu od onog bizarnog pokusaja intervjua, njene neprijatne pojave i ostalog... medjutim to linearno opada kako film odmice i kako se on kristalise kao lik.

 

my 5c

sad cu vas da citam :)

 

 

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
Just now, morgana said:

sto bi on bio specijalan, ne ide mu u prilog da mu se pacijent ubio, to je onako bas ljudski motiv za laganje

 

aha, posebno na sudu u ovakvom slucaju, covek pazi na svoj skor pa tek tako laze, i to psihijatar

 

 

Link to comment
4 hours ago, Patty Lee said:

 

 

 

Ne znam kako ću ovo da odgledam do kraja a da ne razbijem nešto. Prosto je nemoguće da je ovo realan prikaz suđenja u Francuskoj a ne neka fantazija rediteljke, pa redakcija Informera bi bila u stanju da pristojnije vodi ispitivanje od ovoga, bukvalno ne verujem šta gledam. Ostatak filma je za sada maltene kao dokumentarac, pravi indi film, realističan, autentičan, dobra gluma. Ali prikaz sudstva je potpuno neverovatan, ovo je toliko neprofesionalno da mi dođe da plačem, tužilac kao da nije ljudsko biće nego neka zla karikatura, sudija koja sve živo dozvoljava jer je izgleda došla na trač partiju a ne na suđenje u slučaju smrti, tu nešto frkću, bacaju snarky comebackove i raspravljaju o moralu (eeeej) umesto da se drže činjenica i onoga što mogu da dokažu.

 

Cela priča je kao neki eho suđenja Majklu Petersonu (biseksualnost, neslaganje oko tragova krvi, on je bio jedini u kući kad je nastupila smrt, nemaju predmet kojim misle da je počinjeno ubistvo...).

 

Bravo Patty ! 

 

iste sam komentare imala za francusko sudstvo ! Oni imaju inace taj snarky nacin komunikacije i humora koji ja jako volim ali u sudnici? javni tuzilac? :unsure:

 

isto takodje +1 za Majkl Peterson wibe!

Samo sto kod njega nemam sumnje da je kriv :lolol:

Link to comment
27 minutes ago, 3opge said:

 

covek uopste nije bio u depresiji, plus niko se ne ubija skakanjem na jebenu supu sa 2.5 m visine

 

24 minutes ago, morgana said:

 

to kaze psihijatar koji nam je potpuno nepouzdan svjedok jer mu ne ide u prilog da prizna da mu se pacijent ubio dok je na terapiji.

ono sto vidimo bas jeste slika depresije, apsolutno odsustvo (osjecaja) agensnosti, jos pojacano naglim skidanjem sa antidepresiva.

sto se tice skakanja sa 2 i po metra - samoubistvo ne mora biti kontemplirano, moze da kao ideja sine u momentu, kao sto je mozda sa  aspirinom. neizdrz, a ne planiranje najefikasnijeg metoda.

ili moze biti signalni pokusaj koji je nazalost uspio.

 

 

Neda Arneric je prvi put pala na krov antikvarnice ispod terase sa koje je skocila, pa se nije ubila, vec samo povredila. Pa je imala jos jedan neuspesan pokusaj. Nisam psiholog da tumacim sta se sve vrzma u glavi osobe koja odluci da se ubije, ali sam siguran da ne razmisljaju racionalno u tom trenutku.

  • +1 4
Link to comment
25 minutes ago, Mil@n said:

 

Nije baš 2.5m, drugi sprat je. Svakako nije nemoguće, iako ni ja ne vučem na tu teoriju.

 

 Zavisi da l zastupaš teoriju da ga je ona gurnula da drugog sprata ili je on skočio sa trećeg ili je bila freak accident (sa bilo kog sprata). 

spacer.png

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...