Jump to content
IGNORED

Friends


Tsai

Recommended Posts

On 29. 10. 2023. at 21:24, Ayatollah said:

Što se Prijatelja tiče, oni me nikada nisu impresionirali, ali mi nisu ni smetali. Lagani humor za nedelju popodne, možeš da pogledaš ako nemaš baš šta da radiš, ali ne osećaš nikakvu prazninu ako propustiš. Bolji od nekih drugih serija, npr. Trećeg kamena od Sunca ili Rejmonda recimo...

 

Vau, nikako. Iako su i jedna i druga značajno popustile u poslednjih par sezona, za Prijatelje su izmislile žanr. Posebno 3rd Rock, svako malo bih mogao iznova da gledam.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Kampokei said:

Dobro, i Peep Show je "mladi zive sami u velikom gradu" :) Boze, koliko mi nedostaje ta serija. A super su i MBB i Coupling (ona epizoda sa Jeffom i Izraelkom npr).

Uf, sad mešamo, Coupling jeste, verovatno i namerno, iskopirao Friends setting ali je humor drugačiji, to na američkoj televiziji nikada ne bi prošlo tada, ne pre sad popularnih kablovskih kanala posebno Jeffova loženja, Stivovi rantovi, o MBB da ne pričamo ili taj dokumentaristički-ručna kamera momenat koji je doneo Peep Show, to je preko "bare" stiglo posle Offica i sa novim kablovskim kanalima koji se plaćaju pa može svašta da prođe. Ti pravi američki network sitkomi, porodični, pa kasnije i "urbani" imaju i danas taj puritanski, PG standard ali i dalje stoji da postoje neki od njih  koji su bolji ili gori, bolje napisani od ostalih, duhovitiji, obično je to vezano za autore i grupe pisaca i čak je vrlo lako prepoznati koje su potpisali isti autori. Ima i tamo dobrih autora koji biraju da rade po standardima klasičnih "kuća", verovatno se i više plaća. Ja neke od serija tog tipa jako volim, Frasier, Cheers, prvih par sezona That 70s show, TBBT, Will and Grace ali i ima onih koji mi ne leže poput Rejmonda ili Sajnfelda. Friends je nekako comfort food serija, sad je već dobila malo i patinu nostalgije i familijarnog koji što si matoriji sve više dobro dođe uz popodnevnu dremku. 

  • +1 5
Link to comment
4 hours ago, ultra plasticni said:

nisam imao pojma da je ova serija toliko popularna

Ja sam sredinom 1990tih živeo kao taze imigrant (jedno vreme sam) na Novom Zelandu. Ne sramim se priznati da su mi Prijatelji (sa Sajnfeldom) jedno vreme zaista bili jedini prijatelji. OK više Sajnfeld, jer su mi bliži po godinama, ali tako nekako.

 

Mada sam gledao sve, od Boy Meets World do Mad About You. Jebote. Nije čudo da zadnje 2 decenije TV ne mogu da smislim očima.

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
29 minutes ago, Indy said:

Mada sam gledao sve, od Boy Meets World do Mad About You. Jebote. Nije čudo da zadnje 2 decenije TV ne mogu da smislim očima.

 

Jesil' gledao i Heartbreak High? :D

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Budja said:

Koji je zanr i karakteri u onoj seriji sto je isla na Palmi u vreme Tvin Piks?

Melrose Place, ako se dobro secam.


beverly hills, sa par godina starijim likovima

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, ultra plasticni said:

nisam imao pojma da je ova serija toliko popularna

nisam imao pojma koje sve serije postoje. ništa od navedenog, tog prijateljevanja, nisam gledao.

  • Haha 2
Link to comment
12 hours ago, Misko said:

nostalgija igra veliku ulogu..


Apsolutno, ceznem za onim nedeljama uvece na Pinku kad je 20 minuta Prijatelja trajalo sat i 48 sa svim reklamama i upadanjima u termin emisija pre toga

Kao krilca kad glabas otprilike

Kvalitet nije neki po meni... ali svi smo gledali i svi znamo vecinu fora. Nekoliko puta su mi u RL rekli razliciti ljudi da ih ponasanjem podsecam na Cendlera ili Stena iz Saut Parka :laugh:

Meni HIMYM bio dosta bolji, ali jasno k'o dan da ne bi nikad ni postojao bez ovog prvog 

Edited by Ratamahatta
Link to comment
39 minutes ago, Ratamahatta said:


Apsolutno, ceznem za onim nedeljama uvece na Pinku kad je 20 minuta Prijatelja trajalo sat i 48 sa svim reklamama i upadanjima u termin emisija pre toga

Kao krilca kad glabas otprilike

Kvalitet nije neki po meni... ali svi smo gledali i svi znamo vecinu fora. Nekoliko puta su mi u RL rekli razliciti ljudi da ih ponasanjem podsecam na Cendlera ili Stena iz Saut Parka :laugh:

Meni HIMYM bio dosta bolji, ali jasno k'o dan da ne bi nikad ni postojao bez ovog prvog 

 

Vidiš, meni je HIMYM pojam sranja, probao sam da gledam i Friends su mi jedno tri klase iznad :D

 

 

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...