Jump to content
IGNORED

Friends


Tsai

Recommended Posts

4 minutes ago, SNARC said:

 

Zabari su mozda i najbolji deo..ne vidi se ovde kad ih postrojava..a frajer pusi u stroju

 

Meni je najveći "problem" sa ovim to što moj zet Italijan priča engleski potpuno isto kao Bertoreli, pa se smejem čoveku svaki put kada ga slušam, a ne znam kako bih mu objasnio o čemu se radi...

  • Haha 7
Link to comment
11 minutes ago, Ratamahatta said:

Alo Alo je bio do jaja dok su bili Hans, Maria i originalni Lekler, posle kad su uleteli Bertoreli i Mimi... blah 

 

Bertoreli i Krebtri drze bar 2/3 celokupnog nivoa kvaliteta cele ove serije. Mnogo toga ostalog je bilo ne previse smesno i usiljeno.

 

No, meni je serija vrlo draga jer sam je prvi put gledao u periodu kada sam bio drugi-treci razred osnovne, brdo toga nisam kapirao ali je bilo zanimljivo. Simpa prica o zajebanom periodu..u doba kad je nas tek cekao zajeban period.

 

A sve ovo nema veze mucenim Perijem..zagazili smo u nekoseno.

Link to comment
51 minutes ago, Tsai said:

Sta znam, ponavljaju iste fore u 100 epizoda, bas tog Krebtrija bih bukvalno iznabadao da ga sretnem na ulici

 

Bilo mi smesno pre 20 godina kad sam prvi put gledao (kad se vrtelo na pinki). Pre par godina skinuo par epizoda, ziv me blam pojeo. Jebiga :mellow:

U tome je i fora, u beskrajnoj repeticiji replika. Igranje sa klišeima i stereotipima o nacijama. Što sam stariji, to mi je smešnija.

Ali ja ionako imam čudan smisao za humor.

Link to comment

Prijatelji jesu feel good serija, ali ne samo to.

 

Za nasu generaciju verujem da je bila i aspiraciona. Mladi, zgodni, zive sami, nisu bogatuni ali nekako se zivi u Njujorku srecno, radi se pomalo....

 

Gledao sam Friends kada su se davali na  Pinku-u ali nisam imao DVD svih sezona sto je takodje bilo uobicajeno.

 

Ako se vec poredi sa nasim serijama, meni je vajb slican "Pozoristu u kuci", koja je takojde feel good srednje-gornja klasa serija.

 

 

Da, najvise sam se identifikovao sa Cendlerom. Nekako je najblizi bio real life karakteru.

Link to comment
17 hours ago, Budja said:

Prijatelji jesu feel good serija, ali ne samo to.

 

Za nasu generaciju verujem da je bila i aspiraciona. Mladi, zgodni, zive sami, nisu bogatuni ali nekako se zivi u Njujorku srecno, radi se pomalo....

 

Gledao sam Friends kada su se davali na  Pinku-u ali nisam imao DVD svih sezona sto je takodje bilo uobicajeno.

 

Ako se vec poredi sa nasim serijama, meni je vajb slican "Pozoristu u kuci", koja je takojde feel good srednje-gornja klasa serija.

 

 

Da, najvise sam se identifikovao sa Cendlerom. Nekako je najblizi bio real life karakteru.

 

 

slican vajb medju nasima su hrt-ove bitange i princeze. znacajno bolje od prijatelja, mada je produkcija ocigledno siromasnija, pisanje je odlicno (osim u posljednjoj sezoni cini mi se)

 

mislim hrvatsko, meni je to sve nase.

 

Edited by morgana
  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, Sludge Factory said:

Ja volim i Coupling, engleski ripoff prijatelja, ali naravno sa drugacijim humorom. 

 

Neko je jednom rekao da bi "Friends" bili "Coupling" da ih ne pišu kompletni debili. sa čim ne mogu da se složim. "Coupling" mi je svakako bolja, ali "Friends" je prosto lagana i pitka serija, po "svačijem" ukusu. Nikad je ne bih naveo ni u 50 omiljenih ili najboljih, ali isto tako ću u neobaveznom šetanju kanala verovatno da je ostavim da ide u pozadini, dok radim nešto.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...