Jump to content
IGNORED

Friends


Tsai

Recommended Posts

15 minutes ago, onamonamo said:

bila je pre nekih 20-ak godina na tv nekakva retrospektiva britanske komedije iz. sta znam, 50-ih i 60-ih. tacno se vide koreni odakle su dosli pajtoni, ne bih rekao da to ima mnogo veze sa beni hilom

 

Sami Pajtonovci uvek navode 2-3 imena koji su im bili uzori (meni ta imena nista ne znace, pa nisam ni upamtio). Nikad nisam cuo da spominju Hilla kao inspiraciju.

  • +1 1
Link to comment

a ni sami pajtonovci nisu bili kompaktna grupa na pocetku, vec 2-3 grupe komicara/pojedinaca koji su dobili zajednicki sou na bbc...

interesantno je da je trebalo da se sou zove "leteci cirkus dzona kliza", ali kliz nije zeleo da se sou veze za njegovo ime iz bojazni da sou moze da propadne...

takodje je zanimljivo da se bbc-u nije svidelo ime monti pajton, ali su smatrali da to ime nije bitno, jer ce gledaoci taj sou zvati leteci cirkus, a ime monti pajton ce da padne u zaborav...

 

beni hil mi vise izgleda kao da je ciljna grupa oni koji su voleli carli caplina, ili stanlija i olija... cak i onaj celavi dedica sto ga beni hil lupka po celi, podseca na stanlija

  • +1 1
Link to comment

e da, delboj je bio deo ekipe, ali ga nisu smatrali dovoljno duhovitim, pa su ga iskljucili...

svejedno, bolje je prosao od onog nesrecnog bubnjara iz bitlsa

 

kad vec spomenuh bitlse, postoji prica da je dzordz harison ulozio sve pare sto je zaradio, plus se zaduzio, da bi finansirao pajtone...i da je opasno zaradio na tome

Edited by onamonamo
Link to comment

Mislim da je on žitije brajanovo izgurao.

 

BTW, ne zaboravite da je UK imala, i ima i dalje, jaku radio scenu, dosta je inspiracije došlo odatle.

 

BTW2, hahahahahaha, ovo je ladno Friends tema koja je oftopik ofspring sa RIP na filmu :D

 

jesus, samo dokaz da split ne znači da će diskusija o splitovanom živnuti... možda bi na kraju sve moglo da bude samo jedna, brza, goruća, tema.

 

 

On Friends

 

Mali je broj serija koje mogu da izdrže test vremena, i da budu sveže, zabavne i zanimljive tri decenije (evo sad će). Jedina kritika koju trpe sada je nedostatak inkluzije. Ali mislim da je to čista glupost.

Link to comment
1 hour ago, Vapad said:

Jedina kritika koju trpe sada je nedostatak inkluzije. Ali mislim da je to čista glupost.

I ja mislim. Tu istu kritiku je trpeo i Sex and the City, pa sada pokušavaju da to isprave u ovom rebootu And Just Like That tako što su na silu nagurali gomilu diversity likova koji ničemu ne služe i nikoga nije briga za njih, a prema jednom od njih je toliki odijum da se čovek tačno pita je l su im scenaristi možda neke closeted konzerve koje su upravo to i htele ili prosto ne znaju da pišu (nažalost, vrv ovo drugo). Kritika i za SATC i za Friends je da je nerealno da žive u Njujorku a nema ljudi druge boje kože, a meni je uvek bilo logično što ih nema. Ne zato što ih bukvalno nema u NYC, nego zato što likovi poput ovih iz serije (i jedne i druge) žive u bablu, dobrostojeći belci koji se mingluju sa drugim dobrostojećim belcima. Pri tom, crnce je ugl boleo bbl i za Friends i za SATC, imali su već svoju verziju i jednog i drugog (Living Single i Girlfriends, tj. u prvom slučaju njihova verzija je zapravo original, jer Living Single je počeo da se emituje 1993).

Edited by Patty Lee
  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, Patty Lee said:

I ja mislim. Tu istu kritiku je trpeo i Sex and the City, pa sada pokušavaju da to isprave u ovom rebootu And Just Like That tako što su na silu nagurali gomilu diversity likova koji ničemu ne služe i nikoga nije briga za njih, a prema jednom od njih je toliki odijum da se čovek tačno pita je l su im scenaristi možda neke closeted konzerve koje su upravo to i htele ili prosto ne znaju da pišu (nažalost, vrv ovo drugo). Kritika i za SATC i za Friends je da je nerealno da žive u Njujorku a nema ljudi druge boje kože, a meni je uvek bilo logično što ih nema. Ne zato što ih bukvalno nema u NYC, nego zato što likovi poput ovih iz serije (i jedne i druge) žive u bablu, dobrostojeći belci koji se mingluju sa drugim dobrostojećim belcima. Pri tom, crnce je ugl boleo bbl i za Friends i za SATC, imali su već svoju verziju i jednog i drugog (Living Single i Girlfriends, tj. u prvom slučaju njihova verzija je zapravo original, jer Living Single je počeo da se emituje 1993).

 

Ja bih pre rekao da su kreatori serije ti koji su u bablu, tj. ciljna grupa su im ljudi slicni likovima iz serije. Ako ih iz televizije neki egzekjutivsi ne pritisnu da prosaraju malo (jebiga zna se ko sve cini populaciju NY) onda ispadne ovako.

 

Nije direktno vezano za ovo, ali u neku ruku jeste. U Taxi Driveru Harvey Keitel igra pimpa Jodie Foster. Originalno, Schrader je napisao lik Sporta da je crnac (kao jos neki drugi likovi u filmu i sve ih ubija De Nirov lik koji je jelte rasista). U Njujorku tog vremena neces naci nijednog jedinog belog svodnika. Ali iz Columbia Picturesa su trazili da se to izmeni, jer su se plasili da bi moglo doci do nereda (secanje na nerede sa kraja 60-ih jos je bilo sveze), a Scorsese se nije previse bunio jer je znao da ce Keitel biti odlican kao Sport. Ali jebiga, nije autenticno.

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 3
Link to comment

Ja bih Friends metnuo u top tier američke sitcom scene, bez razmišljanja. Jako voze punih 6 sezona, malo uspore i kašljucaju, pred kraj, ali odrade finale baš dobro. 

 

Uz njih bih tu stavio i Office i Parks&Recs (s tim što u obe možemo da zaboravimo da postoje prve sezone), kao i Modern Family (ima boljih i lošijih sezona, ali u proseku dosta dobro i zabavno, no užasna poslednja epizoda). Opet, svi bi bili za stepenik ispod Prijatelja, prosto jer sam njih gledao u pravom uzrastu.

 

Klasa ispod su mi Arrested Development (odlične originalne tri sezone), Community (odlične dve i po sezone), Brooklyn99 volim, mada je kvalitetom malo lošiji i trebalo mi je puno vremena da svarim Samberga, da Frenk Pemblton ne glumi verovatno bih odustao pre kraja. 3rd Rock from the Sun je bila fenomenalna, That 70s Show isto do poslednje dve sezone (poslednja je jezivi užas). Seinfeld je odličan, ali ga nikad nisam pravo zavoleo, kao i Malcolm in the Middle.

 

Klasa ispod su nepresušna lista generic komedija sa par dobrih likova i vrlo šablonskim radnjama i humorom. Ništa od ovoga nisam gledao od A do Š, već onako usputno, kad nabasam. Two and a half men su uglavnom dobri dokle god je Majkl Šin tu, Everybody Loves Raymond, Married with Children. Big Bang Theory mi je, meh, nisam raspamećen. HiMyM isto, to me baš nikada nije kupilo. Cosby show sam voleo kad sam bio mlađi, sad ne znam koliko je dobro ostarilo (ne zbog matore drtine, nego prosto da li je taj humor smešan odraslim ljudima, trebalo bi da jeste). Fresh Prince je recimo serija koju je verovatno mnogo gotivila crna populacija, a meni je prestalo da bude smešno nakon navršene 15te godine. King of Queens mi je bio super (ne samo jer sam se ložio na ženu iz serije, tinejdž godine :D ), matori Stiler je presmešan, ali sad baš gledam, to ima preko 200 epizoda, nema teorije da ne propadne u jednom trenutku :blink: Bila je i slična serija sa Džimom Belušijem, otprilike jednakog kvaliteta.

 

Ima neki New Girl, to sam na silu izgurao jednu sezonu, ne ide. Always Sunny in Philadelphia - definitivno not my cup of tea, ne volim serije gde su svi likovi degeni, mada razumem da je mnogi vole. Will&Grace Dharma&Greg su mi dve identične serije, ne znam ni zašto postoje obe, uglavnom simpatične su, ali opet, nisu me dojmile, verovatno nisam ni bio ciljna grupa.

 

Spin-off serije su po pravilu grozomorne, Joey, How I met your father, Young Sheldon, bilo šta što reciklira stare likove. Svi osim Fraisera (još jedna dosta dobra serija), s tim što tu možemo ubrojiti i Fraiser spin-off/revival.

 

Nešto sam sigurno zaboravio da pomenem, ali verovatno nije preterano bitno.

 

O Englezima drugi put.

  • +1 1
Link to comment

ja bih voleo da se zapati neka rasprava o alan fordu, o tome nema nigde nista na internetu, izvan naseg govornog podrucja, zato sto je strip bio popularan samo u jugoslaviji

Link to comment
On 2. 11. 2023. at 18:05, Vapad said:

BTW, ne zaboravite da je UK imala, i ima i dalje, jaku radio scenu, dosta je inspiracije došlo odatle.

u sridu!

 

pajtoni su ucili od gunasa https://en.wikipedia.org/wiki/The_Goon_Show harry secombe, spike millingan, petere sellers i uz to od pitera kuka i dadlija mura al to je vec tv. i od drugih, naravno, al od gunasa najvise - ako im je verovati. a cenim da jesu jer to je taj humor. 

 

inace, bilo pre x godina sledece - govnar boris postao gradonacelnik i posle nekog vremena otvorio na zvanicnom uk.gov.london sajtu  rubriku 'pitajte gradonacelnika' s namerom da mu se narod obrati sa svojim lokalnim problemima pa da on, kao, uleti i pritisne opstine da se to brze resi. ta ujdurma je trajala mozda oko nedelju dana, ako i toliko. al bilo je ne-za-bo-rav-no! bogo moj, sta su ga ljudi pitali! od toga da li pcele mrdaju gujscom zarad komunikacije do toga sta misli o uletanju u uljana platna kao putu u proslost. fenomenalno bilo dok je trajalo. 

 

hocu reci, dosta je visoka humor lestvica ovde. komsija te moze dovesti do suza a da svi smatraju da nije nesto duhovit. za probiti se treba ozbiljan talenat i ozbiljan rad.   

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment
25 minutes ago, adam said:

inace, bilo pre x godina sledece - govnar boris postao gradonacelnik i posle nekog vremena otvorio na zvanicnom uk.gov.london sajtu  rubriku 'pitajte gradonacelnika' s namerom da mu se narod obrati sa svojim lokalnim problemima pa da on, kao, uleti i pritisne opstine da se to brze resi. ta ujdurma je trajala mozda oko nedelju dana, ako i toliko. al bilo je ne-za-bo-rav-no! bogo moj, sta su ga ljudi pitali! od toga da li pcele mrdaju gujscom zarad komunikacije do toga sta misli o uletanju u uljana platna kao putu u proslost. fenomenalno bilo dok je trajalo.


:laugh:

Link to comment
On 2. 11. 2023. at 12:06, Jimmy Kowalski said:

 

Sami Pajtonovci uvek navode 2-3 imena koji su im bili uzori (meni ta imena nista ne znace, pa nisam ni upamtio). Nikad nisam cuo da spominju Hilla kao inspiraciju.

nemaju blage veze sa Benny Hillom

Link to comment
39 minutes ago, adam said:

u sridu!

 

pajtoni su ucili od gunasa https://en.wikipedia.org/wiki/The_Goon_Show harry secombe, spike millingan, petere sellers i uz to od pitera kuka i dadlija mura al to je vec tv. i od drugih, naravno, al od gunasa najvise - ako im je verovati. a cenim da jesu jer to je taj humor. 

 

inace, bilo pre x godina sledece - govnar boris postao gradonacelnik i posle nekog vremena otvorio na zvanicnom uk.gov.london sajtu  rubriku 'pitajte gradonacelnika' s namerom da mu se narod obrati sa svojim lokalnim problemima pa da on, kao, uleti i pritisne opstine da se to brze resi. ta ujdurma je trajala mozda oko nedelju dana, ako i toliko. al bilo je ne-za-bo-rav-no! bogo moj, sta su ga ljudi pitali! od toga da li pcele mrdaju gujscom zarad komunikacije do toga sta misli o uletanju u uljana platna kao putu u proslost. fenomenalno bilo dok je trajalo. 

 

hocu reci, dosta je visoka humor lestvica ovde. komsija te moze dovesti do suza a da svi smatraju da nije nesto duhovit. za probiti se treba ozbiljan talenat i ozbiljan rad.   

 

 

And now - The Goon Show

Koga interesuje.

 

O da, to je taj humor.

 

Za nivo humora samo treba baciti oko s vremena na vreme na bbc sounds, comedy sekciju. Evo sada ima za preporučiti min Ectoplasm (ako se dobro sećam ovo je urnebesno), The Unbelivable Truth, The Now Show, The Mark Steel Lecture i That Mitchell and Webb sound... što znam da je odlično. Uvek ima nešto, i to je prilično raznovrsno, stvarno imaju nivo, nemam pojma odakle im :D

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...