Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Ja sam loše celog dana, jebem ti sve. 

Suze jutros same. Kakva je ova realnost, šta je ovo

Sin juče komentariše "mama zašto se dešavaju sve neke tragedije" 

Šta da mu odgovorim....

Edited by Svemir Zeka
  • +1 3
Link to comment

Sad došao s posla, sve očekujem neku pozitivnu vest al nažalost ništa :( Već je prošlo više od 24 sata od nestanka a taj period je ključan :( Na osnovu svega što znamo zaista je malo verovatno da je malo dete, koje slabo hoda, uspelo da samo daleko ode za tako kratak period dok je majka drugom detetu dala vode. Psi nisu našli ništa, pregledane su sve jame u okolini... verujem da je policija ovde dala 110% svojih mogućnosti. Ako su psi izgubili trag to može da upućuje da je na tom mestu dete stavljeno u kola... nisam pametan

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
31 minutes ago, Ted said:

zove ćerka iz škole danas, pita dal su našli devojčicu, kako će tako dugo da izdrži, gladna je.

 

jebem ti život!!!!

 

sve miriše na otmicu, ili trgovinu ljudima, iako čekiram vesti svakih 15 minuta u nadi da ću pročitati onu koja mi je jedino prihvatljiva. ne znam, nisam pametan. zločini prema deci su zločini bez presedana. prema nejakima i bespomoćnima bilo koje vrste. ali prema deci naročito.

 

Za jezu su detalji koji idu uz slučaj - da je majka trudna, recimo. Stvari se jednostavno ne uklapaju, nemaju smisla čak ni ako je u pitanju trgovina ljudima, što je najizglednije. A tužno je što je to trenutno i najbolji mogući ishod, mogao bi da znači da je dete negde i dalje živo i zdravo.

 

 

 

 

Edited by Malvo
Link to comment

Ide vest na blicu da policija prekida potragu na terenu i da dete sigurno nije u tih 10 kvadratnih kilometara. I da istražuju sve ostale opcije. Meni i oko otmice nije mnogo jasno, sem ako je dete istrčalo brzom brzinom sa tog poljančeta  a neko pratio nju i decu pa uzeo dete ako je bilo van majčinog vidokruga. Kad si u panici teško se setiti svega, da li je neko bio tu u blizini gde je ona bila sa decom na livadi da li je ikoga sem nje i dece bilo uopšte.. I dalje mi je nejasan komšija, ako je i to tačno, koji je kao poslednji video dete kako ide ka šumi, je li video, ako jeste što nije zaustavio dete, ako nije zašto laže. Sve se nadam da i policija  razmatra sva pitanja

  • +1 3
Link to comment

Fuj, fuj, fuj :sad:.

Ko to aminuje. Na stub srama i dalje od civilizacije 

Edited by Sandradjer
  • +1 1
Link to comment

Bila reportaža na Prvoj, na jednom snimku u vreme kada se navodno desio nestanak prošao je svetloplavi auto .

Reporter prve  je video sličan auto u jednom dvorištu i pitao, jel je možda to auto sa snimka.

Kaže čovek -Jeste ,ja tu prolazim često,i kada sam prošao učinilo mi se da vidim dete kako ide do komšije.

-Pa da li vas je ispitala policija?

-Nije,niko me ništa nije pitao .Mogu slobodno da pogledaju auto i kuću :blink:

 

 

  • Tužno 3
Link to comment
2 hours ago, Malvo said:

 

Za jezu su detalji koji idu uz slučaj - da je majka trudna, recimo. Stvari se jednostavno ne uklapaju, nemaju smisla čak ni ako je u pitanju trgovina ljudima, što je najizglednije. A tužno je što je to trenutno i najbolji mogući ishod, mogao bi da znači da je dete negde i dalje živo i zdravo.

 

 

 

 

 

Nažalost, tako i ja mislim. Premala je da toliko preživi sama negdje u šumi ili jami ako je pala, a bez hrane i vode. Tako da je, koliko god to na prvu strašno zvuči, zapravo otmica ono čemu se sad treba nadati.

Link to comment
1 hour ago, Ted said:

 

 

jedino što je izvesno jeste da se radi o detetu koje ima dve godine, dakle o nekome ko nema faktičku mogućnost da se brzo udalji (jedva je prohodalo, ne poznaje teren, plaši se), niti da se skriva duže vreme. a ono malo činjenica (ako su i one tačne) govori da je dete nestalo brzinom svetlosti, odnosno bilo je bez nadzora vrlo kratak period. to onda otvara neka druga pitanja, na kojim policija gotovo izvesno sad radi.

 

 

 

 

 

Upravo to je ono najgore. Čak i ne mislim na zločin, nego na neku neopreznost ili neodgovornost (nemali broj puta sam vidio mame da piče po mobitelu ko nespašene u parku dok djeca landaraju okolo) ili jednostavno strašan "peh" tipa da je majka ustvari zaspala ili tako nešto pa je dijete imalo puno više vremena da nestane. I mamu je sad previše strah da prizna ili je blokirala i sama to već od šoka.

 

Jasno, možda i mediji površno interpretiraju stvarne izjave, ali dvogodišnje dijete jednostavno ne može u potpunosti nestati na selu/polju u vremenu "samo sam se okrenula da dam vode drugom djetetu". Nije to velegrad da se izgubi među ljudima ili trgovački centri gdje su djeca tako nestala jer se u 5 sekundi zavuku među police. 

Za kasniju potragu je moguće da ne daje rezultate jer je onda to pak velik teren, ima sigurno svakakvih jama, provalija, vrtača, vode.... a i dijete je nažalost u jaknici najgore moguće boje za tako nešto. 

 

Ali taj sam početak jednostavno ne može biti takav kako mama kaže (ili kako mediji prenose da mama kaže).

Edited by Carolostadien
Link to comment

Ali kažu da je to naseljeno mesto, mislim tu gde je dete nestalo.

A tu, u tom okruženju, ako je bilo nekih kanala, šahtova, rupa, pa to su valjda prvo pregledali, te stotine, a negde kažu i hiljade ljudi.

A neki pominju divlje zveri.

Ma kakve divlje zveri tu u samom naselju. A i videli bi se neki tragovi. Ljudi sa sela vrlo dobro čitaju te tragove, to sam videla više puta.

Sve je baš jako čudno.

Link to comment
19 minutes ago, Carolostadien said:

Za kasniju potragu je moguće da ne daje rezultate jer je onda to pak velik teren, ima sigurno svakakvih jama, provalija, vrtača, vode.... a i dijete je nažalost u jaknici najgore moguće boje za tako nešto. 

Ja nikako ne mogu da poverujem da bi dete moglo da odmakne daleko. Da hoda pola sata, sat u vrh glave. A i ranije bi shvatilo da se izgubilo, umorilo bi se za taj sat, selo i plakalo.

Ako odrastao čovek može da brzim hodom pređe 6 km po ravnom, koliko može malo dete ? Ne može ni dva. I to kada bi hodalo po ravnom.

Kažu da su pretražili površinu od 10 kvadratnih kilometara. To je površina radijusa cca 1,6 km. Deluje da je vrlo realno  procenjeno. Bar meni deluje realno, a to su procenjivali ljudi koji valjda o tome malo više znaju.

A ni odrastao čovek kada se izgubi ne hoda pravolinijski, a kamo li dete.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...