Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

20:16 mts

 

Užasno sam uznemirena, samo pratim vesti i čekam

Edited by Svemir Zeka
  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

20:16 mts

 

Užasno sam uznemirena, samo pratim vesti i čekam

Isto

Link to comment

Amber alert je koncept koji mora da postoji kao unutar institucionalna stvar, za brzu koordinaciju različitih državnih službi. 

 

Masovni SMS treba da postoji jedino kao poruka eventualnim otmičarima da se za detetom aktivno traga ili ljudima iz oblasti gde je neko dete nestalo da aktivnije obrate pažnju ili se priključe potrazi, ali verujem da se ta informacija raširila momentalno. Šta će neko iz Beograda ili Užica da uradi sa tom porukom, ne razumem?

  • +1 3
Link to comment

SMS poruke mnogima još nisu stigle, a Igor Jurić za Danas kaže da „SMS stiže, ali ne može iz tehničkih razloga stići svima u isto vreme“, odnosno da 50.000 SMS poruka može u minuti da stigne.

 

MUP kaže ovako:

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1906846/oglasio-se-mup-o-nestaloj-devojcici-i-sistemu-pronadji-me.html

 

E sad - po običaju ne znamo mnogo, a na strani Pronađi me su linkovi ka stranama Fondacije Tijane Jurić koje se nisu oglasile, a jedan link čak ni ne radi. Sam Igor Jurić kaže da je svaki minut dragocen. Valjda znaju šta rade.

 

Edited by ragasto
Link to comment

Sve ovo je jako strašno i tužno... napolju je hladno i pada kiša, nadam se da je ona negde na sigurnom. Tako mala... :( 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

Izgleda da za prvi put SMS nije funkcionisao najbolje - ja sam dobio poruku u 20.17h, Telekom. Neki pišu da su dobili SMSove otprilike malopre, to je za Yettel.

 

19:47 MTS privatni. Na drugi MTS nisam ni dobio poruku. Nadam se da prvih 50 hiljada ide ka telefonima koji komuniciraju sa tornjevima geografski najbližim mestu nestanka, pa sledeći ka više udaljenim...

  • +1 3
Link to comment

Pa da, to bi valjda bilo najlogičnije. A i neka generalna proba za tako veliki projekat bi bila logična, ne znam da li ju je bilo...

Link to comment

Da bi se sms poruke slale za telefone zakacene na specificne tornjeve mora da pistoji oprema koja se zove sms broadcaster. To nema ni jedan operater. Ovo sto se trenutno radi je "obican" softver, kao kod reklamnih kampanja i makseimalno se koriste kapaciteti sms servera. Telekom ima svoje sms servere, a Yettel i A1 moguce i da nemaju servere u srbiji.

Edited by gsb
  • Hvala 5
Link to comment

23:01 Yettel.

 

Ako je cilj trenutno obaveštavanje, ovo sve mogu da batale, jer je neupotrebljivo. U Teksasu sam dobio svojevremeno obaveštenje o nekom već tajfunu ili šta je bilo u to doba, u pola noći - to viče, vrišti i svetli, da se smrzneš. U Sarajevu se oko NG zemlja nešto tresla, opet dobio valjda neki Google Alert da počinje zemljotres, i stvarno krenulo za 15ak sekundi, srećom lagano - nadrealan osećaj... Ovo pretpostavljam i ne treba da bude to. Ali, ima li smisla uopšte?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...