Jump to content
IGNORED

Ruskinje /i poneki Rus ali retko/ - u Beogradu i Srpijici


Eleniko

Recommended Posts

Тамо је већ доста дуго забрањено пушење у затвореном па су се навикли.
 

Елем неки мој утисак је да се доста ај да кажем резервисано држи већина Руса овде, типа држе се тих неких својих заједница, нису бог зна како асимиловани како би човек можда и очекивао с обзиром на одређене језичке, културолошке и остале сличности. Мада опет већина је релативно кратко овде, плус је ситуација специфична јер тешко да је ико од њих замишљао да ће их околности довести до тога да живе у Србији о којој тешко да су ишта и знали пре целог овог срања.

А и у великим срединама /градовима смо сви отуђени свакако, могуће је да је нешто другачија ситуација у мањим местима.

 

Такође ми се чини да се већински доста ‘задрто’ држе руског језика иако знају енглески, што ми се у неку руку и допада, та одлика великог народа/нације без комплекса инфериорности коју ми дефинитивно немамо. Иако у овом случају то све делује мало и арогантно када ниси у својој земљи. Ово можда више важи за Русе генереално мада сам и овде стекао такав утисак.

  • +1 1
Link to comment

Ja cuo u zadnjih recimo 7 dana slucajno kroz svakodnevne teme da imamo 4-5 slucajeva doseljavanja Rusa i ostalih njihovih eks zemljaka iz Novog Sada u Mitrovicu. Jednog sam i upoznao licno preko drugarice, umetnik neki polupani tetovirani, jako cudnovat mladic :ph34r:

 

A danas kad smo odvezli auto Ruskinji u Petrovaradin, bila tu i njena rodjena sestra nekim dzipom sa kanadskim tablicama koji inace ne sme da vozi, i pitala me jel moze da se uveze Mercedes G klasa iz Svajcarske. Mislim u sebi, za 5+ hiljada evra ima da ti sredim sta god pozelis, samo daj luksuza i bahacenja, daj G klasu, daj svima svega... 

Link to comment
4 hours ago, arheolog1981 said:

Ja koliko znam velika većina ako ne i svi. Rusi na to vrlo obraćaju pažnju 

secam se kako.su nas pogledali na jebenoj plazi kad su osetili dim 🤣

Link to comment
6 hours ago, johan nagel said:

Тамо је већ доста дуго забрањено пушење у затвореном па су се навикли.
 

Елем неки мој утисак је да се доста ај да кажем резервисано држи већина Руса овде, типа држе се тих неких својих заједница, нису бог зна како асимиловани како би човек можда и очекивао с обзиром на одређене језичке, културолошке и остале сличности. Мада опет већина је релативно кратко овде, плус је ситуација специфична јер тешко да је ико од њих замишљао да ће их околности довести до тога да живе у Србији о којој тешко да су ишта и знали пре целог овог срања.

А и у великим срединама /градовима смо сви отуђени свакако, могуће је да је нешто другачија ситуација у мањим местима.

 

Такође ми се чини да се већински доста ‘задрто’ држе руског језика иако знају енглески, што ми се у неку руку и допада, та одлика великог народа/нације без комплекса инфериорности коју ми дефинитивно немамо. Иако у овом случају то све делује мало и арогантно када ниси у својој земљи. Ово можда више важи за Русе генереално мада сам и овде стекао такав утисак.

 

lose su oni asimilovani i po drugim sredinama. otvore svoje skole, obdanista, kulturne centre, restorane, gde organizuju sebi zivot i cirkulisu. 

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, red star forever said:

Pa zar se kod nas još uvijek puši u zatvorenim prostorijama?! 🤣🤦

Ma jok... uđeš u restoran, naručiš da jedeš a sto pored tebe puše sve u 16. Kao u Kabulu da sam a ne u Beogradu 

  • +1 4
  • Haha 3
Link to comment
18 minutes ago, bags said:

 

Na opste odusevljenje komsiluka...

 

napalm bi radio da se ovo desi kod mene u zgradi

 

 

rispekt za zabranu pušenja, maltene je to samo ostalo kod nas u zatvorenom. Dolazili mi neki Litvanci prošle godine, šokirali se kad videli da ljudi puše u zatvorenom.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, garmonbozia said:

 

napalm bi radio da se ovo desi kod mene u zgradi

 

 

Kod mene je komsija u zgradi sav ponosan doveo jednog od Matica na slavu. Posle prve pesme prekid programa. Kasnije mi bilo cak i zao covek jer je bas bio euforican tih par dana...

  • Haha 1
Link to comment

koje pre par godina, квартирники su popularni jos iz SSSR vremena. 

 

Brazzaville band , Moskva 2012

 

IMGP1241.jpg

 

poske svirke

IMGP1244.jpg

 

 

a evo nasao sam i 2011. solista iz iste grupe

 

IMG_6391-vi.jpg

 

davi me da mu kupim disk 

 

IMG_6735-vi.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...