Jump to content
IGNORED

Ruskinje /i poneki Rus ali retko/ - u Beogradu i Srpijici


Eleniko

Recommended Posts

Ima sigurno ko bolje zna ovde, ja tamo dolazim jednom u 4 godine, ali cene nekretnina su otišle ihaha od agresije na Ukr. Ne mislim samo na cene u BG, to još i nekako (ipak je to 1 svecki grad), nego su i po provincijalnim gradovima skočile cene - barem ovo što mogu da vidim na netu - WTF:ohmy: u prilogu.

 

Spoiler

wtf-lo.png

 

  • Haha 2
Link to comment

ne znam o uticaju rusa na cene nekretnina. mislim da oni kupuju manje nego što se očekuje jer još nije jasno dokle će biti ovde. moguće da taj trend uzme maha. a nemam gde da se informišem jer je javna komunikacija agencija/agenata/tržišta manipulativna tj u funkciji nekog cilja koji žele da postignu - najčešće dalji rast cena. ono što se moglo videti je da novogradnji i dalje raste cena ali sporije a da je starogradnji rast stao i da čak ima blagog pada. glavni faktor tu je i dalje pranje crnog novca od gudrovine i drugih blagodeti.

 

mislim sve i da su uticali, rusi sigurno nisu ošurili tržište kao sa izdavanjem.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Indy said:

Ima sigurno ko bolje zna ovde, ja tamo dolazim jednom u 4 godine, ali cene nekretnina su otišle ihaha od agresije na Ukr. Ne mislim samo na cene u BG, to još i nekako (ipak je to 1 svecki grad), nego su i po provincijalnim gradovima skočile cene - barem ovo što mogu da vidim na netu - WTF:ohmy: u prilogu.

 

  Reveal hidden contents

wtf-lo.png

 

 

cijene iznajmljivanja su bile skocile dvostruko. drzava tradicionalno nije uradila nista za svoje gradjane. pale su  prije pola godine ali ne na nivo od prije rata u ukrajini.

cijene prodaje porasle su abnormalno ali je trziste potpuno stalo. kredite gotovo niko da ni ne uzima, sve sto se proda, ode za kes.

  • +1 5
  • Hvala 3
Link to comment

Dolazak Rusa&Ukrajinanaca je samo poslužilo kao dobar izgovor našim rentijerima (čitaj špekulantima) da povise cene kvadrata u prodaji i rentu

Niti ih je došlo u tolikom da mogu poremetiti tržište nekretnina u obimu koji se desio, niti su oni ludi da ih naši deru cenama u dužem periodu. 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
20 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kod mene u kraju su pale cene za rentanje, rekao mi komšija podstanar. Mada, moja rođaka izdaje i dalje za 1200 gajbu u 63.bloku Rusima.

1200 čega, eura???

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, ultra plasticni said:

ako moze da se svaka tema ne pokvari skretanjem na polje finansija.

ruskinje su prelepe, to treba da bude fokus

U pravu si. Gde su te bez brusa?

Link to comment

IMG_20230913_112116.thumb.jpg.60dbf80fa6af53ce352eaf52846ac53b.jpgEvo moje Ruskinje. Muž joj je dosadni IT. Oboje su slatki, ona posebno, bavi se šivanjem, ovo što je na njoj, sama je dizajnirala i sašila, mislim da radi preko insta.

 

Ja izdajem stan u strogom centru, 60 kvm, manje od tisuću i još sam im u tu cenu ubacila spremanje stana i pranje posteljine 2x mesečno. A doneli smo im i dodatni sto za rad i dve radne stolice.

 

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...