Jump to content
IGNORED

Ruskinje /i poneki Rus ali retko/ - u Beogradu i Srpijici


Eleniko

Recommended Posts

zatvoren je tt eatery u visokog stevana

 

mozda zato sto je prije par mjeseci otvoren tt asia restoran u brace baruh, mnogo je dva tt-a na pet minuta hoda

 

Link to comment
17 hours ago, Patty Lee said:

@morgana A brate ionako ih ima ko u priči, čak i bez Eatery-ja imaju još 4 lokacije + berbernicu/frizerski salon, svaki dan očekujem i u kući da ih zateknem, dokle više.


U međuvremenu su se otvorili June u Jevremovoj, i Stories i Embers (to su dva različita mesta) u Pjarona de Mondezira.

:gora:

 

Jesi čekirala Sloj?

Pekara u Vojvode Petka na Dorćolu (imaju bistro u Jevremovoj i treba da se otvore i u Braničevskoj)… imaju najjače radno vreme u svemiru:

IMG_0213.jpeg.5e40b1e9382d68ac79d07ac9abcc3ba8.jpeg

 

 

imam svasta da nadoknadim, nigdje nisam bila nista nisam vidjela ali wolt kaze da sloj ima babku sa cokoladom i to moram da probam

 

jesi li posjetila/probala nesto?

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

jesi li posjetila/probala nesto?

Samo Sloj, fina su im peciva (imaju i slatku i slanu ponudu i doručak meni, koji je, koliko sam primetila, manje-više isti i po ponudi i po cenama u svim tim ruskim mestima, ali sviđa mi se što svi imaju makar jednu tipično rusku stvar na meniju, pa negde guraju boršč, negde stolichny, negde syrniki…); ja sam uzela Pain au chocolat i dosta je dobar, Coin Cheesecake i običan prazni kroasan su isto dobili dobre ocene. Imaju tako neke čudne spojeve ukusa, za ljude koji vole da eksperimentišu, ja ne volim (tipa vidim da im je hit proizvod neka kroasan/ekler kocka sa karamelom, meh). Ima svašta od kolača, vratila bih se Tiramisu da probam (znam da je to basic bitch izbor za peasants, ali volim) mada skupi su kolači (550-650rsd.) Jedino što me put ne nanosi često u taj deo grada, znači morala bih ciljano da idem samo zbog toga… da ne pominjem da je bilo puno i ne govore srpski i nije bilo gde da se sedne i svi pričaju ruski i bolje bi im bilo sa onim cenama kolača da kritikuju Putina itd.

 

U June bih otišla (oni su ti tamo gde je bio onaj concept store Jevremova 25 što drži ona balerina, pa se preselio u Višnjićevu a i dalje se zove Jevremova 25 :laugh:), deluje kao mesto kakva volim i sviđaju mi se slike hrane (ima Tiramisu!) ali gužva je, čeka se mesto, a odmah pored je onaj Bloom gde narod isto večito disciplinovano stoji i čeka u redu da naruče avokado tost pa tu stvarno nekad deluje kao ulaz u pakao.

 

A da… potpuno sam zaboravila dok mi nisu malopre iskočili na instagramu ali imaš i Sonder u Baba Višnjinoj. 
Pedro Pascal Laugh GIF by Golden Globes

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

rusi preteruju i već dobrano smaraju.

 

i dalje je u odnosu na sva ta fensi sranja sa poluukusnom hranom moja nekrasova bukvalno lu ridov koni ajland ili brighton beach u nyc.

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, Patty Lee said:

Napusti topic.

Sedenje uza zid kao u sekti, a još su umesto stolica stavili neke žičane kocke i na njih stavili dzakove za kafu. Bukvalno ne znam šta bi sa nogama + nit je za rad niti je za sedenje. Daću im priliku jos jednom kad otopli

  • Haha 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

vosraću se više od specialty coffee mesta, bukvalno ko da nismo znali za postojanje crnog napitka blago gorkog ukusa pre nego što smo okupirani

 

i negde mi je drago da kad u nekrasovoj naručiš kafu barmen/ka zakoluta očima i napravi ti gore sranje nego da si je tražio u kaleniću

 

inače su likovi ladno ukrali sedenje iz koppe u bivšoj avalskoj jedino što nikad nisu čuli da quod licet Iovi, non licet bovi tj da dizajn iz 10m2 ne šljaka u 50m2.

 

AF1QipNJpQokxOugXnvMu-cqmITewWuMS11yvhuB

  • +1 2
  • -1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
25 minutes ago, Eleniko said:

 

 

AF1QipNJpQokxOugXnvMu-cqmITewWuMS11yvhuB

 

Lepo igleda!

 

Ikeini su tronožac (i sam imam jedan) kao i set pomoćnih stočića, koji za razliku od tronošca nije više u ponudi. I te stočiće sam svojevremeno razmatrao, obzirom da im je širina 40 cm. Ukoliko me slika ne vara, ovde su u upotrebi 2 od 3.

 

https://www.freeads.co.uk/uk/for-sale/home-garden/dining-living-furniture/other-dining/coffee-tables/37135537/ikea-granboda-grey-nest-of-3-tables/view

  • +1 2
Link to comment

80ih su Šiptari na primorju imali poslastičarnice sa istim mobilijarom - tronošci za stolice, stolovi uz zid... pojedeš šampitu/krempitu/baklavu, popiješ limunadu, a muzička zavesa Južni vetar iz najboljih dana... svedok sam lično.

 

I sad nam ovi hipsteraj novorusi plasiraju muda za bubrege u 21. veku... ej, Srbijo, šta si dočekala i u njedra primila i privila uza se... 

  • Haha 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...