Jump to content
IGNORED

Ruskinje /i poneki Rus ali retko/ - u Beogradu i Srpijici


Eleniko

Recommended Posts

Била је гомила руске младежи на прајду. Баш, баш доста њих.

 

Међутим, како да вам кажем, написала сам на форуму само странци. Јер јбг,

Link to comment
6 minutes ago, Braća Strugacki said:

meni uglavnom ne privlače pažnju ovi što ih srećem

 

slično se oblačimo, jedino što su oni mlađi, a ja ljepši

 

 

to su IT smarači

 

ovi o kojima pričamo su u procentima, bukvy

Link to comment

Ima lokal i u Francuskoj 17, drže Rusi, mladji momci, nemaju 30, ne znam kako se zove, a trebalo bi da je otvoren i jedan na Dedinju u Mladena Stojanovića

 

Od konverzacija, ispričah se sa vlasnicom cvećare u Maršala Birjuzova, žena kida srpski, doduše i reče da su ovde već 3 godine, udomila neke komšijske mačke

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, I*m with the pilots said:

meni je Beograd postao lepsi od kako na svakom koraku u centru vidim i čujem Ruse

A što više ne može nekretnina da se kupi od njih, to ništa :noskič:

 

Džaba im što ne nose bruseve mrmlj

  • Tužno 1
Link to comment
12 hours ago, Tihajeza said:

Rusi se jako rano žene i udaju, završavaju to do 25. Zato viđate toliko puno mladih roditelja.

Ja stalno viđam jednog klinca koji dovodi sina na igranje u parkić. Zovem ga Micin ortak, jer mi po godinama deluje kao ispisnik mog tetinčeta (22 godine), a dete ima jedno 3 godine.

 

Nešto se ne bavim mnogo po centru, pa nisam bila po tim mestima koje pominjete. Ali po Youtube reklamama za ruske grupe u Domu sindikata i na Tašu, nisu baš neki hipsteri u pitanju.

 

Sveukupno, super mi je što su Rusi došli. Mladi, drugačiji, sposobni ljudi (pretpostavljam, došli sa nekim svojim biznisima i zanimanjima). Osveženje u ovom začaurenom gradu.


True. Zene se i udaju do 25 u velikoj vecini, a zatim se u solidnoj vecini raspičkaju do 30te max. Matrijarhat vlada, muž je tu svoje odradio, nije baš dalje previse bitan. Sreo sam i čuo dosta takvih priča za tih desetak godina boravka u Msk.

A sto se tiče hipsteraja i izlazaka, Moskva i Piter imaju jako zajeban nivo klubova i barova.

Secam se da je pre nekoliko godina ulica Malaya Bronnaya (cuvena jelte, po Majstoru i Margariti) imala zavidan broj tih izvikanih barova sa dress code smaracima na ulazu gde nije bilo bas izvesno uvek da ces proci. U to vreme Bgd nije imao ni blizu mesta tog nivoa.

Edited by MeanM@
Link to comment

E tako, Rusi su osveženje a šta bi tek bilo da se u miks ubace Etiopljani, Sirijci, Somalijci, Burundjani, Avganistanci...

 

To bi tek bilo super. Svuda falafel, avganistanski hleb, nargile, injera sa sosevima...

 

Ima li kakvih Ruskinja korejskog porekla ili mongolskog bacite na temu slike?

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
48 minutes ago, Indy said:

A što više ne može nekretnina da se kupi od njih, to ništa :noskič:

 

Džaba im što ne nose bruseve mrmlj

A zašto je bitno da ne nose bruseve?

 

Oni su svakako doprineli rastu, ali ne bih precenjivao i rekao da su samo oni. To kao što u Australiji krive Kineze. A Kinezi uglavnom kupuju skupe nekretnine u Sidneju i Melburnu, slabo van.

 

Mislim da je u Srbiji najveći uzrok pranje para kao i dijaspora koja je na dve stolice iz raznih razloga, pa tamo zarađuju, a u Srbiji ulažu. Ima dosta takvih koji ili ne mogu da dobiju papire ili ne žele da se skrase tamo. I u Srbiji nemaš baš dosta opcija za investicije, ne ulaze se u akcije, obveznice i fondove, pa su nekretnine glavna opcija.

Edited by noskich
Link to comment
8 hours ago, Indy said:

A što više ne može nekretnina da se kupi od njih, to ništa :noskič:

 

Džaba im što ne nose bruseve mrmlj

 

 

ne znam da li su rusi uticali na tržište nekretnine, zapravo mislim da nisu ali se ne bavim time pa možda i grešim.

 

ono što su nam žešće pokvarili je tržište rentiranja jer su se rente skoro utrostručile, barem u beogrady.

 

mislio sam da su uticali i na rast cena u ugostiteljstvu ali se me na kraju ubedili da je zbog rasta cene namirnica i ulaznih troškova a ne rusa.

 

sad što oni sve plaćaju kao da je sudnji dan nimalo ne pomaže celoj priči. razne sam scene video u ovih godinu i malo jače dana.

 

ova fensija ekipa o kojoj sam otvorio topik me oraspoložuje ali ovi strejt rusi po kraju u kome živim i ne baš, zbog gore navedenog.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...