Jump to content
IGNORED

Ruskinje /i poneki Rus ali retko/ - u Beogradu i Srpijici


Eleniko

Recommended Posts

Rusi su prvi krenuli jače u no smoking. Posle se proširilo kada su lokalci videli da krvare pare.

 

A SkoroVodnik je ubedljivo najlošije rusko mesto gde sam bio. Klopa na granici jestivog. Njih čak i prosečni TT šije uzduž i popreko.

 

Stories/Birds su dobri a za fast food I OG peterburšku švarmu, pravac u Piter u Maksima Gorkog.

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, morgana said:

 

ja ga nisam povezala sa rusima, kazem da mi je super ko god da je vlasnik kafica.

npr homa i marukoshi su pet friendly, da se drzim samo svog kraja.

 

a nije me nesto briga ni ko je vlasnik kafica, dok god nije andrej ili aca bosanac. kod ruskih mi je zanimljivo sto imaju donekle drugaciju ponudu od domacih, a ne ulaze u egzotiku.

 

 

Nisam bio jasan.

 

Tvoj posto mi je posluzio kao slagvort da pitam da li je pet friendly, zapravo, deo nove mode u gradu.

U tom smislu moje pitanje da li su zatovrena mesta pet friendly i za sarplanince.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Rusi i ljubav prema psima je stara priča, nije to od skora kao kod nas.

Kad smo muž i ja otišli u Taškent 1995 godine, tamo su nam rekli : nećete nikada videti Uzbeka sa psom ni Rusa sa ovcom, već samo obrnuto.

U naselju u kome smo stanovali, bukvalno nije bilo ni jednog ruskog stana bez psa. I to nisam često viđala ove pomerance što ih vodaju naše quazi elite , zapravo ih nisam viđala uopšte. Bili su to uglavnom veći psi. Dosta doga, recimo.

 


Beli Bim, crno uvo (Bimuska) jedan od najdrazih filmova iz detinjstva. Ne mogu da se setim da li je isao kao serija.

 

Spoiler

 

 


A gde Jesenjinova Pesma o kerusi.

 

Prave ljudi mesta za izlazak koja odgovaraju navikama njihove zajednice. Ni prvi, ni poslednji. Gde da se skupljaju ako imaju ljubimce.

 

Nisu oni dosli sa namerom nego pobegli od rata. I mi smo cudni, malo li ima nasih kafana napolju.

Edited by Moonwalker
  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment
5 hours ago, Patty Lee said:

Same here.
Jedino ako nisu neki Rusi koji su od ranije ovde? :eyebrow:
Sad gledam, i meni je ovo sumnjivo…editovaću!
 

Našla sam još i Kod Magdalene u Zemunu (dogs allowed!)

https://maps.app.goo.gl/EhMi74angMpn9D466?g_st=ic
 

I prilično sam sigurna da je ovo onaj što je @Kampokei pominjao na početku topika, Skovorodnik

https://maps.app.goo.gl/SptKGDMWXmFgUV9WA?g_st=ic

 

Edit: prošlo je 30 min. neću editovati :dry:

 

Nije ovo, nego ulaz ili dva niže. Bar, nije restoran. Zastao sam nedavno, ali nisam video nikakav natpis na ulazu, pa ne znam kako se zove, ali mesto je još postojalo oko Nove godine.

Link to comment
31 minutes ago, Budja said:

 

Nisam bio jasan.

 

Tvoj posto mi je posluzio kao slagvort da pitam da li je pet friendly, zapravo, deo nove mode u gradu.

U tom smislu moje pitanje da li su zatovrena mesta pet friendly i za sarplanince.

 

 

Ja sam par puta bio u Rai Urban Vege (vrhunska hrana, pazi kad ti to kaze zakleti nevegetarijanac) i vidjao sam ljude sa psima, jednom je bilo neko veliko belo cudoviste, samojed valjda.

 

Kad ce da se prosiri non-smoking friendly kafici pa i da mi malo prodisemo :sad:

  • +1 2
Link to comment

veličinu pasa uslovaljavaju samo domaći objekti, ja kad rezervišem recimo kod dunavskih alasa ili u ribnjaku pored uvek kažem 2 mala psa. onda prvo ulazi žozefina sa 3 kila a za njom bubi koji je već verujem dobacio do 12, ali svejedno  stvar je već gotova. prošle nedelje je u nekrasovoj bila doga od duleta petrovića saksofoniste i neki blesavi dobrica od jedno 50 kila koji je balavio po podu.  ako je pet friendly onda je pet friendly, zabrana može samo za agresivne i asocijalne pse, to je no no. u nekrasovoj jedna od vlasnica ima vipeta /manjeg engleskog hrta/ koji je sad uvek tamo kad i ona.

  • +1 2
Link to comment

Kobler u Sonderu, skupo ali valja

Plus kortado i Deurić kalvados

Samo domaće devojčice okolo, mui simpatico.

 

IMG_20240219_203137.thumb.jpg.91a8439a149967d7116be2ee3247bc04.jpg

Link to comment

Velika većina pabova u UK i Irskoj je pet (dog) friendly. Jedan u Yorku ima upozorenje i (u - skoro - šali) piše “3 barks and you’re out”.

 

Lično video lujka komšiku kako voda zeca u bejbi kolicima u istom pabu.

  • Haha 3
Link to comment
25 minutes ago, Eleniko said:

Kobler u Sonderu, skupo ali valja

Plus kortado i Deurić kalvados

Samo domaće devojčice okolo, mui simpatico.

 

IMG_20240219_203137.thumb.jpg.91a8439a149967d7116be2ee3247bc04.jpg


Moram nabaviti taj Deurić, otkad si pisao o onom penušcu! £20 za jednu flašu ovde. A ako je i kalvados dobar, eto me kod njih odmah.

 

Edit: ček, sad sam ukapirao da nije penušac, već “obični” Sauvignon blanc”!.

Edited by dragance
Link to comment
On 18. 2. 2024. at 21:01, *edited by mod said:

Kako koja, negde ima odrednica od 35cm ili 8/10kg. A negde kada sam zvao su morali da naglase da može sve sem zmije, jer je par dana pre u pet friendly restoran lik doneo valjda pitona.

Svi se smeju, ja problem ne vidim (ozbiljna sam)

Piton je hendlabilan i neće pojesti nikoga od gostiju.

Link to comment
9 minutes ago, dragance said:


Moram nabaviti taj Deurić, otkad si pisao o onom penušcu! £20 za jednu flašu ovde. A ako je i kalvados dobar, eto me kod njih odmah.

 

Edit: ček, sad sam ukapirao da nije penušac, već “obični” Sauvignon blanc”!.

 

Penušavo je

 

Pet Nat je prirodni penušavac, može da se pravi od bilo čega, nije normativan kao francuski champagne koji dominira od pinoa. Ovome je baza sov blan.

 

Moguće je da flaša u Srb može samo u sonderu da se uzme ili u Uk jer je Niko uzeo celu berbu 2022.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...