Jump to content
IGNORED

Ruskinje /i poneki Rus ali retko/ - u Beogradu i Srpijici


Eleniko

Recommended Posts

On 10. 2. 2024. at 16:56, Patty Lee said:

Samo Sloj, fina su im peciva (imaju i slatku i slanu ponudu i doručak meni, koji je, koliko sam primetila, manje-više isti i po ponudi i po cenama u svim tim ruskim mestima, ali sviđa mi se što svi imaju makar jednu tipično rusku stvar na meniju, pa negde guraju boršč, negde stolichny, negde syrniki…); ja sam uzela Pain au chocolat i dosta je dobar, Coin Cheesecake i običan prazni kroasan su isto dobili dobre ocene. Imaju tako neke čudne spojeve ukusa, za ljude koji vole da eksperimentišu, ja ne volim (tipa vidim da im je hit proizvod neka kroasan/ekler kocka sa karamelom, meh). Ima svašta od kolača, vratila bih se Tiramisu da probam (znam da je to basic bitch izbor za peasants, ali volim) mada skupi su kolači (550-650rsd.) Jedino što me put ne nanosi često u taj deo grada, znači morala bih ciljano da idem samo zbog toga… da ne pominjem da je bilo puno i ne govore srpski i nije bilo gde da se sedne i svi pričaju ruski i bolje bi im bilo sa onim cenama kolača da kritikuju Putina itd.

 

U June bih otišla (oni su ti tamo gde je bio onaj concept store Jevremova 25 što drži ona balerina, pa se preselio u Višnjićevu a i dalje se zove Jevremova 25 :laugh:), deluje kao mesto kakva volim i sviđaju mi se slike hrane (ima Tiramisu!) ali gužva je, čeka se mesto, a odmah pored je onaj Bloom gde narod isto večito disciplinovano stoji i čeka u redu da naruče avokado tost pa tu stvarno nekad deluje kao ulaz u pakao.

 

A da… potpuno sam zaboravila dok mi nisu malopre iskočili na instagramu ali imaš i Sonder u Baba Višnjinoj. 
Pedro Pascal Laugh GIF by Golden Globes

 

tenks! nigdje nisam bila nista nisam vidjela. june me zanima, cim budem mogla cekiracu ga, u bloom-u nikad nisam nasla sč

Link to comment
On 10. 2. 2024. at 16:56, Patty Lee said:

Samo Sloj, fina su im peciva (imaju i slatku i slanu ponudu i doručak meni, koji je, koliko sam primetila, manje-više isti i po ponudi i po cenama u svim tim ruskim mestima, ali sviđa mi se što svi imaju makar jednu tipično rusku stvar na meniju, pa negde guraju boršč, negde stolichny, negde syrniki…); ja sam uzela Pain au chocolat i dosta je dobar, Coin Cheesecake i običan prazni kroasan su isto dobili dobre ocene. Imaju tako neke čudne spojeve ukusa, za ljude koji vole da eksperimentišu, ja ne volim (tipa vidim da im je hit proizvod neka kroasan/ekler kocka sa karamelom, meh). Ima svašta od kolača, vratila bih se Tiramisu da probam (znam da je to basic bitch izbor za peasants, ali volim) mada skupi su kolači (550-650rsd.) Jedino što me put ne nanosi često u taj deo grada, znači morala bih ciljano da idem samo zbog toga… da ne pominjem da je bilo puno i ne govore srpski i nije bilo gde da se sedne i svi pričaju ruski i bolje bi im bilo sa onim cenama kolača da kritikuju Putina itd.

 

U June bih otišla (oni su ti tamo gde je bio onaj concept store Jevremova 25 što drži ona balerina, pa se preselio u Višnjićevu a i dalje se zove Jevremova 25 :laugh:), deluje kao mesto kakva volim i sviđaju mi se slike hrane (ima Tiramisu!) ali gužva je, čeka se mesto, a odmah pored je onaj Bloom gde narod isto večito disciplinovano stoji i čeka u redu da naruče avokado tost pa tu stvarno nekad deluje kao ulaz u pakao.

 

A da… potpuno sam zaboravila dok mi nisu malopre iskočili na instagramu ali imaš i Sonder u Baba Višnjinoj. 
Pedro Pascal Laugh GIF by Golden Globes

 

tenks! nigdje nisam bila nista nisam vidjela. june me zanima, cim budem mogla cekiracu ga. u bloom-u nikad nisam nasla slobodno mjesto.

nadam se da june ima tiramisu, posveceni sam fan :)

 

btw nekad je te cijene kolaca imao square9. ali to je bilo nekad, sad manje kostaju valjda samo krempite na zemunskom buvljaku. van pameti.

 

Edited by morgana
Link to comment

okrutno sam kažnjen što sam bio grub prema rusima

 

pojela mi sprava 2 briljante strane gromopucatelne recenzije večere u sonderu

 

možda se iscimam a možda i ne - u tom sličaju ću nabacati par teza

 

ljudi oni se zajebavaju sa nama šta i kako rade, imao sam 2 sata osećaj da sedim u čudnom objektu na omotesandu tokyo. 

 

perverzno dobro.

Link to comment
7 minutes ago, Eleniko said:

okrutno sam kažnjen što sam bio grub prema rusima

 

pojela mi sprava 2 briljante strane gromopucatelne recenzije večere u sonderu

 

možda se iscimam a možda i ne - u tom sličaju ću nabacati par teza

 

ljudi oni se zajebavaju sa nama šta i kako rade, imao sam 2 sata osećaj da sedim u čudnom objektu na omotesandu tokyo. 

 

perverzno dobro.

Ja sam bio samo na doručku tamo. Kafa, Raf i praktično sve slatko je odlično. Slani doručak sve do jednog neslano i za neponoviti. A i usluga je dobra kao i prostor.

Link to comment
3 minutes ago, Eleniko said:

neslano mozes da dosolis a jako slano da bacis

Ma i nezacinjeno. Ne pamtim da sam negde video toliki raskorak između slatkog i slanog a da nije fazon poslastičarnica.

Link to comment

Najezda Rusa i na Mitrovicu, ne samo original ruskih nego i beogradskih i novosadskih :mellow: Do sad smo npr. u teretani imali par pojedinaca a sad i grupe po 4-5 njih, plus ovi Turci ili migranti ili sta vec sto sljakaju po kojekakvim gradjevinskim firmama. Ode sve u majcinu. 

  • Haha 4
Link to comment
12 hours ago, Eleniko said:

žena ide tamo sa kučićima, hvali sve, kaže ima i zen bašta - pa why not onda. dobili smo sto za dvoje na spratu, puno ali nema sedenja na glavama, sve civilizovano, kučići se odmah rastrčali uz sveopšte oduševljenje prisutnih - nismo ih videli do kraja večeri.


ovo za kucice, znaci tuga... stagod se pojavi kao nespusacko, odmah se pretvori u stenaru, kao da nam grad nije usran i upisan. tom sonderu na insta svaka slika drugi dzukac, odustali na prvi pogled. mogu da zamislim taj zen medju coporom.  

Edited by Lucia
  • +1 1
  • Haha 2
  • -1 2
  • Tužno 1
Link to comment
6 minutes ago, Patty Lee said:

Ignorišite me, spamujem @morgana

 

Caviar (ovo je neki suši u Dalmatinskoj)

https://maps.app.goo.gl/5DiADbsG4PvUbVAk6?g_st=ic
 

Kofilin (ima ih i u Carice Milice)

https://maps.app.goo.gl/JSNiApaGHeFBMeuHA?g_st=ic
 

Patriki (Strahinjića Bana)

https://maps.app.goo.gl/u1wBRHvfxM92zvHo9?g_st=ic

 

 

tenks! kofilin mi je u blizini, jos na jesen sam imala namjeru da odem i probam kafu ali nisam uspjela.

 

pored caviara sam prolazila, a da ne udjem, nisam znala da imaju susi.

 

mnogo zaostajem, bice posla.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...