Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Pitanje za tebe ili bilo kog drugog pravnika. Moze li se K.K. strpati dozivotno u neku psihijatrijsku ustanovu?

 

znaci i ako se utvrdi da je "normalan" onda ga treba strpati u psihijatrijsku ustanovu za svaki slucaj.

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pitanje za tebe ili bilo kog drugog pravnika. Moze li se K.K. strpati dozivotno u neku psihijatrijsku ustanovu?

Ne.

Link to comment
Ne. 
Znaci formalno-pravno, ako ne dokazu da nije bio neuracunljiv, ludak ide na slobodu?

On dokaze da je normalan i slobodan je?

A onda ga neki od roditelja ubije i dobije 20godina?
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

 

znaci i ako se utvrdi da je "normalan" onda ga treba strpati u psihijatrijsku ustanovu za svaki slucaj.

 

 

 

 

Psihopata nije normalan covek.

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Godfrey said:

Ne.

Ne iz krivičnog postupka, ali bi verovatno teoretski mogao da bude na lečenju do kraja života?

 

Just now, Milosh76 said:

Znaci formalno-pravno, ako ne dokazu da nije bio neuracunljiv, ludak ide na slobodu?

On dokaze da je normalan i slobodan je?

A onda ga neki od roditelja ubije i dobije 20godina?

Ne. Izriče mu se mera beszbednosti koja može biti i u ustanovi zatvorenog tipa. 

Link to comment
Just now, Paul Gompitz said:

Ribnikar se sluzbeno zove ogledna osnovna skola jer imaju nesto drugaciji program od regularnih osnovnih skola. Plus vazi i za skolu sa visokim kriterijumima. Ne upisuju svi roditelji djecu u Ribnikar zato sto su bahati snobovi. 
Po toj logici nam ne treba ni Matematicka ni Filoloska.

nije ribnikar bez razloga ogledna. zaštonije "isidora"'. poređenje ti je pogrešno. matematička i filloška su gimnazije. baš specijalizovane. plus, znam neke ljude koji su dovozili decu u tu školu. i njihove razloge. nisu bili zbog "ogleda".

 

žena mi je nekoliko godina radila u MP. bila je puno psihološkinja, tinde je to smatrala bitnim. nisu puno (u)radile. dok je knežević bio ministar, vredelo je. posle, od čoliće pa nadalje, tradicija, "kako smo mi učili bilo je dobro" preovladalo je.

Link to comment
17 minutes ago, Plajvi said:


P.O.D. - Youth of the Nation i Pearl Jam - Jeremy su i pesme i spotovi inspirisane slicnim situacijama, na stotine puta sam cuo/video i i dalje je nelagoda i doom



 

Da, meni odmah Jeremy pao na pamet. Strašno teška pesma, i spot i reči pogađaju u srce. Necenzurisana verzija je horor :( Ja sam dugo mislio da mali puca na učenike ali ne, on se ubija pred razredom...

Link to comment
23 minutes ago, Shan Jan said:

Nece taj da se ubije, ne oseca ni trunku krivice cim je sve sproveo ovako savrseno. Zapravo sam prilicno siguran da je mali sociopata. Sad nije svaki sociopata pretnja po drustvo ali da nece osecati krivicu - nece. 

 

Za njega bi bilo bolje da zavrsi u nekoj ustanovi nego da bude na slobodi. Ne verujem da bi dugo bio ziv. 

 u pravu si tek sad čitam detalje i nije mi dobro. 

Link to comment
11 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Nikakvih koliko ja mogu da dokucim 

 

S tim da će granične policije drugih zemalja biti prosto oduševljene da prime neprocesuiranog psihopatu koji je ubio devetoro osoba, ima crveni tepih da mu prostru na granici...

  • +1 2
Link to comment
Just now, Milosh76 said:
1 minute ago, Hamlet Strašni said:
Ne. Izriče mu se mera beszbednosti koja može biti i u ustanovi zatvorenog tipa. 

Do 18te ili dok sud proceni...?

O kome pričaš? O ocu ili o detetu? Dete nema 14 godina, to nema veze sa neuracunjivošću

Link to comment
Just now, Ayatollah said:

 

S tim da će granične policije drugih zemalja biti prosto oduševljene da prime neprocesuiranog psihopatu koji je ubio devetoro osoba, ima crveni tepih da mu prostru na granici...

Kako će znati da je to on?

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Znaci formalno-pravno, ako ne dokazu da nije bio neuracunljiv, ludak ide na slobodu?

On dokaze da je normalan i slobodan je?

A onda ga neki od roditelja ubije i dobije 20godina?

Ma pravno je dijete.

Nije krivično odgovaran.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...