Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

1 minute ago, Ted said:

 

možda bi okrenuo. a možda bi ubio nekoga nožem. ili ga gurnuo kroz prozor. ako je čvrsto formirana svet da mora nekoga da ubije, neće ga sprečiti to što mu nije dostupno vatreno oružje.

Pa za pocetak, taj nesrecni radnik obezbedjenja bi ga verovatno savladao da je mali krenuo nozem na njega, ili bi ga uhvatili ostali pored... 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Midgeta said:

 

E bas to, meni je to najjezivije, bukvalno mi se zivot smucio, kao jbt uvidjaj jos traje, jos ima dece u zivotnoj opasnosti, sve je ne sveze, nego jos traje i ipak ne :isuse:

 

i daj sad da im natovarimo traumu sto su ga zvali streberom ako ikako moze. i da neko prepozna nekog svog na snimku.

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Meni ovo deluje presudno, mali je po svoj prilici bio utreniran kao jebeni Terminator, to mu je verovatno i dalo samopouzdanja da krene u ovo ludilo

Inace se ne bi ni usudio a i da se usudi ne bi bio ovoliko “efikasan”, ili bi prosto okrenuo oruzje ka sebi

A opet ne mogu ni za taj trening da okrivim tog oca ovako na nevidjeno, streljastvo je regularan sport na kraju krajeva

nije sad da je svako ko trenira potencijalni masovni ubica

 

 

Ja isto mislim da je dostupnost oruzja presudna, i da decu od 13 godina ne treba uciti pucanju pa ma koliko da je streljastvo 'regularno'.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

 

onda ovo lici na brejvika, i on je privilegovani norveski smrda, ali on kada je ubijao imao je, koliko 32-3 recimo, dakle dovoljno vremena da u svoju glavu nabije razne gluposti koje su ga motivisale. 

 

Liči definitivno na Brejvika ali pre svega u tom sociopatskom aspektu. Ne može on sa 13 godina da sebi napuni glavu političkim glupostima kao Brejvik, povod će mu biti nešto drugo. Milioni ljudi su sebi isprali mozgove 20 puta grdje neko Brejvik pa nikada neće ubiti bilo koga. Brejvik je ostavio manifest, ovaj će policiji i veštacima ispričati nešto svoje opičeno u mozak. Ni on ni Brejvik nisu poubijali decu zato što im je glava bila puna gluposti nego zato što su sociopate i naći će kakav god razlog, a nemaju urodjene kočnice. I onda sednu i sve do tančina isplaniraju i sprovedu.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, nautilus said:

 

1000 stvari je ovde pogrešno. nije reformisana prosveta, nije reformisana policija, centri za socijalni rad su u kamenom dobu. simboli svega onoga što ne valja u društvu, gašić i ružić, kao ministri, drže konferenciju za štampu o mrtvoj deci.  ali, jedna od najgorih i najodvratnijih stvari u mom poslu jeste kada sudije i tužioci krše zakon kako bi ispravili greške policije ili političara.

 

Neće nikad ni biti reformisano, jer je većini gradske populacije i vrhu prioriteta da ispija kafe i guštera na suncu. 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Zakon eksplicitno kaže da mora umišljaj. 

Moglo bi zapuštanje jer nije primećeno dete koje mesec dana priprema ubistvo ali to je lakše delo, kako Ted reče nema tezi oblik za ovaj slučaj. 
 

Vidim da su oca zadržali za teško delo protiv bezbednosti. I to je tanusno

Ma razumem to. Ok, drzimo se okvira zakona jer to i jeste civilizacijska vrednost.

Ali polemisemo ovde da li je zakon savrsen ili se moze uoblicavati u skladu sa problemima koje treba da sankcionise a sa ciljem odrzavanja civilizacijskih vrednosti. Zato i pitam, koja je posledica toga da se preventivno stavi ljudim do znanja da i nehat moze nositi odgovornost u jasno i konkretno navedenim situacijama. Zasto bi iko pod milim bogom ucio 12ogodisnjaka da puca...sta ce mu to u 12 godina? Koji je problem zabraniti to do odredjenog uzrasta?

Od jutros sam cuo bar dve ideje da roditelji ubijene dece trebaju da se svete?? Od onako, obrazovanih ljudi...jelte, vracamo se vrednostima od pre 100 godina.

Predlazu ljudi to i ne kontaju da je ovaj, vrlo moguce, krenuo tim istim putem...

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:


Meni ovo deluje presudno, mali je po svoj prilici bio utreniran kao jebeni Terminator, to mu je verovatno i dalo samopouzdanja da krene u ovo ludilo

Inace se ne bi ni usudio a i da se usudi ne bi bio ovoliko “efikasan”, ili bi prosto okrenuo oruzje ka sebi

A opet ne mogu ni za taj trening da okrivim tog oca ovako na nevidjeno, streljastvo je regularan sport na kraju krajeva

nije sad da je svako ko trenira potencijalni masovni ubica

 

 

moje dete puca vazduznom puskom

vodim ga da nauci da se smiri u vaznim trenucima ... i radi

ne verujem da je dozvoljeno  vezbanje pravim pistoljem deci

pravo i vazdusno oruzje su dva sveta

  • +1 3
Link to comment

Na ćaletovom mu bivšem poslu niko ne veruje. Keca je bio doktor "na leba da se maže" i "koji nikad nije podigao ton na više od normalnog"

Jedan priča i za kevu, profesoricu na biološkom da je "ista priča kao i muž"

  • Hvala 1
Link to comment
17 minutes ago, djordje geprat said:

nemam ništa protiv.

dečko je ubio 8 ljudi, smisleno, s namerom i za to treba da odgovara. zakonodavstvo ceni to na 40 godina zabele. OK?

zanemarimo koliko godina ima. OK?

otac mora da odgovara što je oruđe ubistva učinio pristupačnim OK?

manimo se diskusija i pitanja koliko smo "mi, kao društvo" krivi. OK?

Mora postojati starosna granica za krivičnu odgovornost.

A da li je treba spustiti?

Sigurno.

  • +1 1
Link to comment
Just now, desboj said:

Na ćaletovom mu bivšem poslu niko ne veruje. Keca je bio doktor "na leba da se maže" i "koji nikad nije podigao ton na više od normalnog"

Jedan priča i za kevu, profesoricu na biološkom da je "ista priča kao i muž"

 

Samo baba vozila do pijace..

  • +1 4
Link to comment
54 minutes ago, Plajvi said:


Selebriti s kicmom, hvala kurcu vise. 

 

Španovićeva je tom prilikom, u ime ASS, poklonila Vučiću zlatnu medalju sa Evropskog prvenstva u krosu koje je u decembru prošle godine održano u Beogradu, u znak zahvalnosti za doprinos, zalaganje i pomoć koju Vlada Srbije pruža srpskoj atletici

FOTO: Tanjug

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Obično da nema Roma i seljaka da nam prljaju decu musavim šakama i da je pohađaju deca bogatih roditelja iz centra grada. 


Malo je ružno ako meni imputiraš da sam uopšte pomislio na ovo prvo. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, beta kentauri said:

nema slobode za njega jer će ili da se ubije ili će da ga ubiju 

Nece taj da se ubije, ne oseca ni trunku krivice cim je sve sproveo ovako savrseno. Zapravo sam prilicno siguran da je mali sociopata. Sad nije svaki sociopata pretnja po drustvo ali da nece osecati krivicu - nece. 

 

Za njega bi bilo bolje da zavrsi u nekoj ustanovi nego da bude na slobodi. Ne verujem da bi dugo bio ziv. 

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...