Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

3 minutes ago, Ted said:

problem je kako je došlo do toga da dete od 13 godina formira svest o tome da je neophodno da likvidira grupu vršnjaka i nastavnika. za pretpostaviti je da postoji jako veliki broj dece koja imaju dostupno oružje u kući, znaju gde je, možda znaju i da ga koriste. ali se ne dešava svaki dan ovakav pokolj.

 

Izmedju 1% i 2% svake zajednice čine sociopate. Kako će oni ispoljiti svoju sociopatiju i da li će nekoga ozbiljno povrediti ili ubiti, zavisi od koktela okolnosti u kojem učestvuju društvo, sistem, neposredno okruženje, trendovi, i u krajnjoj liniji dostupnost oružja. Kada se sve redom poklopi kako ne treba, dobije se ovako nešto.

  • +1 7
Link to comment
12 minutes ago, Taihoskopija said:

Zna li neko ko organizuje ova skup ili odakle je poteklo ili nešto slično, relevantno?

 

 

 

u pozivu koji su na tviter stavili čuvari vatre, piše da su to roditelji i više prosvetnih udruženja

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

jbg ne pricamo o obijanju kola ili kradji po supermarketima pa da to da li je i sa kakve drustvene margine igra neku ulogu, klinac je iskonski sjeban a porodica to jeste morala da primeti

 

obicno kazu da se niko ne radja zao i da se takav postaje, ali ne znam... ovo i meni deluje kao neko iskonsko zlo, kao da je bio posednut demonima koji su ga navodili, kao da je cuo glasove, ludilo

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, JohnnyD said:

Sve okej, ali "razvijene" zemlje u kojima se desava ovako nesto vec dugo su dosle do zakljucka da je vodeci problem dostupnost oruzja. To sto ti pricas je sve tacno i glavni uzrok, ali ako gledamo cisto sa aspekta spasavanja ljudskih zivota, da taj mali nije imao oruzje u kuci, on bi okrenuo misli na drugu stranu.

 

možda bi okrenuo. a možda bi ubio nekoga nožem. ili ga gurnuo kroz prozor. ako je čvrsto formirana svet da mora nekoga da ubije, neće ga sprečiti to što mu nije dostupno vatreno oružje.

  • +1 4
  • -1 6
Link to comment
8 minutes ago, pt 2.0 said:

Čekam da neko primeti.

 

Naravno da ovo nije masovno ubistvo počinjeno od strane marginalca sa dna socijale, nego malog psihopate iz privilegovanog društvenog sloja.

Marginalci sa dna socijale zavrśavaju u Ritopeku.

Ovo su guzonjini sinovi. Entitled.

Dete vežba u streljani i to prolazi.

Doktorov mali.

Odmazda prema devojčicama.

Ne verujem u priče o zlostavljanju u školi koje su uzrokovale ovo. Mali je psihopata 1-1.

 

Tačno one nakazne osobine koje su neophodne bile očevima da se uspentraju do vrhova socijalnih lestvica u ovom Mordoru biće preslikane u njihove sinove - sa disperzivnim razornim efektom…

 

p.s. A škola je morala biti ili Ribnikar ili Drinka.

 

Apsolutno. Ovo mi mnogo lici na slucaj brejvika. Ovaj mali je tezak psihopata, bez trunke saosecanja. Sto ne skida krivicu sa drustva sto je sve lose oko njega pomoglo da se trigeruje (vrsnjacko nasilje, oruzje i obuka na gotovs, osecaj da si bolji od drugih zbog toga iz kog sloja dolazis...).

 

 Ima ono istrazivanje CEO-va i svi su tipa jedan korak od serijskih ubica sto se tice tipa licnosti.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Ted said:

 

možda bi okrenuo. a možda bi ubio nekoga nožem. ili ga gurnuo kroz prozor. ako je čvrsto formirana svet da mora nekoga da ubije, neće ga sprečiti to što mu nije dostupno vatreno oružje.

 

pa ne bi ubio devetoro

domar bi ga zaustavio

 

 

zamisli da je kuci imao hekler

ni spisak ne bi pravio

Edited by cedo
  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Sta to znaci? 

 

Obično da nema Roma i seljaka da nam prljaju decu musavim šakama i da je pohađaju deca bogatih roditelja iz centra grada. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

nesto od toga moze da stoji kao tema naknadno, ali u akutnoj traumi realnih ljudi ne. tj u realnom vremenu.

 

 

E bas to, meni je to najjezivije, bukvalno mi se zivot smucio, kao jbt uvidjaj jos traje, jos ima dece u zivotnoj opasnosti, sve je ne sveze, nego jos traje i ipak ne :isuse:

Link to comment
6 minutes ago, Mel said:

 

Onako laicki:
Nneki visokofunkcionalan autizam od mentalnih poremecaja, a mozda i jos nesto preko (takmicenja iz matematike, nedostatak empatije, zamerljivost neogranicena protokom vremena sve odgovara profilu Asperger, ali moguce da ima jos komorbidnih momenata).

Otac sa naoruzanjem i osecaj moci i to da moze da se osveti - ipak nije bas svakom detetu tek tako na izvolte oruzje i jos plus da su dobro utrenirani sto je ovaj mali bio.

Droga - pominje se ta zurka sa drogom, mali je ovo planirao odavno a da li bi se odvazio da nije bio na toj zurci i uklonio drogom preostale inibicije? Neki pominju i neku jedinicu iz istorije. Ja sam nesto nedavno procitala za neku devojcicu da se ubila jer je inace bila savrsen djak a dobila jednom neku detenciju, pa se hiperfokusirala na to i na kraju ubila.
Opste vrednosti u drzavi, pa jos Ribnikar kao neka vrsta primera za to, besni roditelji, besna deca, telefoni, farme, pare, obest... model vrednosti gde se nasilnik tolerise ali zrtva moze da bude problem ako prijavi.

To ovako na prvi pogled.

Ko zna sta je jos igralo ulogu...


Meni ovo deluje presudno, mali je po svoj prilici bio utreniran kao jebeni Terminator, to mu je verovatno i dalo samopouzdanja da krene u ovo ludilo

Inace se ne bi ni usudio a i da se usudi ne bi bio ovoliko “efikasan”, ili bi prosto okrenuo oruzje ka sebi

A opet ne mogu ni za taj trening da okrivim tog oca ovako na nevidjeno, streljastvo je regularan sport na kraju krajeva

nije sad da je svako ko trenira potencijalni masovni ubica

 

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
7 minutes ago, 3opge said:

dajte ljudi, molim vas ne preterujte unapred sa osudama decka ma koliko sve strasno to bilo.

definitivno ne znamo da li je "psihopata" ali znamo da je trpeo nasilje, to ne moze kod svakog deteta da prodje bez posledica.

ako je planirao masovno ubistvo godinu dana,  izvršio ga nakon 4 dana praznika i onda sam pozvao policiju da se prijavi - brate, znamo.

 

a za to nasilje ne znamo ništa konkretno. videla sam snimak dečaka iz njegove škole koji kažu da je bio “zadirkivan” i ima negde citat govneta ružića koji je pominjao rasečenu usnu dečka masovnog ubice koju je zadobio u školi glume (ne u osnovnoj školi).

ako imaš precizne navode o nasilju molim te ostavi link.

 

  • +1 6
Link to comment
8 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Obično da nema Roma i seljaka da nam prljaju decu musavim šakama i da je pohađaju deca bogatih roditelja iz centra grada. 

Razumem sve.

Kako se proda u ovom drustvu sve i svasta. Ja da vam kazem tamo gde psiholozi ne formiraju odeljenja po pravilima nije zdravo ni dobro za bilo koga. 

  • +1 6
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...