Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

7 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Na to sam i mislio. Ne znam kakvi su zakonski okviri koliko dugo neko moze provesti zatvoren u nekoj ustanovi, jer se smatra opasan po okolinu. Ako zatrazi da ga puste, oni odbiju jer se nije promenio i tako do kraja njegovog zivota..

tako nešto je kada je u pitanju brejvik, ako se ne varam.

Link to comment
Just now, MeanM@ said:

Ma totalno sam protiv toga, kakav srednji vek, nemoj ucitavamo pls. 

Pricamo o mladjim maloletnicima, ne o uracunljivim odraslim ljudima.

Rec je o mladjem maloletniku koji je to sa razlogom, i sa razlogom ne odgovara za svoje postupke. Ali je opet suludo da postoji ovaj jaz. Koji je ovaj put doveo do neceg...najgoreg moguceg.

Nije komandna odgovornost, samo je preventivno nametanje odgovornosti roditeljima za svoju decu mladju od 14 god. Nista vise od toga, nista sto ugrozava slobode, a cini drustvo boljim. Upravo sam i pitao, sta bi bio potencijalni problem takve zakonske odgovornosti u smislu ugrozavanja sloboda ili sto bi ti formulisao kao povratak u srednji vek? Apsolutno sam protiv bilo kog tipa represalija, ugrozavanja najsirih sloboda sve dok te slobode ne dovode do ubijanja/povredjivanja drugih zivih bica, kako fizicki tako i psihicki. 

Licno, smatram da sam kao roditelj odgovoran za cinjenje svog 11-ogodisnjeg deteta, da necu da ga ucim da radi ovo ili ono bez prethodnog dooobrog razmisljanja o mogucim posledicama. Od 14. do 18. taj uticaj po prirodi stvari jenjava, paralelno sa procesom sazrevanja i svesnosti svojih postupaka tog istog deteta. Takodje, paralelno sa tim se i registruju eventualne mentalne smetnje svake individue, koje gle, opet dolaze do izarazaja nakon puberteta.

Jedan transparentan proces, al eto jbg, zakonski, 9 zrtava - niko odgovoran. Posle cemo opet doci do toga ce neko da pozeli da uzima pravdu u svoje ruke, a to je nesto sto nam najmanje treba, jelte, tu bitku smo izvojevali pre 100 godina.

Ne, ne nisam hteo da ucitavam, izvini ako je tako zvučalo. 
Ne vidim kako bi to moglo da se uradi a da se ne odstupi od elementarnih načela prava. Moralo bi da se propise posebno krivično delo gde bi reditelj mogao da odgovara ako zbog nečega sto je svesno uradio nastupe teške posledice. Ali ne vidim kako moze saučesništvo ili podstrekivanje iz nehata da bude.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Apsolutno se ne slažem sa sudjenjem kao odraslom. Može da se spusti granica za odgovornost maloletnika i izrekne mu se mera u zatvorenoj ustanovi koja može trajati doživotno. Za to je dovoljno da se na jednom mestu u zakonu broj 4 zameni brojem 2.
 

 Potpuno bi mi bilo pogrešno da se nekome od 13 godina dosudi doživotni zatvor ili smrtna kazna kao u americi. 

 

Ne sporim tvoje argumente nego se cisto nadovezujem. Zanima me, kad vec ne moze da se kazni, dal zakon predvidja neki mehanizam zadrzavanja u ovakvim slucajevima? Na stranu godine i ljudska prava, al ne zavisi valjda samo od psihijatra dal ce ovaj za dva dana da izadje na slobodu, pa u ponedeljak u skolu itd?

  • +1 1
Link to comment

ma nece on biti na slobodi, ili bolnica ili dom za maloljetnike ili kombinacija ako postoji

ok, bolnica je sloboda u zakonskom smislu ali imace funkciju

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Bright Billy said:

 

Ne sporim tvoje argumente nego se cisto nadovezujem. Zanima me, kad vec ne moze da se kazni, dal zakon predvidja neki mehanizam zadrzavanja u ovakvim slucajevima? Na stranu godine i ljudska prava, al ne zavisi valjda samo od psihijatra dal ce ovaj za dva dana da izadje na slobodu, pa u ponedeljak u skolu itd?

Koliko ja razumem tako je. Ali će se to rešiti kako @morgana kaže. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Bright Billy said:

 

Ne sporim tvoje argumente nego se cisto nadovezujem. Zanima me, kad vec ne moze da se kazni, dal zakon predvidja neki mehanizam zadrzavanja u ovakvim slucajevima? Na stranu godine i ljudska prava, al ne zavisi valjda samo od psihijatra dal ce ovaj za dva dana da izadje na slobodu, pa u ponedeljak u skolu itd?

Koliko ja razumem tako je. Ali će se to rešiti kako @morgana kaže. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

bojim se da će da se ceni politička podobnost roditelja. imali smo tu podobnost (mitrović & sin) u preksi. možda nije tej kalibar ali......

Link to comment

Pa naravno. Sad ce tek da isplivaju sva govna nase drzave i naseg drustva.

ali, da je mali sin nekog badže, vec bi izvestaji bili drugaciji.

tako da, verovatno nije.

Edited by Djuro
Link to comment

Da li mogu da ga zadrzena duze bar kao pretnju po okolinu? Ono, realno, nista nam ne garantuje da mali psihopata kad se vrati kuci nece da napravi novi plan i krene ponovo u pokolj.

Link to comment
40 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Psihopata nije normalan covek.

Ali je duševno zdrav. Ne leči se. Nema načina da se popravi. 

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...