Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

1 minute ago, Ayatollah said:

Po imenu, prezimenu, JMBG-u i biometrijskim podacima iz pasoša. Šta misliš kako države dele podatke o neosuđivanim opasnim kriminalcima i teroristima...

Staviće ga Vlada na onu listu terorista? Da, nije mi to palo na pamet.

Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Većinu zlocinaca je neko odgojio. Ti govoriš o nekoj komandnoj odgovornosti za roditelje? Ako je odgojio nekoga da bude ubica sa namerom onda bi to i sada moglo da se procesuira. Ali da neko bude odgovoran za nešto sto druga osoba uradi, to je onda srednji vek. 

naravno da belivukov, giškin, vukov, kneletov, zvezdanov otac ne treba da odgovaraju za nedela svojih potomaka. bili su odrasli, odgovorni ljudi. ovde se radi o ocu i zakonski, zbog starosti, neodgovornoj osobi.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, extragluv said:

nema sanse da je to znao sam. jedino ako mu je neko sugerisao

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Intiligentan dečak, kako kažu, nije mogao da izgugla ništa o granici  krivične odgovornosti u Srbiji??????

Ne budi naivan.

  • +1 8
Link to comment
5 minutes ago, Ayatollah said:

Po imenu, prezimenu, JMBG-u i biometrijskim podacima iz pasoša. Šta misliš kako države dele podatke o neosuđivanim opasnim kriminalcima i teroristima...

To je drugo, opasni kriminalci i teroristi.

Ovde bi pre bilo "pusti ga da ide u pm, samo da ovde ne napravi sranje novo".

Link to comment
5 minutes ago, extragluv said:

nema sanse da je to znao sam. jedino ako mu je neko sugerisao

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

 

Ja sam znao za ovu granicu pre nego što sam napunio 14 godina (i tada je bila ista), obzirom da mi je otac advokat. Sada je to moguće saznati za bukvalno dva minuta.

  • +1 7
Link to comment
6 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Da, da. Ne bi sad doktor mogao da kaže, on je neizleciv ide u bolnicu do kraja života. Ali bi moglo da mu se desi da udje u bolnicu i iz nje nikada ne izdaje. 

 

Na to sam i mislio. Ne znam kakvi su zakonski okviri koliko dugo neko moze provesti zatvoren u nekoj ustanovi, jer se smatra opasan po okolinu. Ako zatrazi da ga puste, oni odbiju jer se nije promenio i tako do kraja njegovog zivota..

Link to comment
Just now, Ayatollah said:

 

Ja sam znao za ovu granicu pre nego što sam napunio 14 godina (i tada je bila ista), obzirom da mi je otac advokat. Sada je to moguće saznati za bukvalno dva minuta.

 

Meni je nesto poznata i cini mi se da sam je odavno znala,makar sam znala da ima nesto pre 14 i posle 14.

Ono sto mali nije znao je da to sto ne mogu da ga posalju u zatvor ne znaci da ce da ide kuci... Mozda bi bilo dobro objasniti to deci ...

Link to comment
17 minutes ago, ToniAdams said:

moraju da iskidaju u jaslicama da bi usli u izbor za ribnikar

Hvala ti Toni. Nasmejala sam se prvi put od jutros :)

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, arheolog1981 said:

Sve ovo planiranje i izvedba jasno pokazuje da je reč o organizovanom i hladnokrvnom ubici bez empatije. I vrlo verovatno da ni nije klinički neuračunljiv, jednostavno sociopata. Ovo se ne leči i ne menja, bukvalno sutra može da ponovi jer nema sankcije. Moraće se naći neki način da on ne bude na slobodi. Mogu ja da se ne slažem sa USA sistemom ali je ovo školski primer gde se na osnovu razmera zločina, predumišljaja iskazanog kroz detaljno planiranje i bestijalnosti gde je žrtve ubijao iz neposredne blizine mora suditi kao odraslom. To kod nas nije moguće i zato će zakoni morati da se menjaju i to vrlo brzo...

Apsolutno se ne slažem sa sudjenjem kao odraslom. Može da se spusti granica za odgovornost maloletnika i izrekne mu se mera u zatvorenoj ustanovi koja može trajati doživotno. Za to je dovoljno da se na jednom mestu u zakonu broj 4 zameni brojem 2.
 

 Potpuno bi mi bilo pogrešno da se nekome od 13 godina dosudi doživotni zatvor ili smrtna kazna kao u americi. 

  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, Godfrey said:

To je drugo, opasni kriminalci i teroristi.

Ovde bi pre bilo "pusti ga da ide u pm, samo da ovde ne napravi sranje novo".

 

Pa ovaj se realno kvalifikovao u prvu kategoriju kud ces opasnije, a ni druga mu nije daleko ako je imao "misiju".

Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Apsolutno se ne slažem sa sudjenjem kao odraslom. Može da se spusti granica za odgovornost maloletnika i izrekne mu se mera u zatvorenoj ustanovi koja može trajati doživotno. Za to je dovoljno da se na jednom mestu u zakonu broj 4 zameni brojem 2.


Ali je sad za to kasno, jer se KZ/ZOMUKD moze primeniti retroaktivno na ucinioca samo ako je po njega blazi, zar ne?

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

Većinu zlocinaca je neko odgojio. Ti govoriš o nekoj komandnoj odgovornosti za roditelje? Ako je odgojio nekoga da bude ubica sa namerom onda bi to i sada moglo da se procesuira. Ali da neko bude odgovoran za nešto sto druga osoba uradi, to je onda srednji vek. 

Ma totalno sam protiv toga, kakav srednji vek, nemoj ucitavamo pls. 

Pricamo o mladjim maloletnicima, ne o uracunljivim odraslim ljudima.

Rec je o mladjem maloletniku koji je to sa razlogom, i sa razlogom ne odgovara za svoje postupke. Ali je opet suludo da postoji ovaj jaz. Koji je ovaj put doveo do neceg...najgoreg moguceg.

Nije komandna odgovornost, samo je preventivno nametanje odgovornosti roditeljima za svoju decu mladju od 14 god. Nista vise od toga, nista sto ugrozava slobode, a cini drustvo boljim. Upravo sam i pitao, sta bi bio potencijalni problem takve zakonske odgovornosti u smislu ugrozavanja sloboda ili sto bi ti formulisao kao povratak u srednji vek? Apsolutno sam protiv bilo kog tipa represalija, ugrozavanja najsirih sloboda sve dok te slobode ne dovode do ubijanja/povredjivanja drugih zivih bica, kako fizicki tako i psihicki. 

Licno, smatram da sam kao roditelj odgovoran za cinjenje svog 11-ogodisnjeg deteta, da necu da ga ucim da radi ovo ili ono bez prethodnog dooobrog razmisljanja o mogucim posledicama. Od 14. do 18. taj uticaj po prirodi stvari jenjava, paralelno sa procesom sazrevanja i svesnosti svojih postupaka tog istog deteta. Takodje, paralelno sa tim se i registruju eventualne mentalne smetnje svake individue, koje gle, opet dolaze do izarazaja nakon puberteta.

Jedan transparentan proces, al eto jbg, zakonski, 9 zrtava - niko odgovoran. Posle cemo opet doci do toga ce neko da pozeli da uzima pravdu u svoje ruke, a to je nesto sto nam najmanje treba, jelte, tu bitku smo izvojevali pre 100 godina.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Ayatollah said:

 

Ja sam znao za ovu granicu pre nego što sam napunio 14 godina (i tada je bila ista), obzirom da mi je otac advokat. Sada je to moguće saznati za bukvalno dva minuta.


i pre 40 godina , to je znao svaki mangup iz kvarta. 

  • +1 2
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...