Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

4 minutes ago, Redoran said:

 

Liči definitivno na Brejvika ali pre svega u tom sociopatskom aspektu. Ne može on sa 13 godina da sebi napuni glavu političkim glupostima kao Brejvik, povod će mu biti nešto drugo. Milioni ljudi su sebi isprali mozgove 20 puta grdje neko Brejvik pa nikada neće ubiti bilo koga. Brejvik je ostavio manifest, ovaj će policiji i veštacima ispričati nešto svoje opičeno u mozak. Ni on ni Brejvik nisu poubijali decu zato što im je glava bila puna gluposti nego zato što su sociopate i naći će kakav god razlog, a nemaju urodjene kočnice. I onda sednu i sve do tančina isplaniraju i sprovedu.

 

e sad, moze li se prepoznati da ti je dete sociopata i da je sklono nekontrolisanom nasilju? valjda bi ovakve stvari trebalo da idu gradacijski, tipa prvo muci zivotinje, pa krene dalje. koliko vidim ovoga hvale da je bio primeran, tih, dobar djak, ucestvovao na takmicenjima, roditelji i okolina nista primecivali.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Ted said:

 

možda bi okrenuo. a možda bi ubio nekoga nožem. ili ga gurnuo kroz prozor. ako je čvrsto formirana svet da mora nekoga da ubije, neće ga sprečiti to što mu nije dostupno vatreno oružje.

 

Nožem bi ubio mnogo manje vršnjaka nego sa dva pištolja i ful treningom u streljani. Tragedija je tu u oba slučaja ali ne mora da bude maksimalna moguća. U opasnosti smo da odemo u onu američku liniju rasprave gde ljudi kažu da je svejedno da li sociopata koji je rešio da ubije i otišao da se pripremi, od opcija ima samo kuhinjski nož ili ga u supermarketu na polici čeka jurišna puška a odmah do nje municija.

  • +1 8
Link to comment

I sad slušaš one pucnjeve i čuješ smeh te dece i čuješ glas nastavnice koja je očigledno preplašena i kaže "ništa nije smešno"........

 

...i šta da misliš

 

Dal će usrana planeta da se raspoluti više pička mu materina

Link to comment
26 minutes ago, ToniAdams said:

mali lud ko kurac, kapiram da je genetski povukao na nekog od roditelja, hormoni krecu da divljaju plus verovatno neki okidac u skoli to ludilo trigeruju, crtanje plana koji drzi na svom radnom stolu zaista dozivljavam kao poziv u pomoc, ali odgovora nema, plus ga otac vodi po streljanama, znaci to je to, tako treba da deluje.

 

Nisam pametan. Mnogo se sve promenilo, a i nemam decu pa ne mogu da sudim.

Ali. ja sam imao oružje u kući celo detinjstvo. Ćaletova puška nam stojala u hodniku oduvek, čistio sam oružje ćim sam stasao za to. Sa 7 godina sam gadjao na vikendici sa ćaletom i stričevima... To se onda smatralo normalnim u odgoju dece.

Sa terase moje vikendice se kretalo u hajke na div,svinje. Jednom sam mojom greškom oborio desetak naslonjenih karabina, e za to su mi vikali i pretili. Ima sam tu nedse 11,12 godina.

Posle mi više nije bilo nešto previše interesantno. 

Link to comment
42 minutes ago, Mel said:

Zapustanje bi bilo da ga ne hrani, ne brine o njemu.

Ovde to ne deluje nikako da je bio slucaj.

 

Zanemarivanje je više od nehranjenja i po zakonu. 

 

 

35 minutes ago, Taihoskopija said:

Ljudi s decom po koju su otišli u škole hodaju kao zombiji svuda po gradu.  Trebalo je ostaviti ova dva dana za procesuiranje, dolaze nam pakleni dani, a prepušteni smo sami sebi i individualnom entuzijazmu i stručnjacima bez ikakve podrške sistema ili bilo kakve organizovanosti koja bi bar ličila na državno i društveno uređenje.  Ne znam šta da kažem. 

Za tu školu znam da su neki psiholozi pozvani da pruže prvu psihološku pomoć. Ali, šta sa svima ostalima? Ja sam sjebana i kao školski psihog, i kao majka, i kao ljudsko biće

  • +1 3
Link to comment

PS ja ću klincima da poukidam sve društvene mreže najmanje na mesec dana ili ću im polomiti telefone. 

Ono što se trenutno valja medju klincima glede ovoga što se dešsava je čist horor - pravi Purge

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, steins said:

I sad slušaš one pucnjeve i čuješ smeh te dece i čuješ glas nastavnice koja je očigledno preplašena i kaže "ništa nije smešno"........

 

...i šta da misliš

 

Dal će usrana planeta da se raspoluti više pička mu materina


P.O.D. - Youth of the Nation i Pearl Jam - Jeremy su i pesme i spotovi inspirisane slicnim situacijama, na stotine puta sam cuo/video i i dalje je nelagoda i doom



 

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Obično da nema Roma i seljaka da nam prljaju decu musavim šakama i da je pohađaju deca bogatih roditelja iz centra grada. 

ne nužno iz centra grada. deca se u tu školu dovoze. neko je pomenuo "drinku". ja bih dodao i "kralja petra".

 

gepratovoj ulici najbliža je "isidora". no znam roditelje koji su izboksovali da im deca idu  "kralje petra" ili u "ribnikar". po zakonu, morali bi da upišu u školu na teritoriji opštine. ali, "isidora" ima i musave cigančiće pa ....... ja sam išao u "isidoru", moja deca isto, unuke će isto. ne treba se izolovati od kraja u kome živiš.

 

zna li neko gde stanuje ubica? naglašavam, ubica.

  • +1 3
Link to comment
Just now, Plajvi said:


P.O.D. - Youth of the Nation i Pearl Jam - Jeremy su i pesme i spotovi inspirisane slicnim situacijama, na stotine puta sam cuo/video i i dalje je nelagoda i doom



 

 

Malopre sam mislio o Pearl Jamu 

I čim sam se setio uvodnih taktova zaobleo me želudac

Link to comment

 

6 minutes ago, Nikodije said:

 

e sad, moze li se prepoznati da ti je dete sociopata i da je sklono nekontrolisanom nasilju? valjda bi ovakve stvari trebalo da idu gradacijski, tipa prvo muci zivotinje, pa krene dalje. koliko vidim ovoga hvale da je bio primeran, tih, dobar djak, uce

Ne može, ukoliko ima "skriveni" Aspergerov poremećaj. To u Srbiji ne postoji.

Link to comment

Svaka vam cast kako mozete da slusate te snimke, ja nmg, mene je istrigerovalo samo sto sam videla ono sto je morgana pisala, kapiram da bi isla da se roknem da to odslusam

Edited by Midgeta
  • +1 7
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...