Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

  Kao da je ljudima psihološki lakše da svare priču u kojoj je zlo poteklo iz porodice u kojoj je otac "blizak pripadnicima Zemunskog klana", "prijatelj doktora Smrti" a na sve to ima karijeru kao onaj lik što ga glumi Di Kaprio u Catch Me If You Can. Onog drugog ubicu iz Mladenovca i ne istražujemo jer je dokazani SnSovac pa nam se fino uklopio u svet sa kojim niti želimo niti imamo posla...

 

 Po meni, istina je strašnija...zahvaljujući vlasti stvorena je klima u društvu gde nasilje može da izbije na različite strane a uz debele previde sistema (koji se moraju sudski utvrditi) ovakvi ili slični masakri će se (plašim se) ponavljati, a da li njih čine pripadnici SNSa ili simpatizeri neke druge stranke u krajnjoj liniji nije ni bitno.

 

Odgovornost je pored ubica i na ovima koji su nasilje kroz institucije sistema normalizovali i mislim da je tu suština....

  • +1 4
Link to comment
On 13. 9. 2023. at 15:27, warp said:

Odgovornost je pored ubica i na ovima koji su nasilje kroz institucije sistema normalizovali

Najveći deo odgovornosti ide ovim redom:

 

1. Otac

2. Streljana

.

.

.

.

3 sve ostalo

 

 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Voleo bih da sam u situaciji, da mogu da kazem kako “ne mogu ni da zamislim kako se ti jadni roditelji osecaju”.
Ali nazalost nije tako.

 

oporavak roditelja ce biti dug, tezak, prepun posledica i nikada se nece zavrsiti. Bilo kako bilo, drugog puta nemaju. Dan po dan, nedelju po nedelju, godinu po godinu.

 

vreme tu ne leči ništa.

 

Edited by Djuro
  • +1 2
  • Tužno 40
Link to comment
Voleo bih da sam u situaciji, da mogu da kazem kako “ne mogu ni da zamislim kako se ti jadni roditelji osecaju”.
Ali nazalost nije tako.
 
oporavak roditelja ce biti dug, tezak, prepun posledica i nikada se nece zavrsiti. Bilo kako bilo, drugog puta nemaju. Dan po dan, nedelju po nedelju, godinu po godinu.
 
vreme tu ne leči ništa.
 

Ajoj.




...shiiit has hit the fan...
Link to comment
2 hours ago, Djuro said:

Voleo bih da sam u situaciji, da mogu da kazem kako “ne mogu ni da zamislim kako se ti jadni roditelji osecaju”.
Ali nazalost nije tako.

 

oporavak roditelja ce biti dug, tezak, prepun posledica i nikada se nece zavrsiti. Bilo kako bilo, drugog puta nemaju. Dan po dan, nedelju po nedelju, godinu po godinu.

 

vreme tu ne leči ništa.

 

Djuro, ubio si me ovim postom. Otkad sam ga pročitao plačem. U pravu si, vreme tu ne leči ništa.

  • +1 2
Link to comment
20 hours ago, Djuro said:

Voleo bih da sam u situaciji, da mogu da kazem kako “ne mogu ni da zamislim kako se ti jadni roditelji osecaju”.
Ali nazalost nije tako.

 

oporavak roditelja ce biti dug, tezak, prepun posledica i nikada se nece zavrsiti. Bilo kako bilo, drugog puta nemaju. Dan po dan, nedelju po nedelju, godinu po godinu.

 

vreme tu ne leči ništa.

 

Dragi Đuro. Nemislivo. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...