Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

12 minutes ago, Djuro said:

Lepo su napravili, kulturno. Nema pitanja, nema uplitanja reportera, nema uvoda, nema zakljucaka.

samo mama i tata, njihove reči i emocije.

 

bravo za hrt. prvo sam pomislio - jbt, kako je moguce da nase tv stanice nisu napravile ovako nesto? a sad mi je jasno da je (nazalost!) samo ovako moglo: Neko sa strane, reuters/hrt, diskretno, bez predrasuda, bez politickih opredeljenja, bez usancenih pozicija.

 

 

 

Mi nemamo nashe TV stanice.

  • +1 4
Link to comment
14 hours ago, morgana said:

mi u stvari treba da zahvalimo hrvatima na ociglednom gestu naklonjenosti srpskom drustvu.

 

odgledala sam.

mada kad pogledaš, normalno je da ovakav program prave zbog sebe. blizu su. žele da znaju šta se desilo i kako se uopšte čovek i društvo nose s tim.

 

mi očigledno ne želimo.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, slepa živana said:

mada kad pogledaš, normalno je da ovakav program prave zbog sebe. blizu su. žele da znaju šta se desilo i kako se uopšte čovek i društvo nose s tim.

 

mi očigledno ne želimo.

 

naravno, slazem se.

 

cini mi se  ipak da ovaj intimisticki pristup nije slucajan, a upravo je on u srbiji nedostatan. 

 

pored ostalog, ono zumiranje osmrtnica ponaosob, tako da na svakoj moze da se procita ime djeteta, vidi slika i imena ozaloscenih idu, po meni, u prilog tezi da je autor htio da ponudi nesto sto nedostaje i srbiji. neka bude da su mu porivi i u gledanosti - ali ako je produkcija interna hrt-ova onda ni taj motiv ne mora biti primaran.

 

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, slepa živana said:

mada kad pogledaš, normalno je da ovakav program prave zbog sebe. blizu su. žele da znaju šta se desilo i kako se uopšte čovek i društvo nose s tim.

 

mi očigledno ne želimo.

 

 

Mi smo kao drushtvo trebali da izadjemo i trazimo da se izdaju informacije koliko je Srbija naoruzana (neke liste koje su tad izbacivali kazu da smo treci u svetu po tome) i kako ce da se razoruza.

Medjutim, nishta od toga.

Glavni i osnovni uzrok svega ovoga je u prvom sluchaju to shto je otac onog nesrecnog deteta imao pun sef pushaka pishtolja i municije, chak kao legalno (?!), a u onom drugom shto su isto imali punu kucu svakakvog naoruzanja, kulturu nasilja i dete/mladica koji je nekaznjeno godinama vrshio nasilje bez ikakvih posledica i terorisao selo, a chak mu je bilo dozvoljeno i da terorishe policiju (?!)

Ni prvo ni drugo nije neshto shto drzava Srbija zeli da reshi - chak naprotiv, oni to i podstichu.

I tu je i alfa i omega.

 

  • +1 3
Link to comment

Vezano za oružje koje se nalazi kod stanovništva, mogu da posvedočim da policija oduzima oružje gotovo redom. Prvo je išla bezbednosna kontrola načina čuvanja oružja i municije, kada se uvere da je sve u redu, napišu izveštaj i odu. Nakon nekoliko nedelja ponovo dođu i oduzmu, tj objasne ti da ne postoji način da zadržiš oružje izuzev u slučajevima kada je nekom život ugrožen. Pa čak i to je na neki ograničeni vremenski period. I ti se onda lepo odrekneš oružja u korist države i to je to. Na moje pitanje da li ljudi predaju legalno oružje, pokazan mi je gepek policijskog automobila, do pola pun oružja.

Sve napisano se odnosi na pištolje, lovci i njihovo oružje za sada nisu na tapetu. Tako mi rekoše ljubazni momci u plavom.

  • Haha 2
Link to comment

A da li pokreću prekršajne postupke protiv onih koji ne drže oružje tamo gde je prijavljeno da stoji? Poznanik je prijavljen u jednom stanu i na tu adresu mu glasi i dozvola za držanje, a u stvari živi u drugom stanu i oružje je tamo sa njim. Nedavno bila policija u stanu u kojem je prijavljen, nisu ga zatekli tamo i dobili su informaciju da on ne živi tu, pa sad čeka da vidi šta će da se desi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...