Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

@Tihajeza
Taj isti Klett se u Nemačkoj pridržava bez problema ovoga:

 

Quote

Školska torba ne bi trebalo da teži više od 20 odsto težine samog deteta. Znači, ako prosečno zdravo dete ima 40 kilograma, moglo bi bez problema da nosi ranac od osam kilograma – ali to je baš maksimum, poželjno je manje.


Doduše, uz pomoć učitelja koji vode računa da se ne nose sve knjige i sveske svakoga dana.

Link to comment
2 hours ago, morgana said:

 

je li tacno ovo? mislim, pisalo se da je vrhunski radiolog, bas bi bilo too much.

ne znam ko je autorka.

 

 Ovo teško da je istina.... 

 

Da bi radio kao radiolog u privatnoj praksi (bez obzira da li na određeno, neodređeno, honorarno) mora da dostavi poslodavcu dipl med fakulteta, potvrdu o položenom spec ispitu, potvrdu da je član lekarske komore, da se protiv njega tamo ne vodi postupak i važeću licencu. U suprotnom slučaju ta ordinacija ili poliklinika gubi dozvolu za rad a vlasniku sledi krivična prijava ...

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

@warp Ma javili su joj se u komentarima ljudi koji su ili radili sa njim (i položili specijalistički ispit) ili ih je lečio (ima i slike pečata)… Ona kaže “nije isto polagati i položiti”.

:covid19:

 

@Hamlet Strašni Meni je kad sam čula tu vest zvučalo kao da hoće da kažu da taj iznos traže roditelji ubijene dece, a ne da Kecmanović bukvalno toliko ima na računu.

Edited by Patty Lee
  • +1 2
Link to comment
42 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Jel moguće da su se na Novoj zeznuli u pitanju valute na racunu? 
 

 

Ja mislim da je potraživanje od 2,7 miliona evra obezbedjeno privremenom merom, ne da je njemu skinuto sa racuna toliko i prebačeno izvrsitelju

Link to comment

On je  pre privatne prakse radio i u nekoj državnoj ustanovi. Ni tamo sigirno ne bi mogao da radi specijalističke poslove, bez položene specijalizacije. Ovo da mu je licenca istekla u aprilu 2023. g. , pa obično svim lekarima stigne sms najmanje 60 dana pred istek licence koji ih obaveštava da je vreme da se licenca obnovi. Tako da imamo one koji odmah potrče da obnove licencu, čim dobiju sms, a ima i onih koji čekaju poslednji momenat. Možda je ovaj čovek jedan od tih koji čekaju poslednji momenat, potrefilo se ove godine da i uskrs i prvi maj budu zajedno i onda je bio uhapšen i licenca ostade neobnovljena. 

2.7 miliona evra je wtf momenat. U vesti lepo izgovara  da se pare u iznosu od 2,7 miliona evra prebace na izvršitelja koji će ih  čuvati u depozitu.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Moguće je da se ukupno traži 2,7 m evra i da je na toliko doneto rešenje, tj da će se se prebacivati novac dok se ne prebaci 2,7 m. 
 

Ili su se zeznuli u valuti. 

Link to comment
20 minutes ago, Arkadija said:

Ovo da mu je licenca istekla u aprilu 2023. g. , pa obično svim lekarima stigne sms najmanje 60 dana pred istek licence koji ih obaveštava da je vreme da se licenca obnovi.

Zapravo mu je istekla licenca krajem juna, i za to se izletela. 

  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
40 minutes ago, Patty Lee said:

Zapravo mu je istekla licenca krajem juna, i za to se izletela. 

Znači nije stigao da je obnovi, jer je u apsu. 

Ko je ta žena, koja piše ovo?

  • +1 1
Link to comment

Mene fascinira ovaj način izražavanja “utvrdili smo” kao da je neka komisija sprovela istragu, a ustvari misli na tviteraše/sebe :wacko:

Edited by Patty Lee
Link to comment
27 minutes ago, Arkadija said:

Znači nije stigao da je obnovi, jer je u apsu. 

Ko je ta žena, koja piše ovo?

 

neka ljekarka, pojma nemam, naletila sam na retvit ovoga. i meni je djelovalo pretjerano.

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 25. 8. 2023. at 22:18, djordje geprat said:

praksa upravo pokazuje da, ne  jednomškolom, prosvetom upravlja osoba koja ne zna koliko je težak ranac* na leđima prvaka, žena koja ima veze s obrazovnjem toliko koliko se školovala.

 

* ovo za ranac mi je danas ispričala žena. detalj sa konferencije za medije.

 

On 26. 8. 2023. at 10:45, villiem said:

Kidaju male kicme pre svega, ministarstvo zdravlja cuti godinama.

Ne moze da valja ta tezina, neka uzmu pare drugacije

ovo onomad sam napola slušao. mije bila u pitanju SĐD već ona koja upravlja zdravstvom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...